Skocz do zawartości

instalacja podgrzewanych foteli...pomoże ktoś?


elgritone

Rekomendowane odpowiedzi

> mój temat o elektrycznych fotelach http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post286942150

> post #286951773

moje są tylko podgrzewane, musze podłączać CAN?

może wystarczy tylko po bezpieczniku do aku..?

ech przydałby się ten elearn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować podłączyć masę pod kabel 1 i 3 licząc od lewej (oba czarne) i +12v pod kabel 4 i 5. Jeśli grzanie ruszy to znaczy że can nie będzie potrzebny, ale wydaje mi się że bez can się nie obejdzie.

Z tego co zaobserwowałem przy montażu foteli, to pod kabel 5 dochodzi +12v i jest on sterowany przez CAN- gasisz auto i napięcie w fotelu jest jeszcze podtrzymywane jakiś czas (u Ciebie może to być np podświetlenie włącznika ogrzewania, o ile jest).

Kablem 4 dochodzi zasilanie do ogrzewania. Fabrycznie jest to zrobione tak, że po przekręceniu stacyjki na ON dochodzi zasilanie do przekaźnika w skrzynce bezpieczników w bagażniku, który z kolei puszcza 12v na kabel 4 i ogrzewanie można załączyć smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzania stolkow nie trzeba canu. Zasilanie pstryczek i wszystko. W fotelu na macie masz termostat ktory wylacza grzanie przy okreslonej temp i to cala logika systemu.

Przy elektrycznych fotelach co kolega montowal dziala to juz za posrednictwem modulu fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... jak kolega ma szukać napięcia w kostkach w "gołej" instalacji???

Kość wychodząca pod fotelem to jeden koniec kabla ... a drugi gdzie jest hmm.gif

Podpowiem - puszka z tyłu po lewej stronie. Podgrzewanie foteli odbywa się za pośrednictwem przekaźnika z bezpiecznikami (w skrzynce bezpiecznikowej - patrz bagażnik)

Jeśli jest instalacja na 99% ma styki w puszcze ale nie uzbrojona w bezpieczniki i przekaźniki cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wink.gif> Do grzania stolkow nie trzeba canu. Zasilanie pstryczek i wszystko. W fotelu na macie masz

> termostat ktory wylacza grzanie przy okreslonej temp i to cala logika systemu.

> Przy elektrycznych fotelach co kolega montowal dziala to juz za posrednictwem modulu fotela.

Ok, czyli ciagne dwa kabelki prosto z aku (jakie kupic?) Plusa po przekazniku (jaki?) Do tego bezpiecznik i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, czyli ciagne dwa kabelki prosto z aku (jakie kupic?) Plusa po przekazniku (jaki?) Do tego

> bezpiecznik i tyle?

Ale po co coś takiego robić???

W bagażniku masz grube +12V i grubą masę.

Jeśli chcesz na żywca zrobić instalację bez zapłonu (co w przypadku zostawienia włączonego ogrzewania i opuszczenia samochodu??) to możesz wpiąć się bez niczego w gotową instalację od tyłu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ... jak kolega ma szukać napięcia w kostkach w "gołej" instalacji???

> Kość wychodząca pod fotelem to jeden koniec kabla ... a drugi gdzie jest

> Podpowiem - puszka z tyłu po lewej stronie. Podgrzewanie foteli odbywa się za pośrednictwem

> przekaźnika z bezpiecznikami (w skrzynce bezpiecznikowej - patrz bagażnik)

> Jeśli jest instalacja na 99% ma styki w puszcze ale nie uzbrojona w bezpieczniki i przekaźniki

to, że mam wtyczkę z kawałkiem kabla nie znaczy, że mam instalację grinser006.gif

gdybym miał instalację nie pytałbym się o nią.. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co coś takiego robić???

> W bagażniku masz grube +12V i grubą masę.

> Jeśli chcesz na żywca zrobić instalację bez zapłonu (co w przypadku zostawienia włączonego

> ogrzewania i opuszczenia samochodu??) to możesz wpiąć się bez niczego w gotową instalację od

> tyłu

więc tak: instalacji brak, puszki z tyłu brak.

nie chce robić na żywca prosto z aku, dlatego też pisałem o tym przekaźniku, gdyby dostał plus ze stacyjki puszczałby prąd z aku ale.....

dziś w tunelu od strony kierowcy znalazłem gruby czerwony kabelek nie podłączony do niczego biglaugh.gif

ktoś wie od czego to może być (jeśli byłby tam plus po stacyjce wykorzystał bym go) tak to wygląda:

th_473136770_DSC00001_122_506lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> żarówkę w ręce i trzeba by było sprawdzić

no i podłączyłem, tzn prawie bo na tym przewodzie + z aku, powiedzcie koledzy jaki przekaźnik do tego kupić?

bo rozumiem, że przekaźnik musi mieć 3 podłączenia:

wejscie plusa z aku

wyjscie plusa na fotele

sygnał po stacyjce, który będzie mi ten plus puszczał po załączeniu stacyjki. najlepiej jakby to się działo po jakimś czasie od załączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisze ktoś jak to podłączyć (fotka przypadkowa):

> 30 - ???

> 85 - ???

> 86 - ???

> 87- ???

> 87a- ???

Najpierw musisz powiedzieć, czy sterujesz tak jak w całym aucie jest - masą (czyli wszystkie układy są pod +12V, a podanie masy je załącza) czy chcesz sterować plusem.

jak w tym pierwszym przypadku, to:

* plus z aku podpinasz pod siedzenia i pod 86

* 30 masa z aku

* 85 masa którą będziesz sterować zalączenie

* 87 ciągniesz do masy siedzeń

Jak chcesz sterować plusem, to:

* 30 plus z aku

* 87 na plus siedzeń

* 85 masa

* 86 plus, którym będziesz sterować.

* No i masa do masy siedzeń.

87a w obu przypadkach nie podłączone.

chyba się nie pomyliłem. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest jakaś różnica? bo wygodniej będzie sterować plusem..

z jakichś powodów chyba wszyscy producenci przeszli na sterowanie wszystkim masą..... więc dobrze by było trzymać się tego przy robieniu druciarni. Poza tym to chyba żadnych rożnic

A i jeszcze jedno, pamiętaj o bezpiecznikach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.