Skocz do zawartości

Fiesta mk6 1.4 TDCi - warto?


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie o autku, kosztach utrzymania? Kto ma i czy poleca? Czy bać się 1.4 tdci? Ponoć to 1.4 HDI zlosnik.gif, priorytetem jest dla mnie bezawaryjność, koszt części, napraw itp. Generalnie wygooglałem pozytywne opinie zarówno o mk6 jak i tym motorku

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mk6 to przeciętniak z wnętrzem koszmarkiem, szczególnie przed liftem.

hmm.gif

> 1.4 tdci to dobra jednostka, ma swoje dobrze znane bolączki, naprawy niedrogie

smile.gifok.gifok.gifok.gifok.gif

Mam na oku czarną, wnętrze - tragedii nie ma, mnie się ze zdjęć podoba, jutro jadę pomacać na żywo.

Rozwiń jeśli możesz po krótce te bolączki silnika, chodzi o te podkładki wtrysków? Czyli silnik generalnie okej? zlosnik.gif - cieszę się bardzo cool.gif , z tego co wiem nie ma tam ani dpf ani dwumasy, a wtryski nie padają raczej, czy coś pominąłem? Ponoć dobrze się trzyma drogi, zawieszenie klasyka, czyli z tyłu belka - więc finansowo tez w razie czego będzie okej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo podkładki wtrysków to taka sztandarowa awaria - naprawia sie to za parę groszy smile.gif

Wnętrze - sam pomacasz i uznasz, jak dla mnie lipa straszna zlosnik.gif

rdza sie jakos specjalnie nie ima, jak dobry egzemplarz to czemu nie.

trzeba sie naumac tym ruszac, bo robi to specyficznie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasadniczo podkładki wtrysków to taka sztandarowa awaria - naprawia sie to za parę groszy

> Wnętrze - sam pomacasz i uznasz, jak dla mnie lipa straszna

> rdza sie jakos specjalnie nie ima, jak dobry egzemplarz to czemu nie.

> trzeba sie naumac tym ruszac, bo robi to specyficznie...

tzn..? specyficzna praca sprzęgła czy co...? cfaniaczek.gifrotfl.gif A tak w odniesieniu do lanosa 100KM jedzie porównywalnie czy nie..? (podejrzewam że charakterystyka będzie mi lepiej leżała, bo nie trzeba wysoko kręcić) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzie całkiem inaczej niż lanos wolnossący.

Będzie ci gasła i krztusiła sie przy ruszaniu na początku wink.gif trzeba się nauczyć ruszać i wyczuć laga diesla we wchodzeniu na obroty.

powiem tak - mam fiestę 96KM benzynę i 1.4tdci 70KM diesla. na codzień lepiej jeździ sie dieslem - dzieki turbo nie musisz jej kręcić żeby jechała, po prostu podczas jazdy przyjemnie przyspiesza. No i pali znaaacznie mniej. Co Ci ze 100KM kiedy żeby je wydobyć musisz kręcic pod czerwone pole - przy codziennej spokojnej jeździe nie kręcisz wysoko - tu wychodzą zalety turbinki - BTW takiej maciupkiej - widocznej po otwarciu maski zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedzie całkiem inaczej niż lanos wolnossący.

> Będzie ci gasła i krztusiła sie przy ruszaniu na początku trzeba się nauczyć ruszać i wyczuć laga

> diesla we wchodzeniu na obroty.

> powiem tak - mam fiestę 96KM benzynę i 1.4tdci 70KM diesla. na codzień lepiej jeździ sie dieslem -

> dzieki turbo nie musisz jej kręcić żeby jechała, po prostu podczas jazdy przyjemnie

> przyspiesza. No i pali znaaacznie mniej. Co Ci ze 100KM kiedy żeby je wydobyć musisz kręcic

> pod czerwone pole - przy codziennej spokojnej jeździe nie kręcisz wysoko - tu wychodzą zalety

> turbinki - BTW takiej maciupkiej - widocznej po otwarciu maski

no to zabiłeś mi gowżdzia, bo mam fajny egz. na oku, ... jak powiedziałem że JA - student, nie kupię diesla, bo się boję awarii itp i tylko benzyna z gazem zlosnik.gif, tak teraz myślę intensywnie o tej fieście, bo autko mi się podoba, a wszelkie znaki na niebie mówią że fiesta 1.4 tdci to dobry i rozsądny wybór jeżeli o ekonomie użytkowania idzie wink.gif

ps. z tym ruszaniem to chyba wiem o co kaman, bo teraz w sharanie 1.9 tdi też mi pare razy zgasł przy ruszaniu właśnie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem niedawno POZ-WAW, tydzień jeżdżenia po Wawie i z powrotem, rocznik 2011.

