Skocz do zawartości

[ZzAK] Zakup wkrętarki


juniek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w związku z postępem prac na poddaszu chciałem zapytać Was o porade: potrzebuje wkrętarki w cenie 200-300zł (i raczej nie chciałbym wychodzić poza ten pułap)

Sprzęt potrzebny mi do kręcenia stelaża no i płyt GK na powierzchni ok60 mkw, a później raczej bedzie użytkowany sporadycznie.

Miałem okazje pracować na Makicie i jest bajka ale cena jest dla mnie zaporowa.

Pracowałem na Sparky 14v- cena ok i jakoś problemów z tym nie było

Mam wiertarke Skil już ponad 10 lat i miesza, wierci jak oszalała i nic jej nie dolega,

Kolega ma Black&Decker 12v za około 200zł i jest tragedia, po miesiącu baterie trzymały po 30min (kręcenie stelaży i GK) ładowarka bez diody/sygnalizacji - także odpada.

Zastabnawiam sie nad:

-Skil

-Sparky

i raczej 14v niż 12

co o tym myślicie ? jakie sprzety Wy użytkujecie ? co możecie polecić ?

za wszelkie opinie i sugestie bede wdzięczny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> w związku z postępem prac na poddaszu chciałem zapytać Was o porade: potrzebuje wkrętarki w cenie

> 200-300zł (i raczej nie chciałbym wychodzić poza ten pułap)

> Sprzęt potrzebny mi do kręcenia stelaża no i płyt GK na powierzchni ok60 mkw, a później raczej

> bedzie użytkowany sporadycznie.

> Miałem okazje pracować na Makicie i jest bajka ale cena jest dla mnie zaporowa.

> Pracowałem na Sparky 14v- cena ok i jakoś problemów z tym nie było

> Mam wiertarke Skil już ponad 10 lat i miesza, wierci jak oszalała i nic jej nie dolega,

> Kolega ma Black&Decker 12v za około 200zł i jest tragedia, po miesiącu baterie trzymały po

> 30min (kręcenie stelaży i GK) ładowarka bez diody/sygnalizacji - także odpada.

> Zastabnawiam sie nad:

> -Skil

> -Sparky

> i raczej 14v niż 12

> co o tym myślicie ? jakie sprzety Wy użytkujecie ? co możecie polecić ?

> za wszelkie opinie i sugestie bede wdzięczny

niedawno była jakaś promocja Boscha nawet na tutejszym forum pisano o tym , może jeszcze to trwa .

Co do sprzętu to ja nie narzekam na B&D właściwie ta wkrętarka służy mi za podstawowe narzędzie do wiercenia-wkręcania , wszystkie kołki w scianach nią jadę co prawda sciany mam superex .

Czy siada w niej bateria , jakoś nie zauważyłem , ale za 250 zł weźmiesz takiego B&D z dodatkowym akolem i ładowarką , czyli gdy jedną baterię tyrasz to druga się ładuje. Kiedyś miałem w domu ekipę która zabudowę szafy robiła czyli zwykłe wiórowe płyty meblowe i tez mieli do hitachi dodatkową baterię z ładowarką którą to używali . A wydawać by się mogło ze taką szafę to na jednym ładowaniu oblecą tym bardziej że wiórówka to żaden przeciwnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sparkiego 12v od pół roku i daje radę. W zestawie były 2 akumulatory które w godzinę się ładują, latarka na akumulator i ładowarka oczywiście. Latarka się przydała do dłubania przy aucie. Bałem się na początku że 12v będzie słabe, ale daje rade. Wiercę nią w stali, drewnie, wkręcam i jest wystarczająca do mocno domowego dłubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma Black&Decker 12v za około 200zł i jest tragedia

Mam dokładnie taką, jednobiegowa, 2 aku 12V. Jakieś 3-4 lata działa bez zarzutu. Poskładałem nią sufit z płyt, ze 2 szafy, nie licząc innych drobnych rzeczy remontowo-hobbystycznych i jest OK.

