Skocz do zawartości

Oplaty drogowe itp E, F, D, PL


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

na hiszpanii nie byłem wiec się na ten temat nie wypowiem, we francji masz płatne autostrady na bramkach, w Niemczech musisz na granicy wykupić tollcolecta, będą stały urządzenia i wybierasz odcinek którym będziesz jechał( u ciebie będzie pewnie od granicy FR-D i D-PL, no a w Polsce viatolla trza mieć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na hiszpanii nie byłem wiec się na ten temat nie wypowiem, we francji masz płatne autostrady na

> bramkach,

jakas mapka ktore sa platne?

> w Niemczech musisz na granicy wykupić tollcolecta, będą stały urządzenia i wybierasz

> odcinek którym będziesz jechał( u ciebie będzie pewnie od granicy FR-D

tollcolecta do autokaru???

> i D-PL, no a w Polsce

> viatolla trza mieć

to to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oplaty drogowe itp E, F, D, PL

> o czym nalezy wiedziec jadac przez te kraje autokarem (z miejsca zakupu do siedziby firmy), jakie

> dokumenty powinienem miec, jakie oplaty?

Tu masz wyjaśnione wszystko co dotyczy opłat w D

E i F są zmorą kierowców autobusów, kontrole są bardzo szczegółowe i restrykcyjne, najdrobniejsze uchybienie techniczne lub w dokumentach są karane wysokimi grzywnami.

Czas jazdy, oraz stan techniczny są szczególnie na cenzurowanym. Jakikolwiek wyciek i już zakończyłeś jazdę, nie ma żadnego "ale".

Bez skutecznego ubezpieczenia od likwidacji skutków awarii lepiej nie poruszać się po E i F. Nikt nie pyta kierowcy czy właściciela o zgodę na sposób usunięcia skutków awarii czy autobusu z wyciekiem. Robią to tak jak chcą ale to ty dostaniesz za to naprawdę słony rachunek.

Wbrew pozorom Niemcy przy nich to łagodne owieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponadto co już napisane doczytałem ostatnio o tym, że Hiszpania wymaga posiadania przy sobie

> przetłumaczonych przez tłumaczy przysięgłych umów leasingowych na język angielski i

> hiszpański.

> Gdyby ktoś mógł to potwierdzić lub zdementować

bedzie hiszpanska faktura... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oplaty drogowe itp E, F, D, PL

> o czym nalezy wiedziec jadac przez te kraje autokarem (z miejsca zakupu do siedziby firmy), jakie

> dokumenty powinienem miec, jakie oplaty?

witaj

hiszpania i Francja ma płatne autostrady tak jak w PL - bramki na początkach i na zjazdach. płatność gotówką, karty DKV ( nie masz) płatnicze, kredytowe. Z hiszpanii jeżdżą też przez lazurowe wybrzeże i włochy (nie wiem czemu, to chyba droższa opcja). Niemcy autokarem za free.jak coś to mam urlop do 17 sierpnia.

dokumenty - faktura , dowód rej, ubezpieczenie , warto napisać CMR ( nie masz ? dam Ci) ciągłośc czasu pracy kierowcy.

coś kupił i gdzie ? yikes.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokumenty - faktura , dowód rej, ubezpieczenie , warto napisać CMR ( nie masz ? dam Ci)

CMR a to niby po co przeciez nie potrzeba licencji ani nic jak z miejsca zakupu do bazy sie jedzie.

> ciągłośc

> czasu pracy kierowcy.

ale kto ma wystawic zaswiadczenie? - jade dla kogos jako kierowca...

> coś kupił i gdzie ?

nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.