Skocz do zawartości

Budowa moto?


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mnie temat nurtuje. Czy żeby przerobić motonga lub zbudować ramę od podstaw to trzeba mieć jakieś papiery/uprawnienia? Spawacza czy inne?? Tak się wczoraj ze szwagierkiem zastanawiałem??

Jakie trzeba później papiery zrobić?

Tak nawiasem to warto budować od podstaw czy lepiej przerobić? Takie czysto teoretyczne pytanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mnie temat nurtuje. Czy żeby przerobić motonga lub zbudować ramę od podstaw to trzeba mieć

> jakieś papiery/uprawnienia? Spawacza czy inne?? Tak się wczoraj ze szwagierkiem

> zastanawiałem??

> Jakie trzeba później papiery zrobić?

> Tak nawiasem to warto budować od podstaw czy lepiej przerobić? Takie czysto teoretyczne pytanie

przerobić. masz ram setki - nie ma sensu samodzielnie spawać, chyba ze budujesz jakiegoś potwora który nie pasuje do żadnego gotowego kompotentu.

Obejrzyj sobie projekt cyklop opisywany na svforum. jest moc, dużo rzemiosła!

LINKA

też mnie temat nurtuje. żona siedzi sama z dzieckiem, to chciałem jej zafundować kurs spawacza - przydałaby mi się podczas budowy cafe racera... ale samo spawanie to za mało smile.gif trzeba mieć jednak spore zaplecze sprzętowo narzędziowe i umiejetnosci. coby np. wzmocnić samodzielnie mocowanie jedoramiennego wahacza do innej ramy... itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przerobić. masz ram setki - nie ma sensu samodzielnie spawać, chyba ze budujesz jakiegoś potwora

> który nie pasuje do żadnego gotowego kompotentu.

> Obejrzyj sobie projekt cyklop opisywany na svforum. jest moc, dużo rzemiosła!

> LINKA

> też mnie temat nurtuje. żona siedzi sama z dzieckiem, to chciałem jej zafundować kurs spawacza -

> przydałaby mi się podczas budowy cafe racera... ale samo spawanie to za mało trzeba mieć

> jednak spore zaplecze sprzętowo narzędziowe i umiejetnosci. coby np. wzmocnić samodzielnie

> mocowanie jedoramiennego wahacza do innej ramy... itp itd.

Własnie tak mnie naszło po obejrzeniu paru Cafe. No dobra ale jak przerabia się motocykl to raczej nic nie trzeba przewalać w papierach?? Więc tylko dużo chęci i talentu potrzeba?? Zgadza się?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pieniędzy

No tak tak chociaż kupę rzeczy mam możliwość wykonania w dużym zakładzie gdzie tną laserami, obrabiają frezarkami.Kumpel pracuje na numerykach i dla mnie zrobi wiele rzeczy za przysłowiową flachę. zlosnik.gifPodstawa to dostarczyć bardzo dokładny rysunek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pieniędzy

Nawet nie, tyle, ze trzeba miec koncept i gust.

Jezeli chodzi o cafee racer#a to nie budowal bym wlasnej ramy, tylko zaadoptowal albo z Triumph'a albo z Moto Guzi.

Pytalem kiedys jakie koszta, to wyszla astronomia, ttrzeba dostarczyc na badana dwie identyczne ramy ktore poddane sa zgniotom, homologacja hamulcow to ponad 250 Euro, homologacja ukladu wydechowego to nastepne 2500 EWuro + 10 000 Euro za badanie ramy

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.