No ale to nie jest sprzęt profi tylko do majsterkowania. Przy codziennym katowaniu musi się w końcu rozpaść.

Sparky miałem w rękach i sprawia bardzo solidne wrażenie, do tego 2 biegi, 2 aku i walizeczka w cenie ~300 zł, ale jednak kupiłem wtedy B&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w okolicach 1996 kupiłem zielonego Bosh-a na bazarze. 12V Ni-Cd. Wtedy to był najbardziej wypasiony model dla zielonych. W sklepach kosztował ponad 800zł.

Używałem jej przez pierwsze lata do montażu anten, często jako wiertarki w cegłach, później całą budowę domu do wszystkiego od wkręcania wkrętów w szalunkach przez grube wkręty w więźbie, wiercenia różne w metalu, cegle, drewnie, do majsterkowania przeróżnego. Ostatnio czyszczę i wiercę w aucie podwozie ;-)

Przez te lata wyłamały się dwa zaczepy akumulatora, bo używałem jej również jako młotka awaryjnie, ale dwa pozostałe trzymają.

Akumulator już nie trzyma ale poza tym pracuje jak nowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam sparkiego 12v od pół roku i daje radę. W zestawie były 2 akumulatory które w godzinę się

> ładują, latarka na akumulator i ładowarka oczywiście. Latarka się przydała do dłubania przy

> aucie. Bałem się na początku że 12v będzie słabe, ale daje rade. Wiercę nią w stali, drewnie,

> wkręcam i jest wystarczająca do mocno domowego dłubania.

własnie mam podobne obawy czy 12v wystarczy ? Sądząc po twojej wypowiedzi jest ok więc coraz bardziej skłaniam sie do tej maszyny. Czy ładowarka ma diode która sygnalizuje naładowanie baterii ? bo z tego co kojaże to w tym 14v który miałem okazje użwyac była ładowarka z czerwoną i zieloną diodą w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie taką, jednobiegowa, 2 aku 12V. Jakieś 3-4 lata działa bez zarzutu. Poskładałem nią

> sufit z płyt, ze 2 szafy, nie licząc innych drobnych rzeczy remontowo-hobbystycznych i jest

> OK.

> No ale to nie jest sprzęt profi tylko do majsterkowania. Przy codziennym katowaniu musi się w końcu

> rozpaść.

> Sparky miałem w rękach i sprawia bardzo solidne wrażenie, do tego 2 biegi, 2 aku i walizeczka w

> cenie ~300 zł, ale jednak kupiłem wtedy B&D.

o ile mnie pamięć nie myli to sparky 12v ma ok 28Nm a b&d tylko 11 Nm, nieiwem czy to tylko chwyt marketingowy ale to grubo ponad 100% więcej

Ten B&D ma ładowarke bez diód czy oznaczeń naładowania baterii ? no i czas łądowania 3h przy Sparky 1h wymieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś w okolicach 1996 kupiłem zielonego Bosh-a na bazarze. 12V Ni-Cd. Wtedy to był najbardziej

> wypasiony model dla zielonych. W sklepach kosztował ponad 800zł.

> Używałem jej przez pierwsze lata do montażu anten, często jako wiertarki w cegłach, później całą

> budowę domu do wszystkiego od wkręcania wkrętów w szalunkach przez grube wkręty w więźbie,

> wiercenia różne w metalu, cegle, drewnie, do majsterkowania przeróżnego. Ostatnio czyszczę i

> wiercę w aucie podwozie ;-)

> Przez te lata wyłamały się dwa zaczepy akumulatora, bo używałem jej również jako młotka awaryjnie,

> ale dwa pozostałe trzymają.

> Akumulator już nie trzyma ale poza tym pracuje jak nowa.

> Pozdrawiam.

