Skocz do zawartości

Trzaski z zawieszenia


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Pacjent to kropek mk1 smile.gif

Coś mi stuka w zawieszeniu z tyłu i nie mogę obczaić co frown.gif myślałem że coś w bagażniku , ale powyciągałem wszystko i to samo , myślałem że tylna półka ale też nic nie pomogło , tłumik też jest sztywny , poduchy belki wymieniane były około 3 lat temu , amorki to samo smile.gif co jeszcze sprawdzić lub czy po takim krótkim czasie mogło coś nawalić z tych rzeczy które już były robione frown.gif , dzwięk tego trzaskania to taki jakby uderzała blacha o blache albo taki głuchy odgłos , już wiem że to jest gdzieś na zewnątrz pojazdu ponieważ jak otworze okno to słysze ten trzask na każdej większej dziurze

Prosze poradźcie co jeszcze sprawdzić frown.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie tuleje belki do wymiany.

No to super , ja mam się samochodu pozbywać , a tu jeszcze musze inwestować frown.gif ciekawy jestem ile taka przyjemnośc bo pewnie samemu cięzko będzie wymienić ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to super , ja mam się samochodu pozbywać , a tu jeszcze musze inwestować ciekawy jestem ile

> taka przyjemnośc bo pewnie samemu cięzko będzie wymienić ?

> pozdrawiam

40zł za strone

Problemem jest woda która dostaje się do łożysk a wahacz nie pracuje w dużym zakresie. Wałeczki korodują, koszyk się rozlatuje i zaczynają się trzaski.

Robota niezbyt trudna "logicznie" ale czasem upierdliwa (miałem przypadek że śruba nie chciała wyjść bo trafiała z rurę wydechową)

EDYTA

wiedziałem, że gdzieś widziałem manual wink.gif

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40zł za strone

> Problemem jest woda która dostaje się do łożysk a wahacz nie pracuje w dużym zakresie. Wałeczki

> korodują, koszyk się rozlatuje i zaczynają się trzaski.

> Robota niezbyt trudna "logicznie" ale czasem upierdliwa (miałem przypadek że śruba nie chciała

> wyjść bo trafiała z rurę wydechową)

> EDYTA

> wiedziałem, że gdzieś widziałem manual

> jakiś tekst

Też już znalazłem ten manual i mnie to boli frown.gif martwie się że sobie nie poradze frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz postawiłem samochód na prostym to dwa koła są lekko tak / \ to będą poduchy , to ile one wytrzymują na naszych drogach , bo jak to poduchy to 3 lata temu je wymieniali w serwisie frown.gif

Jutro sprawdze te poduchy , myślicie że od razu będzie widać czy będę musiał jaką brechom pomęczyć belkę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ile

> one wytrzymują na naszych drogach ,

zależy od jakości i czy są z założone zewnętrzne nakładki. Z nakładkami wytrzymują baardzo dużo, wręcz bym powiedział że mogą przeżyć auto.

Podnieś auto, poruszaj kołem, bo to może być wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak teraz postawiłem samochód na prostym to dwa koła są lekko tak / \ to będą poduchy , to ile

> one wytrzymują na naszych drogach , bo jak to poduchy to 3 lata temu je wymieniali w serwisie

> Jutro sprawdze te poduchy , myślicie że od razu będzie widać czy będę musiał jaką brechom pomęczyć

> belkę

Witam.To nie są poduchy.Jeżeli tak stoją koła ,to do robienia są wahacze.Musisz kupic zestawy naprawcze wahacza, na obydwa koła.Przerabiałem to.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy od jakości i czy są z założone zewnętrzne nakładki. Z nakładkami wytrzymują baardzo dużo,

> wręcz bym powiedział że mogą przeżyć auto.

> Podnieś auto, poruszaj kołem, bo to może być wahacz.

Jutro mam zamiar podnieść auto i poruszac wszystkim smile.gif zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40zł za strone

> Problemem jest woda która dostaje się do łożysk a wahacz nie pracuje w dużym zakresie. Wałeczki

> korodują, koszyk się rozlatuje i zaczynają się trzaski.

> Robota niezbyt trudna "logicznie" ale czasem upierdliwa (miałem przypadek że śruba nie chciała

> wyjść bo trafiała z rurę wydechową)

> EDYTA

> wiedziałem, że gdzieś widziałem manual

> jakiś tekst

No i wszystko , poduchy po 3 lub 4 latach wyglądają jak nowe smile.gif , ale łożysko trzepie jak cholera frown.gif , odkręciłem amortyzator i ukazał się moim uszom dzwięk który mnie passed_out.gif , zadzwonie i sie zapytam w serwisie ile taka robota , jak sporo to biorę się sam , zaryzykuje smile.gif

pozdrawiam i dziękuję za pomoc Wszystkim smile.gif , ciekawi mnie ile taka robota jest warto , bo części 50 zł na jedną stronę , acha wymieniać dwie strony czy jedną ?

Dzwoniłem powiedzieli mi za jedną stronę 150 zł sama robocizna nie wiem czy to dużo czy cena ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... to biorę się sam , zaryzykuje ...

