-
Przycięcie progu dla robota Roomba
No właśnie dziś wróciłem po prawie 3 miesiącach pobytu w Chile i Kolumbii. Jak zdjąć ten próg? To przedwojenna, solidne konstrukcja
-
Pigmej obserwuje zawartość Przycięcie progu dla robota Roomba
-
Przycięcie progu dla robota Roomba
Jest sobie mieszkanie do remontu. Różnica wysokości podłóg między pomieszczeniami to kilka cm. W jaki sposób/czy ściąć próg tak, żeby zrobić rampę/najazd dla robota odkurzającego? Podłoga po prawej jest na równej wysokości z górą progu. Po lewej jest niższa o 3,5cm. Chciałbym więc zrobić to jakoś "skośnie".
-
Ac fix. Preparat do klimatyzacji
Faktycznie to jest zamiennik. Gaz "węglowodorowy".
-
Ac fix. Preparat do klimatyzacji
Tak, możesz dobić przy użyciu tego samego gazu. Puszka 1234yf kosztuje 129,99 zł na sobotę acfix.pl
-
Ac fix. Preparat do klimatyzacji
Ja użyłem tego w USA w Fordzie Explorer z chyba 2007 roku. Działa do dzisiaj, ale musiałem użyć dwóch puszek jedna to był zwykły czynnik chłodzący a druga z jakim niby uszczelniaczem. Po pierwszej lidze klima działa kilka dni, po drugiej działa do dziś. Czyli musiała być jakaś mała nieszczelność. Płaciłem na stacji benzynowej 19,99 USD
-
Szyba akustyczna
Jest jakaś odczuwalna różnica w poziomie głośności w kabinie?
-
Matowy lakier po polerce ale dopiero po czasie
I jak?
-
Kolejny wątek "łazienkowy" - narzędzia
Na OLX znalazłem usługę fazowania płytek. Gość niej jedyne za jakieś 8k PLN i zajebiste dobre tarcze. Robił mi to na poczekaniu
-
W211 kibel?
Generalnie te auta są dobrze rozpracowane przez entuzjastów marki a na grupach facebookowych są ludzie, którzy ściągają całe auta z Anglii na części. Mojego kombiaka kupiłem chyba w 2016 roku za 24 tyś. Służy nam na trasy w 4 osoby po 1000-2000km w jedną stronę. To auto jest GENIALNE na trasy. Po mieście pali dużo, bo to ponad 1700kg. Ale jakość wykonania wnętrza, przestrzeń, wyciszenie, audio (harman-kardon) jest na bardzo wysokim poziomie. Jeśli masz kumatego i uczciwego mechanika, to koszty Cię nie zjedzą. Przykład: Skrzynia szarpie, przeciąga biegi, nie da się jechać. Hamuje dziwnie. ESP, ABS nie działa. Do tego nie dało się używać SBC-Hold ani SBC-Stop. Autem szarpało, jakby most albo wał był uwalony. Mój mechanik: Oho! To na 99% klaska- obracający się pierścień ABS-u (w tym aucie jest taki magnetyczny, nie ząbkowany). 80 zł plus wymiana.
-
W211 kibel?
Tylko przedlift. Ja akurat bardzo sobie chwalę SBC
-
W211 kibel?
Mam W211 kombi od jakiś 7 lat. Nie jest to skarbonka. 3.2 CDI R6 przedlift z pneumatycznym zawieszeniem Airmatic. Zrobiłem nim ponad 160 tys km. Obecnie na liczniku 320 tyś. Czy prawdziwe? Nie wiem. Z drogich remontów to 4,5 tys zł za regenerację skrzyni i dwóch wtryskiwaczy. Zawieszenie NIE jest drogie w serwisowaniu. Przez ten czas raz tylny miech za 590 zł z gwarancją 2 lata i raz przedni amor za 1,1k PLN
-
Malowanie blatu przedwojennego biurka. Czym?
Cześć, Mam takie biurko. Wiem, że trzeba zedrzeć papierem do gołego drewna ale czym to potem pokryć? Lakier? Bejca? Politura? Lakiero-bejca?
-
Tynk zewnetrzny na starej szopie
Chciałbym otynkować tę ścianę frontową tak, żeby zachować klimat "wiejskiej chatki". Czyli tym nie musi być gładki k najlepiej, żeby był w kolorze powiedzmy kremowym. Nie chcę rynku typu baranek czy kornik. Raczej coś jak w domach ze słomy - glina nakładana ręcznie. Co możecie polecić?
-
Audi A7 czy Macan?
No i można wyjechać jeden schodek wyżej odwożąc dziecko do szkoły szkoły😍
-
Audi A7 czy Macan?
Mieszkasz w dużym mieście, w centrum, w bloku (tzn apartmę) i dlatego potrzebujesz SUV-a?