Bardzo ładny wynik jak na sprzęt, z nazwijmy to - nie wiadomego źródła smile.gif jednak teraz zielony bosh ledwo łapie sie w mój pułap cenowy, ma tylko 1 bieg i myśle że znaczącą role w jego cenie odgrywa napis na obudowie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> własnie mam podobne obawy czy 12v wystarczy ? Sądząc po twojej wypowiedzi jest ok więc coraz

> bardziej skłaniam sie do tej maszyny. Czy ładowarka ma diode która sygnalizuje naładowanie

> baterii ? bo z tego co kojaże to w tym 14v który miałem okazje użwyac była ładowarka z

> czerwoną i zieloną diodą w jednym.

ma diody. Czerwona i zielona. Bateria ładuje się godzine, wiec szybko.

Jak mam instrukcję jeszcze to zobacze, może jest tam jakis jej moment podany itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma diody. Czerwona i zielona. Bateria ładuje się godzine, wiec szybko.

> Jak mam instrukcję jeszcze to zobacze, może jest tam jakis jej moment podany itd.

http://sparky.pl/elektronarzedzia/narzedzia-akumulatorowe/br2-12e.html

taki model mam. Chwalę sobie. Na okragło chodzi i ma jednak siłę.

Wkrętarka na kabel może i dobra (lepsza) ale bez kabla wygodniej i prościej w terenie.

Taką jak moja wkrętarka też powiercisz, ale co wiertarka to wiertarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://sparky.pl/elektronarzedzia/narzedzia-akumulatorowe/br2-12e.html

> taki model mam. Chwalę sobie. Na okragło chodzi i ma jednak siłę.

> Wkrętarka na kabel może i dobra (lepsza) ale bez kabla wygodniej i prościej w terenie.

> Taką jak moja wkrętarka też powiercisz, ale co wiertarka to wiertarka.

i za takim modelem się będe rozglądał, do 300zł raczej nie ma nic bardziej sensownego niż ona, dodatkowo ta lampka diodowa.

Dziękuje za wszyskie opinie, komentarze

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i za takim modelem się będe rozglądał, do 300zł raczej nie ma nic bardziej sensownego niż ona,

> dodatkowo ta lampka diodowa.

> Dziękuje za wszyskie opinie, komentarze

w castoramie kupili mi ją za 215 zł, a w tym czasie na allegro najtańsza była za 270zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed budowa kupilem zoltego EINHELL'a z 2ma aku i walizka bo poprzedna wkretarke mi zwineli. Mysalem ze bedzie do wywalenia zaraz po gwarancji ale mam ja juz 5ty rok i dziala jak trzeba. Pojemnosc auk spadla ale sa dwa wiec nie ma problemu. Jak zaczynam jakas robote to od razu laduje drugi.

Jak na tak male pieniadze to jest OK.

I nie kupuje elektronarzedzi bez walizek. Pozniej nie ma jak tego trzymac w jakims porzadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile mnie pamięć nie myli to sparky 12v ma ok 28Nm a b&d tylko 11 Nm, nieiwem czy to tylko

> chwyt marketingowy ale to grubo ponad 100% więcej

Przeoczyłeś słowo-klucz: jednobiegowa / dwubiegowa.

> Ten B&D ma ładowarke bez diód czy oznaczeń naładowania baterii ? no i czas łądowania 3h przy

> Sparky 1h wymieka.

Akumulatory Ni-Cd, mnie zawsze uczyli że wolno ładujesz = dłużej pracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką:

jakiś tekst

I też mogę polecić, szybko się ładuje, długo można nią pracować, jest lekka, poręczna, nawet do wiercenia się nadaje, wczoraj wierciłem otwory do listew przypodłogowych w ścianie z białej cegły dziurawki, szło to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> I nie kupuje elektronarzedzi bez walizek. Pozniej nie ma jak tego trzymac w jakims porzadku...

Ja od pewnego czasu także tylko teraz mam już problem bo nie ma jak trzymać w porządku tych wszystkich walizek.

Przydałaby się jakaś walizka na walizki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Ja od pewnego czasu także tylko teraz mam już problem bo nie ma jak trzymać w porządku tych

> wszystkich walizek.

> Przydałaby się jakaś walizka na walizki ;-)

ja mam specjalna poleczke zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.