Dasz radę, ale poświęć na to ok. 5-6 godzin ...

Ważne żeby mieć dobry klucz do wykręcenie tej dużej śruby z wahacza.

Trzeba też mieć dobry przecinać żeby wybić stare łożyska.

Za 4 razem robiłem to na podłodze, bo wiedziałem jak, ale jako ktoś robi to pierwszy raz, to dobrze jest mieć dostęp do dużego imadła. Łożyska trzeba wybijać powoli, aczkolwiek stanowczo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dasz radę, ale poświęć na to ok. 5-6 godzin ...

> Ważne żeby mieć dobry klucz do wykręcenie tej dużej śruby z wahacza.

> Trzeba też mieć dobry przecinać żeby wybić stare łożyska.

> Za 4 razem robiłem to na podłodze, bo wiedziałem jak, ale jako ktoś robi to pierwszy raz, to dobrze

> jest mieć dostęp do dużego imadła. Łożyska trzeba wybijać powoli, aczkolwiek stanowczo ...

próbowałem odkrecić tą srube i nawet poszła ( oczywiście troche ją poluzowałem ) , ale przykreciłem z powrotem , to do odkrecenia pozostałoby mi jeszcze linka recznego i przewód hamulcowy dobrze mówię ?

Boję się że nie poradze sobie z wybicie tego łożyska frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałem odkrecić tą srube i nawet poszła ...

Ze znajomym kiedyś tą śrubę ukręciliśmy zaraz za nakrętką smile.gif

> ... to do odkrecenia pozostałoby mi jeszcze linka recznego i przewód hamulcowy dobrze mówię ?

Tu nie pomogę, bo robiłem to w BXie (zestaw naprawczy jest prawie taki sam). W BXie z tyłu są tarcze (zawsze zdejmowałem zacisk bez odkręcania przewodów) i hydrauliczne zawieszenie, a ręczny jest na przednie koła ...

> Boję się że nie poradze sobie z wybicie tego łożyska

Dobrze zaostrzony wąski przecinak daje radę - po mału, po obwodzie - ważne żeby to robić systematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałem odkrecić tą srube i nawet poszła ( oczywiście troche ją poluzowałem ) , ale

> przykreciłem z powrotem , to do odkrecenia pozostałoby mi jeszcze linka recznego i przewód

> hamulcowy dobrze mówię ?

są dwie szkoły

albo odkręcasz linkę i przewód,

albo odkręcasz cały bęben - ja osobiście preferowałem tą metodę

> Boję się że nie poradze sobie z wybicie tego łożyska

nie ma czego, jak nie masz strasznie rozwalonego to dobierz rurkę i wyjdzie bez większych problemów

wciskać najlepiej imadłem przy użyciu starej bieżni jako docisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są dwie szkoły

> albo odkręcasz linkę i przewód,

> albo odkręcasz cały bęben - ja osobiście preferowałem tą metodę

> nie ma czego, jak nie masz strasznie rozwalonego to dobierz rurkę i wyjdzie bez większych problemów

> wciskać najlepiej imadłem przy użyciu starej bieżni jako docisku

No chyba sam sie wezmę za to po urlopie smile.gif , tylko musze do zestawu dokupic jeszcze smar smile.gif , pobawie się sam , a jak sobie nie poradze to podjadę do mechanika smile.gif , zastanawiam się czy odkręce przewód hamulcowy i linkę recznego smile.gif ( bez jakikolwiek porażek )

pozdrawiam Fatal

Jakie zestawy naprawcze polecacie ? bo słyszełem że wszystko jedno tylko trzeba uważać aby koszyczek w łożysku nie był plastikowy tylko metalowy , jak dobrze zakumałem to co inni pisali smile.gif

Myślę o zakupie tego ale nie wiem czy to jest zestaw na dwie strony czy na jedną

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/...tle=1&wsk=O

chyba na dwie smile.gif , bo 90 zł na jedną stronę by kosztowało frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba sam sie wezmę za to po urlopie , tylko musze do zestawu dokupic jeszcze smar , pobawie

> się sam , a jak sobie nie poradze to podjadę do mechanika , zastanawiam się czy odkręce

> przewód hamulcowy i linkę recznego ( bez jakikolwiek porażek )

> pozdrawiam Fatal

jak nie ruszane było dawno, albo wcale to lepiej odkręcić bęben

> Jakie zestawy naprawcze polecacie ? bo słyszełem że wszystko jedno tylko trzeba uważać aby

> koszyczek w łożysku nie był plastikowy tylko metalowy , jak dobrze zakumałem to co inni pisali

mniej więcej

> Myślę o zakupie tego ale nie wiem czy to jest zestaw na dwie strony czy na jedną

> http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/...tle=1&wsk=O

> chyba na dwie , bo 90 zł na jedną stronę by kosztowało

naturalnie, że na jedną.

zestawy CXa są przyzwoite, jak wyczyścisz porządnie siodełka na łożyska, dobrze zabezpieczysz smarem, prosto wejdą (imadło! najlepiej z podkładką starej bieżni) to wszystko będzie pracowało długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.