Skocz do zawartości

Kamień posadzkowy-układanie


jaro01

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak sobie wymyśliłem , że w altanie ogrodowej (3X3m) położę takie coś

> Fajnie by było zostawić tak z 3-4 cm fugi i wysypać je białym grysem

> Na chwilę obecną grunt jest wybrany na ok.30 cm, zasypane 20 cm tłucznia + ok 5 cm piachu i

> zagęszczone

> No i co dalej

toć to żaden kamień, a zwykły beton. Piasek z cementem jak na polbruk i ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie wymyśliłem , że w altanie ogrodowej (3X3m) położę takie coś

To bardziej wydumane płytki chodnikowe a nie kamień. Układasz tak samo jak płytki. Piasek, zagęszczenie, ściągnięcie aby wyrównać i układasz.

Można dać cement ale to nic nie da a nawet może zaszkodzić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bardziej wydumane płytki chodnikowe a nie kamień. Układasz tak samo jak płytki. Piasek,

> zagęszczenie, ściągnięcie aby wyrównać i układasz.

> Można dać cement ale to nic nie da a nawet może zaszkodzić.

> Pozdrawiam.

a czy taki typ płytek nadaje sie do ułożenia na tarasie z wylewką betonową? Jak jest w takim przypadku technika układania? Na klej jak "zwykły" gres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy taki typ płytek nadaje sie do ułożenia na tarasie z wylewką betonową? Jak jest w takim

> przypadku technika układania? Na klej jak "zwykły" gres?

Bierzesz pod uwagę, że gres ma 6-8mm grubości, a te płyty 40 mm? Jeżeli masz miejsce, to się daje 4-5 cm podsypki piaskowej i na niej układa, ale taras musi mieć obramowanie zapobiegające uciekaniu piasku bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bierzesz pod uwagę, że gres ma 6-8mm grubości, a te płyty 40 mm? Jeżeli masz miejsce, to się daje

> 4-5 cm podsypki piaskowej i na niej układa, ale taras musi mieć obramowanie zapobiegające

> uciekaniu piasku bokami.

miejsce jest ok.gif, ale wydawało mi się że to się klei - tak było u "sąsiada" parę domów dalej-miał układane coś co wyglądało jak ładne płytki chodnikowe i pamiętam że fachman pacą z grzebieniem nakładał klej... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miejsce jest , ale wydawało mi się że to się klei - tak było u "sąsiada" parę domów dalej-miał

> układane coś co wyglądało jak ładne płytki chodnikowe i pamiętam że fachman pacą z grzebieniem

> nakładał klej...

Można przykleić ale prościej jest na podsypkę z piasku ułożyć. W dodatku nie odpadnie, można łatwo zdemontować. W sumie i mniej tego piasku wystarczy. Byle zakryło nierówności bardziej niż na styk.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można przykleić ale prościej jest na podsypkę z piasku ułożyć. W dodatku nie odpadnie, można łatwo

> zdemontować. W sumie i mniej tego piasku wystarczy. Byle zakryło nierówności bardziej niż na

> styk.

> Pozdrawiam.

no ale jeszcze są 3 schodki do ogrodu no i lico tarasu gdzie płytka byłaby w pionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jeszcze są 3 schodki do ogrodu no i lico tarasu gdzie płytka byłaby w pionie

No to chyba musisz kleić całość? Klejenie tylko pionowych komplikuje sprawę bo stopnie trzeba wypuścić na wierzch i nie ma jak zabezpieczyć podsypki. Do tego zostawiać środek na piasku a stopnie klejone, tez nie ułatwia sprawy.

Jeśli taras nie jest zadaszony to tylko kwestią czasu jest kiedy zacznie odpadać ;-)

Na pewno użycie dobrej izolacji i kleju wydłuży ten okres. No i klejenie po całości a nie pacą zębatą. Nie mogą zostać żadne puste miejsca.

Tylko, z tego co czytam, nie masz nawet nawierzchni?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, z tego co czytam, nie masz nawet nawierzchni?

>

nie no taras mam betonowy-dom jest od dewelopera. Wymaga wyrównania powierzchni czy zrobienia spadku i gotowy jest do klejenia płytek czy kamieni...

a w przypadku klejenia co z fugowaniem? jeśli zdecyduję sie na płytki betonowe to będą one w regularnym kształcie a nie takie jak pokazywane wcześniej w wątku...

czy moze po przyklejeniu szczeliny między nimi potraktować jak przy układaniu zwykłego chodnika, czyli wypełnić piaskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no taras mam betonowy-dom jest od dewelopera. Wymaga wyrównania powierzchni czy zrobienia

> spadku i gotowy jest do klejenia płytek czy kamieni...

> a w przypadku klejenia co z fugowaniem? jeśli zdecyduję sie na płytki betonowe to będą one w

> regularnym kształcie a nie takie jak pokazywane wcześniej w wątku...

> czy moze po przyklejeniu szczeliny między nimi potraktować jak przy układaniu zwykłego chodnika,

> czyli wypełnić piaskiem?

Po przyklejeniu lepiej zafugować. Tak aby zminimalizować możliwość dostania się wody pod płytki.

Czarno to widzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno i drugie. Dwie, trzy zimy bez dachu i zacznie odstawać.

U mnie minęły trzy zimy i nic nie odstaje wink.gif - taras częściowo zadaszony.

Płytki (a w zasadzie łupki takiej jak tutaj ) były klejone na taras i schody betonowe. Oczywiście spoiny zafugowane klejem.

Na innym tarasie mam też łupki, ale układane na taras "ziemny" (czyli na żwir) i też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie minęły trzy zimy i nic nie odstaje...

To tylko kwestia czasu. Jak nie trzy to dziesięć albo piętnaście.

Im szczelniej przyklejone i zafugowane i im lepsza izolacja podłoża tym dłuższy jest ten czas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tylko kwestia czasu. Jak nie trzy to dziesięć albo piętnaście.

Wszystko jest kwestią czasu zlosnik.gif.

Ale gdyby tyle lat wytrzymały bez żadnej ingerencji, to chyba byłaby najlepsza forma wykończenia tarasu/schodów?

Są jakieś trwalsze metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko jest kwestią czasu .

> Ale gdyby tyle lat wytrzymały bez żadnej ingerencji, to chyba byłaby najlepsza forma wykończenia

> tarasu/schodów?

> Są jakieś trwalsze metody?

p_granitowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ułożone bez klejenia tylko na podsypkę.

Przy takich masach można spokojnie wypuścić nosek stopnia bez obaw o zruszenie. Wystarczą nawet lżejsze, betonowe wersje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.