Skocz do zawartości

Cienka wylewka...


lumo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat był poruszany parę razy ale moze coś mi doradzicie.

Jest sobie garaż, na początku miał pełnić rolę nie ocieplanego magazynu/graciarni. Jak to w życiu bywa plany się zmieniły i jedna cześć garażu ma zostać ocieplona iiiii na posadzkę planowane jest położenie gresu przemysłowego 20x20x1,2. Jest tylko pewien problem posadzka nie jest idealnie równa. Betona lany z gruszki rozgarniany i ściagany, nikt nie planował że kiedyś mogą tu być płytki hehe.gif I co z tym fantem zrobić, czy robić jakaś wylewkę 3-5 cm czy dawać grubiej kleju ?? Niestety po tych płytkach będzie czasami jeździł cięzki sprzet. Oczywiście wypełnienie pod płytkami 100% tylko jak zrobić żeby było dobrze i nie odstawało, to co jest hmmm jest nie bardzo sick.gif

CXo z tym fantem zrobić jaka technologie zastosować ?? powierzchnia nieduża ok 70 mkw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duże są te nierówności i jakiego typu? bo może wystarczy wypełnić kilka dolin i podkuć kilka górek i nie będzie źle. Kafelki to nie parkiet - można kleić na trochę nierównym podłożu. Jeśli grubość kleju w większości miejsc nie będzie przekraczała 1cm, a w niewielkim obszarze 2 cm, to ja bym nie robił wylewki. Na większej ilości kleju już się robi lekki kłopot przy układaniu i może to nie wyjść idealnie równo - wtedy lepiej zrobić wylewkę i kłaść kafelki na zalecaną ilość kleju.

No i zostaje jeszcze kwestia ekonomiczna - w zależności jakiego użyjesz kleju, to wykonanie wylewki może być wskazane, żeby nie wydać niepotrzebnie masy pieniędzy na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobić wylewkę, 5 cm to wcale nie tak mało. wyjdzie cię i tak taniej taka wylewka niż dokładanie

> kleju, po drugie na grubej warstwie kleju źle się układa płytki....

I tak powinno być.

Weźmiesz firmę od wylewek i jeśli masz materiał na miejscu, zrobią Ci to w 15 minut. Ułożyć płytki to później łatwizna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CXo z tym fantem zrobić jaka technologie zastosować ?? powierzchnia nieduża ok 70 mkw..

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na jeszcze jedną możliwą komplikację. Do takiej powierzchni wszystkie firmy prawdopodobnie będą robić Ci wielką łaskę, albo nie zechcą przyjechać... Będą chcieli przyjechać "ziutkowie", na których lepiej uważać i najprawdopodobniej bezpieczniej robić samemu niż z nimi. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesadzasz. Np. na Podlasiu łaski nie robią. To dla nich godzina z dojazdem i spokojnie dają radę

> między jedną a drugą większą budową.

> Pozdrawiam.

No ja nie miałem takiego szczęścia. Szukałem wykonawców przez kilka tygodni, aż w końcu zrobiłem z ojcem. Wynik dobry plus do dostateczny plus. zlosnik.gif

Gorszy tam, gdzie robiłem sam, ale dało się poprawić masą szpachlową, bądź wylewką samopoziomującą laną w dziury. zlosnik.gif W sumie na poprawki wydałem może ze 100-150 zł, więc generalnie interes się opłacił. Choć urobiliśmy się nieludzko - ale miało to znaczenie edukacyjne, więc nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja nie miałem takiego szczęścia. Szukałem wykonawców przez kilka tygodni, aż w końcu zrobiłem z

> ojcem. Wynik dobry plus do dostateczny plus.

> Gorszy tam, gdzie robiłem sam, ale dało się poprawić masą szpachlową, bądź wylewką samopoziomującą

> laną w dziury. W sumie na poprawki wydałem może ze 100-150 zł, więc generalnie interes się

> opłacił. Choć urobiliśmy się nieludzko - ale miało to znaczenie edukacyjne, więc nie żałuję.

A co sprawiło aż taką trudność? Zrobienie wylewki to nie jest raczej wielka filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i zostaje jeszcze kwestia ekonomiczna - w zależności jakiego użyjesz kleju, to wykonanie wylewki

> może być wskazane, żeby nie wydać niepotrzebnie masy pieniędzy na klej.

Ekonomiczna i nie wszystkimi klejami mozna kleić powyżej jakiejś granicy grubości, głównie chodzi o to żeby było dobrze i nie odstawało od poprzedniej wylewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobić wylewkę, 5 cm to wcale nie tak mało. wyjdzie cię i tak taniej taka wylewka niż dokładanie

> kleju, po drugie na grubej warstwie kleju źle się układa płytki....

Tylko tak o jaką wylewkę tutaj chodzi bo to chyba najwazniejsze !? 5 cm ale czego, wylewki z miksokreta (czy jak to się nazywa) co teraz robi się popularnie w mieszkaniach ?? Jesli tak to nie ma takiej opcji to się rozsypie za mała warstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sprawiło aż taką trudność? Zrobienie wylewki to nie jest raczej wielka filozofia.

