Skocz do zawartości

Problem z lampami... a raczej mocowaniem żarówek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w marei zwykłe lampy, nie soczewki, i mam problem taki, że wypalają się gniazda żarówek w reflektorach. Po prostu, lampa przestaje świecić, po stuknięciu w reflektor zapala się, ale potem wystarczy że będzie jakiś wstrząs i się wyłącza. Czyszczenie gniazda żarówki i samej żarówki pomaga, ale na chwilę.

Zauważyłem też, że przyczyną jest prawdopodobnie to, że ten taki fikuśny , wygięty drucik, który służy do zapinania żarówki w gnieździe lampy, jest bardzo słaby. Chyba stracił swoje właściwości, i nie dociska odpowiednio żarówki do gniazda no i jest problem - wypala się...

Powiedzcie, skąd wynorać taki drucik, albo z czego , co dorobić, albo co zrobić, aby dobrze przyciskało żarówkę do gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie, skąd wynorać taki drucik, albo z czego , co dorobić, albo co zrobić, aby dobrze

> przyciskało żarówkę do gniazda?

Poszukać na szrocie Stilo anglika, najlepiej z rozbitymi lampami. W Stilo występowały dużo grubsze druciki, trzeba trochę dociąć i będzie lalunia, zrobiłem tak w marei i skończył się problem z przepalającą się żarówką.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys wczesniej sie zglosil to bym Ci sprezentowal takei lampy.

Grata mi rozbili, ale mialem soczewki a oryginalne lampy byly w piwnicy - a tak oddalem je temu, ktory kupil ode mnie rozbite auto.

Ja bym sie nie bawil w zadne druciki - tylko kupil dwie nowe lampy i to od razu poszedlbym w soczeewki + ksenony - tak jak mialem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbys wczesniej sie zglosil to bym Ci sprezentowal takei lampy.

> Grata mi rozbili, ale mialem soczewki a oryginalne lampy byly w piwnicy - a tak oddalem je temu,

> ktory kupil ode mnie rozbite auto.

> Ja bym sie nie bawil w zadne druciki - tylko kupil dwie nowe lampy i to od razu poszedlbym w

> soczeewki + ksenony - tak jak mialem u siebie.

i oślepiał innych w nocy;) brava dla tego Pana cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i oślepiał innych w nocy;) brava dla tego Pana

A powiedz po czym wnosisz, ze oslepialem?

Tak sie sklada, ze poziom swiatla zawsze ustawialem na stacji diagnostycznej i nigdy, nikogo nie razilem.

Dodatkowo spotykalismy sie na zlotach i sprawdzalismy czy swiatla oslepiaja w nocy czy tez nie.

Wyobraz sobie, ze nigdy, nikt nie mrygal, ze go oslepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.