Skocz do zawartości

Rolety w kasecie na drzwi balkonowe-szybkie pytanie


TarNovy

Rekomendowane odpowiedzi

> Lepiej kupić przykręcane czy przyklejane ?

> Wkręcane-nie ma szansy uszkodzić drzwi?

Przykręca się za pomocą małych wkrętów do listwy przyszybowej. Także nic nie uszkodz się.

> Przyklejane -nie ma szansy żeby się odkleiły?

Jeżeli dobrze odtłuścisz miejsce gdzie przyklejasz kasetkę/prowadnice to nie ma szans żeby się coś odkleiło. Choć czasami są problemy z oknami z okleiną ( ze względu na porowatość powierzchni) i może się odklejać.

Kasetki przykręcane i tak prowadnice mają przyklejane

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze rolety, które wiszą na metalowych blachach zahaczanych za górny rant okna. To jest wykonane z czegoś w stylu stali sprężynowej i na prawdę solidnie trzyma i praktycznie jest to niezauważalne. Nic się nie rusza, nic nie ma szans odpaść. Ja takie mam u siebie i sprawdza się to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> podepne sie - te montowane w swietle szyby ile wystaja poza rame?

To zależy od rodzaju rolet.

- System z prowadnicami przyklejanymi do listew. Wymierza się co do mm. Zostawiamy 2mm luzu na stronę.

Ten system nie nadaje się na okna z zaokrąglonymi ramkami wokół szyby. Prowadnice są aluminiowym płaskownikiem z taśmą samoprzylepną.

- System bez prowadnic wymierza się max 5mm od klamki. Z obu stron szyby powinny wchodzić tyle samo na ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykręca się za pomocą małych wkrętów do listwy przyszybowej. Także nic nie uszkodz się.

Tu mała uwaga - rzeczywiście przykręca się do listew, więc nie uszkadzamy samej ramy. Ale trzeba uważać na coś innego. Mam pakiety trzyszybowe i ta wewnętrzna listwa przyszybowa ma kilka, no może kilkanaście mm grubości. Wkręcając śrubki robiłem to trochę z duszą na ramieniu, żeby nie wkręcić się w szybę. Wkręty których używałem "tępiłem" na czubku, żeby w razie czego nie wkręcić takiego szpica w szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od rodzaju rolet.

> - System z prowadnicami przyklejanymi do listew. Wymierza się co do mm. Zostawiamy 2mm luzu na

> stronę.

> Ten system nie nadaje się na okna z zaokrąglonymi ramkami wokół szyby. Prowadnice są aluminiowym

> płaskownikiem z taśmą samoprzylepną.

akurat większość oferowanych np na allegro rolet jest z listwami z PCV i są takie które nadają sie do zaokrąglonych listew przyszybowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat większość oferowanych np na allegro rolet jest z listwami z PCV i są takie które nadają sie

> do zaokrąglonych listew przyszybowych.

Zajmowałem się montażem żaluzji i rolet robionych na zamówienie. Zaokrąglone listwy przyszybowe były wtedy nowością na rynku. Najważniejsza w tym wszystkim jest tkanina. Większość gotowców ma najtańszą, słabą "szmatę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od rodzaju rolet.

> - System z prowadnicami przyklejanymi do listew. Wymierza się co do mm. Zostawiamy 2mm luzu na

> stronę.

> Ten system nie nadaje się na okna z zaokrąglonymi ramkami wokół szyby. Prowadnice są aluminiowym

> płaskownikiem z taśmą samoprzylepną.

> - System bez prowadnic wymierza się max 5mm od klamki. Z obu stron szyby powinny wchodzić tyle samo

> na ramę.

nic nie zrozumialem. Pytam sie o to, ile obudowa wystaje poza okno, zeby wiedziec, czy da sie bez kucia szpalet je zamontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.