Do miasta super autko - nic więcej nie potrzeba, w miarę ciche, przyspieszenie wystarczające, małe spalanie.

Ale na autostradzie koszmar myślałem że hałas urwie mi głowę, skrzynia zestopniowana typowo do miasta. Na autostradzie za wysokie obroty, hałas, brakuje 6 biegu.

Jesli weźmiesz pod uwagę, ze auto się kompletnie nie nadaje w trasę autostradową, to poza tym nic mu nie można zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesl stan techniczny jest ok to bierz auto. Bedzie Pan zadowolony ok.gif

1.4 pochodzi od psa, podejzewam ze bdziesz miec podobne osiagi jak ja ze swoim 1.6 foce - jest calliem dobrze. Wiadomo szmocy ciqgle malo ale realnie nie ma nc do zarzucenia.

Nie bojaj sie silnka pedzonego paliwem od maszyn rolniczch zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zara, halo, fiesta z zalozenia nie jest autem autostradowym. To ma byc wzglednie tanie i sprytne

> auto do miasta. Kropka. Na trasy masz mondka, galaxy itd.

zasadniczo masz rację, ale to jest Polska, w rzadko którym domu są 2 auta, czasem nie da się powiedzieć jakie wymagania pojawią się w późniejszym czasie, a np. kolega kiedyś może zażyczy sobie np. do Chorwacji pojechać i wysiądzie z kwadratową głową od hałasu, więc przestrzegam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasadniczo masz rację, ale to jest Polska, w rzadko którym domu są 2 auta, czasem nie da się

> powiedzieć jakie wymagania pojawią się w późniejszym czasie, a np. kolega kiedyś może zażyczy

> sobie np. do Chorwacji pojechać i wysiądzie z kwadratową głową od hałasu, więc przestrzegam

Nie pzesadzaj, kolega jest studentem, oni sa twardzi wiec podola nawet do hiszpanii ok.gif

W UK widzialem na polskich blachcach np. Matiza, sc 900 czy... poloneza wiec porownujac podroz fiesta mk6 bedzie niemal rozpusta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasadniczo masz rację, ale to jest Polska, w rzadko którym domu są 2 auta, czasem nie da się

> powiedzieć jakie wymagania pojawią się w późniejszym czasie, a np. kolega kiedyś może zażyczy

> sobie np. do Chorwacji pojechać i wysiądzie z kwadratową głową od hałasu, więc przestrzegam

Z drugiej strony porownujac komfort podrozowania miedzy ff2 a mondeo 3 to... niie ma o czym mowic. Ale znow patrzac na koszty utrzymania czy manewrowosc i zwrotnosc auta to tez nie ma o czym mowic.

Jak zwykle punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasadniczo masz rację, ale to jest Polska, w rzadko którym domu są 2 auta, czasem nie da się

> powiedzieć jakie wymagania pojawią się w późniejszym czasie, a np. kolega kiedyś może zażyczy

> sobie np. do Chorwacji pojechać i wysiądzie z kwadratową głową od hałasu, więc przestrzegam

spoko, dzięki za opinię ok.gif, będę wtedy podgłaszał radio i śpiewał razem z mulher.gifzlosnik.gif

Generalnie autko jest bardzo zadbane, 180 tys przebiegu, nie poniszczone w środku, zmierzone czujnikiem (tylko jeden błotnik malowany, reszta oryginał), jest z włoch (brak grzanej szyby p. - ale to mnie nie przeszkadza), klima ładnie chłodzi, zero nawet rdzawych nalotów na podwoziu, więc gdybym kupił od razu oddam na konserwację do kogoś kumatego.

Zostało mi w sumie sprawdzenie go w warsztacie/stacji diag. Nie wiem na co jeszcze miałbym tutaj uważać (jak sprawdzić silnik itp.), w necie natknąłem się na jakieś wzmianki o problemach z kompresją (poza standardowymi wymianami uszczelnien wtrysków). Generalnie auto ma duzo pozytywnych opinii w sieci, i chyba nadzejdzie wiekopomna chwila i zakupię swoje pierwsze autko zlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze pytanko, czy przebieg circa 180 tys. to dużo dla takiego dieselka? / fiesty?

> z góry dzięki za odpowiedzi

Sorry- ja mam pierwszego w życiu forda fiestę dopiero od lutego '13 i to z salonu, więc nie mogę nic napisać o trwałościach ich silników. Liczę, że ecoboost swoje wytrzyma ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.