Skocz do zawartości

rozładowanie akumulatora przez noc


maki31maki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Stilo (JTD 115), a mianowicie auto po zgaszeniu wieczorem na następny dzień, gdzieś też około wieczora ma rozładowany akumulator. Byłem u dwóch elektromechaników i obydwaj stwierdzili, że auto bierze tylko na podtrzymanie komputera i ustawień (wszystko w normie). Zakupiłem nowy akumulator było dobrze 2 dni i akumulator został rozładowany do zera. Może ktoś ma jakąś propozycję, przykładając miernik do klem wychodzi, ze auto faktycznie nie bierze nic więcej a ładowanie jest ok. Jedyne co mi przychodzi na myśl, to te silniczki od klimatronika które non stop próbują się ustawić. Czy to może być przyczyna? Błąd jaki mi wisi cały czas to błąd Przekaźnika głównego, może coś z tym? Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie. Pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma problemu z ładowaniem akusa (altek,regulator,itp.) to sprawdź klemy czy się nie luzują , bo jeśli minus ma luz to może rozładowywać.

W moim starym wozie bywało podobnie ,a że miałem wyłącznik prądu to auto potrafiło po zimie odpalić , a jak zostawiłem na noc włączony akumulator to rano już był wyładowany. Pobór był prawidłowy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie ma problemu z ładowaniem akusa (altek,regulator,itp.) to sprawdź klemy czy się nie luzują

> , bo jeśli minus ma luz to może rozładowywać.

> W moim starym wozie bywało podobnie ,a że miałem wyłącznik prądu to auto potrafiło po zimie odpalić , a jak zostawiłem na noc włączony akumulator to rano już był wyładowany. Pobór był prawidłowy

Klemy zostały wymienione bo wg jednego z elektromechaników to była "rzekoma" przyczyna. O luzach nie ma mowy, także problem musi być z czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klemy zostały wymienione bo wg jednego z elektromechaników to była "rzekoma" przyczyna. O luzach

> nie ma mowy, także problem musi być z czymś innym.

Jak sprawdzałeś pobór prądu? Na załączonym alarmie? Możliwe, że coś się dzieje po uzbrojeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich, od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Stilo (JTD 115),

znajomemu w stilaczu znikał prąd przez zaśniedziały styki w skrzynce bezpieczników,

elektryk rozebrał i wyczyścił - podobno pomogło niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.