Skocz do zawartości

Miejsce na termometr wewnętrzny w Cruze


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> A nie mierzy on temperatury wewnątrz tej plastikowej osłony?

> W tym miejscu pod podłogą jest rura wydechowa, i chyba trochę podgrzewa podłogę samochodu po

> dłuższej jeździe

Zauważyłem, że nagrzewa się głównie od padających nań promieni słonecznych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem, że nagrzewa się głównie od padających nań promieni słonecznych

A od spodu grzeje go bardziej wozduch z wymiennika cieplnego klimy

bardziej niż rura wydechowa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ty opowiadasz? Jakie cieplo z wymiennika klimy? Jakby tak było to w samochodzie mial bys cieplo

> a nie chlodzik z klimatyzacji.

A mierzyłeś temperaturę na ściance grodziowej tunelu przy nogach kierowcy? Chyba nie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wewnatrz auta czy w komorze silnika?

ściance grodziowej tunelu a nie silnika, wewnątrz auta smile.gif

na tej maskownicy przy nogach kierowcy która łączy się dalej z obudową tunelu przez to miejsce gdzie został ulokowany ten termometr, aż po podłokietnik,

do tego miejsca sa pod spodem puste przestrzenie dla cyrkulacji powietrza, więc jego temperatura może spokojnie emanować na ten termometr od strony zabudowy, bo nie jest mała palacz.gif

Jak pokazują pomiary tej temperatury zrobione przez mojego imiennika C18 zarówno w środku jak i na ściance od zewnątrz tej maskownicy różnica wynosi 30.C, oczywiście w pełni OEM-owym Cruzaku, a dokładne wyniki odczytanej temperatury na ściance maskownicy z wewnątrz i zewnątrz przy temperaturze 19.C na zewnątrz auta są dość kompromitujące dla GM tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ściance grodziowej tunelu a nie silnika, wewnątrz auta

> na tej maskownicy przy nogach kierowcy która łączy się dalej z obudową tunelu przez to miejsce

> gdzie został ulokowany ten termometr, aż po podłokietnik,

> do tego miejsca sa pod spodem puste przestrzenie dla cyrkulacji powietrza, więc jego temperatura

> może spokojnie emanować na ten termometr od strony zabudowy, bo nie jest mała

> Jak pokazują pomiary tej temperatury zrobione przez mojego imiennika C18 zarówno w środku jak i

> na ściance od zewnątrz tej maskownicy różnica wynosi 30.C, oczywiście w pełni OEM-owym

> Cruzaku, a dokładne wyniki odczytanej temperatury na ściance maskownicy z wewnątrz i zewnątrz

> przy temperaturze 19.C na zewnątrz auta są dość kompromitujące dla GM

to znowu fail. Jak juz to grzeje z nagrzewnicy samochodowej od ogrzewania pojazdu, a nie od ukladu klimatyzacji, ktory jak klima dziala to jest zawsze zimny, bo tak dziala klimatyzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola przy nogach kierowcy się grzeje, to fakt. Wyjściem jest ustawieni klimy na LO i regulowanie kierunkiem oraz prędkością nawiewu. Przy takim podejściu konsola pozostaje chłodna. Jednocześnie wskazuje to na ciepło wydobywające się z nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znowu fail. Jak juz to grzeje z nagrzewnicy samochodowej od ogrzewania pojazdu, a nie od ukladu

> klimatyzacji, ktory jak klima dziala to jest zawsze zimny, bo tak dziala klimatyzacja

Dokładnie, w klimie ciepła może być sprężarka, a na przewodach do parownika i na parowniku może być nawet szron (choć przez zaszronieniem i zamaraznięciem chroni zawór i czujnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konsola przy nogach kierowcy się grzeje, to fakt. Wyjściem jest ustawieni klimy na LO i regulowanie

> kierunkiem oraz prędkością nawiewu. Przy takim podejściu konsola pozostaje chłodna.

Heh ale tu nie chodzi o chłodzenie konsoli przy użyciu klimatyzacji, bo to leczenie pryszcza za pomocą pudru,

ale o pozbycie się źródła ciepła poprzez zastosowanie izolacji termicznej na którą GM maksymalnie poskąpiło.

Tylko to zapewnia wymierne efekty potwierdzone w praktyce pomiarami temperatury, więc proszę nie teoretyzujcie.

Dla tych co nie wiedza to temperatura wewnątrz konsoli w tym miejscu wynosi około 82.C!

BTW. Ten temat jest tak stary jak pierwsze Cruzaki. Reasumując, tak czy siak ten termometr nie będzie wskazywał prawidłowej temperatury zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dałem pod dźwignię hamulca ręcznego

Abstrahując od rozważań kolegów o dokładność wskazań tego urządzonka , to w takim exluzywnym bolidzie (prawie amerykańskim zlosnik.gifgrinser006.gif ) ten termometr wygląda jak z odpustu hehe.gif .

Czasami na oknach "plastikach" widuje się takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Abstrahując od rozważań kolegów o dokładność wskazań tego urządzonka , to w takim exluzywnym

> bolidzie (prawie amerykańskim ) ten termometr wygląda jak z odpustu .

> Czasami na oknach "plastikach" widuje się takie coś.

Taki kaprys smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kaprys to

Ja na luzie podchodzę do tematu :samochód" zlosnik.gif

> Ale widać, że kolega to pedancik.

> W środku na plastikach ani grama kurzu .

Bez przesady.

Lubię porządek, ale nie jestem pedantyczny. Ot po prostu czasem przejadę plastiki nawilżoną ściereczką i wysypię piasek z dywaników smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lubię porządek, ale nie jestem pedantyczny. Ot po prostu czasem przejadę plastiki nawilżoną

> ściereczką i wysypię piasek z dywaników

To podobnie jak u mnie.

W środku nie ma prawa być nawet jednego ziarenka piasku na dywanikach.

A na zewnętrz 3-centymetrowe błoto samo odpada od lakieru biglaugh.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To podobnie jak u mnie.

> W środku nie ma prawa być nawet jednego ziarenka piasku na dywanikach.

> A na zewnętrz 3-centymetrowe błoto samo odpada od lakieru

Tego nie lubię.

Podjeżdżam na myjnię i za 8zł rozprawiam się z brudem na karoserii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.