Skocz do zawartości

Lodówka słabo chłodzi...


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Pacjentka: lodówka ARDO, lat 17, osobny zamrażalnik na górze.

Dotychczas było OK, teraz mam wrażenie, że się nie wyłącza lub rzadko to robi... hmm.gif

Uszczelki OK, drzwi się zamykają, jak należy, nic nie odpycha. Termostat ustawiony na 4,5/5 a temperatura w srodku taka sobie, piwo nie ziębi w palce, jak powinno... grinser006.gif

Profilaktyczne odszronienie nie przyniosło rezultatów.

Gdzie szukać przyczyny: czy ubytek freonu może dać takie objawy? niewiem.gif czy też raczej to jej koniec nadchodzi?

Pozdrawiam - romano11 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyczyść chłodnicę.

Operacja czyszczenia wykonana w ub. roku, więc to raczej nie pomoże (poprzednie czyszczenie dawno, dawno temu...).

> Jeśli to nie pomoże, to sprawa dla mechanika od chłodziarek.

Tylko trafić na kumatego to też loteria, mam złe doświadczenia z naprawą pralki... facepalm%5B1%5D.gif tam pani "z recepcji" już wiedziała, że za brak wirowania jest odpowiedzialna pompka, a finalnie okazało się, że był uszkodzony kondensator wielkości pianki do golenia screwy.gifpad.gif (ale to wyszło podczas złomowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pacjentka: lodówka ARDO, lat 17, osobny zamrażalnik na górze.

> Dotychczas było OK, teraz mam wrażenie, że się nie wyłącza lub rzadko to robi...

> Uszczelki OK, drzwi się zamykają, jak należy, nic nie odpycha. Termostat ustawiony na 4,5/5 a

> temperatura w srodku taka sobie, piwo nie ziębi w palce, jak powinno...

> Profilaktyczne odszronienie nie przyniosło rezultatów.

> Gdzie szukać przyczyny: czy ubytek freonu może dać takie objawy? czy też raczej to jej koniec

> nadchodzi?

> Pozdrawiam - romano11

Nie chcę być złym prorokiem, ale może to być rozszczelnienie układu (ubytek czynnika). Miałem tak, przyjechał serwis wymienił sprężarkę, napełnił czynnikiem i miało być dobrze. I było...... pół roku. Kolejna wizyta i stwierdzenie, że nie ma to sensu. Wymiana na nową lodówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pacjentka: lodówka ARDO, lat 17, osobny zamrażalnik na górze.

> Dotychczas było OK, teraz mam wrażenie, że się nie wyłącza lub rzadko to robi...

> Uszczelki OK, drzwi się zamykają, jak należy, nic nie odpycha. Termostat ustawiony na 4,5/5 a

> temperatura w srodku taka sobie, piwo nie ziębi w palce, jak powinno...

> Profilaktyczne odszronienie nie przyniosło rezultatów.

> Gdzie szukać przyczyny: czy ubytek freonu może dać takie objawy? czy też raczej to jej koniec

> nadchodzi?

> Pozdrawiam - romano11

Albo gdzieś coś się rozszczelniło i ubyło czynnika (opcja optymistyczna) lub poprostu wyrobiła się sprezarka (i tu w przypadku 17 letniej lodówki raczej tylko wimiana na nową naprawa racjonalnie nie opłacalna) IMO nie obędzie sie w tym wypadku bez serwisu AGD sam tego nie sprawdzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo gdzieś coś się rozszczelniło i ubyło czynnika (opcja optymistyczna) lub poprostu wyrobiła się

> sprezarka

Pomiar temperatury na najniższym poziomie wykazał jedynie 8*C.

No nic - zobaczymy, co powie serwis...

Dzięki wszystkim za uwagi i wskazówki. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo gdzieś coś się rozszczelniło i ubyło czynnika (opcja optymistyczna) lub poprostu wyrobiła się

> sprezarka (i tu w przypadku 17 letniej lodówki raczej tylko wimiana na nową naprawa

Dołącze się do tematu bo mam podobne problemy z 10 letnim Whirlpoolem.

Przy ustawieniu termostatu na max w lodówce 10st.C.

Nieraz potrafi zaszaleć i wtedy jest ok 1-2st. Czy w takim przypadku

odpowiedzialny może być niski stan czynnika czy termostat coś nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołącze się do tematu bo mam podobne problemy z 10 letnim Whirlpoolem.

Ja miałem wypasionego Whirpoola (2 agregaty itp).

Po ok. 8 latach zaczął słabo chłodzić i "spuchła" tylna ścianka - rozszczelnił się parownik.

Naprawa nieopłacalna -> śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko trafić na kumatego to też loteria, mam złe doświadczenia z naprawą pralki... tam pani "z

> recepcji" już wiedziała, że za brak wirowania jest odpowiedzialna pompka, a finalnie okazało

> się, że był uszkodzony kondensator wielkości pianki do golenia (ale to wyszło podczas

> złomowania).

Mi "mechanik" podczas wymiany łożysk wyrwał ośkę z krzyżaka pralki, którą wkleił na jakąś poxilinę czy inny kit do metalu (naturalnie nie mówiąc właścicielowi pralki nic) zauważyłem to gdy starą rozbierałem, a nowa miała przyjechać następnego dnia icon_rolleyes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Póki co spadek temperatury na dworze wpłynął w pewnym stopniu na lepsze chłodzenie, ale dalej nie

> jest to oczekiwany poziom, który był kiedyś...

Jak będzie coś więcej wiadomo to opisz, bo też mam ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.