Brak betoniarki chociażby. Nie zakładałem, że będę to robił sam. Poza tym jako licealista i studenciak sporo na budowach pracowałem, ale raczej jako nosiciel, a nie bezpośredni wykonawca. smile.gif Więc dla mnie było to wylewkowe rozdziewiczanie. Poza tym napisałem, że sumarycznie wyszło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak betoniarki chociażby. Nie zakładałem, że będę to robił sam. Poza tym jako licealista i

> studenciak sporo na budowach pracowałem, ale raczej jako nosiciel, a nie bezpośredni

> wykonawca. Więc dla mnie było to wylewkowe rozdziewiczanie. Poza tym napisałem, że

> sumarycznie wyszło dobrze.

No faktycznie bez maszyny losującej to nie betonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko tak o jaką wylewkę tutaj chodzi bo to chyba najwazniejsze !? 5 cm ale czego, wylewki z

> miksokreta (czy jak to się nazywa) co teraz robi się popularnie w mieszkaniach ?? Jesli tak to

> nie ma takiej opcji to się rozsypie za mała warstwa...

Przecież 5 cm to standardowa grubość wylewki z miksokreta. Jak jest podłogówka, to trochę więcej, a dokładnie 5 cm powyżej rur. 5 cm to już kawał betonu.

A co do równania wylewki - do spiżarni kupiłem 3 worki kleju do płytek, najtańszego i wyrównałem pacą +/- 5 mm. Potem dorównałem klejem już przy klejeniu płytek. Trzyma się, ale to spiżarnia i obciążenia są żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> nie ma takiej opcji to się rozsypie za mała warstwa...

Żeś wymyślił. U mnie na górze 3cm. na styropianie jakoś przez 10 lat nie chce się rozsypać a jest tak mocna i równa, że nawet w najcieńszym miejscu (1cm. nad rurą PCV) nie pękło a parkiet od razu można było kłaść.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Żeś wymyślił. U mnie na górze 3cm. na styropianie jakoś przez 10 lat nie chce się rozsypać a jest

> tak mocna i równa, że nawet w najcieńszym miejscu (1cm. nad rurą PCV) nie pękło a parkiet od

> razu można było kłaść.

> Pozdrawiam.

Chyba nie doczytaleś dokładnie, to ma być garaż to raz jak wiadomo w grarżu czasami coś spadnie na podłogę, czasami stuka się czymś w podłogę (w przypadku płytek zapewne nie pezpośrednio, również wspomniałem, że czasami będzie tam wjeżdzał cięzki sprzęt, nie chodzilo mi tu o załadowane kombi tylko np. przyczepy transportowe czy ciagniki rolnicze (nie c-330). Jesli na iostniejącą wylewkę miało by być położone 3-5 cm wylewki półsuchej to jakoś mi się to nie widzi...

Zastanwiam się właśnie jak wylac coś mocniejszego i pewniejszego, sprawdzalem dzisiaj posadzke poziomnica 2,5 metrową, niby biedy nie ma aczkolwiek ni wiem jak to będzie wyglądało na odnicnku 10 m może dało by rade równać klejem do płytek ALE dużo gorzej w ten sposób układa się płytki tym bardzioej że w tym wypadku musi być wypełnienie 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było 3cm. na styropian w garażu to jeszcze rozumiem obawy, ale na chudziak?!?

Mam w garażu 5cm. na styrodur i jakoś nic nie pęka. U Ciebie ma być beton na beton. Jak to ma pęknąć? Ten chudziak pod spodem się rusza?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie doczytaleś dokładnie, to ma być garaż to raz jak wiadomo w grarżu czasami coś spadnie na

> podłogę, czasami stuka się czymś w podłogę (w przypadku płytek zapewne nie pezpośrednio,

> również wspomniałem, że czasami będzie tam wjeżdzał cięzki sprzęt, nie chodzilo mi tu o

> załadowane kombi tylko np. przyczepy transportowe czy ciagniki rolnicze (nie c-330). Jesli na

> iostniejącą wylewkę miało by być położone 3-5 cm wylewki półsuchej to jakoś mi się to nie

> widzi...

> Zastanwiam się właśnie jak wylac coś mocniejszego i pewniejszego, sprawdzalem dzisiaj posadzke

> poziomnica 2,5 metrową, niby biedy nie ma aczkolwiek ni wiem jak to będzie wyglądało na

> odnicnku 10 m może dało by rade równać klejem do płytek ALE dużo gorzej w ten sposób układa

> się płytki tym bardzioej że w tym wypadku musi być wypełnienie 100%...

Jak robiłem u siebie wylewki z mixokreta, to w garażu kierownik się pytał czy będzie wjeżdżało coś innego niż auta osobowe.

Bo jeżeli będzie, to trzeba robić klasyczną wylewkę z betoniarki i mocniejszego cementu.

Ta mixokreta mają wytrzymałość betonu pozaklasowego lub tego najsłabszego.

I nic mocniejszego techniką mixokreta się nie osiągnie.

A to pod ciężki sprzęt nie wydoli.

Podobno też nie każdy klej do płytek wytrzymuje duże obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob klasyczna wylewke tylko ze spadem do studzienki. Potem zrob poleriowanie betonu i na koniec impregnacje. Wyjdzie taniej, jak cos spanie, to nie rozwali plytek a sprzatanie to BAJKA!. Mam tak zrobione tu, skad teraz pisze (hala produkcyjna w Norwegii smile.gif ) Calosc podlogi i kawalek scian mozna zmywac myjka cisnieniowa albo zwyklym strumieniem dowy. Czekasz kilka minut i cala woda sama splywa. A jak gdzies stoi, to poprawisz sobie taka sciagaczka gumowa, jaka maja np na basenach. 100 razy lepsze rozwiazanie do garazu niz plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.