Skocz do zawartości

Czy patrzycie w lusterka....


Owcen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Troszkę pojeździłem w ostatnim tygodniu, i niestety, o ile 4oo rozumiem, że zdarzają się "nauczyciele".... ale na 2oo

Spokojnie jadąc, dogoniłem kilka całkiem mocnych maszyn w Istebnej ( jakość asfaltu frown.gif ), jechałem za nimi od Wisły defacto, ale czekałem, aż Oni wyprzedzą wszystkich, nie pchałem się "pomiędzy" grupę. Zwłaszcza, że każdy jechał jak chciał, obok Siebie, na kole poprzednika, zero jakiejkolwiek organizacji. Przed Koniakowem, droga pusta z przeciwka, więc chciałem ich wyprzedzić.... niestety, jeden z uczestników grupy też zaczął "kolegę" wyprzedzać, wbijając się niemal we mnie i zmuszając mnie do hamowania, i zjazdu niemal na pobocze.... frown.gif

Mówię spoko, zdarza się. Za chwilę będzie nieco pod górkę, ale też dobra widoczność, więc na chwilę się "dołączyłem", zaczynam wyprzedzać, ten sam kolo "zajechał mi drogę" sciana.gif

Tym razem już nie miałem szans na hamowanie, odkręciłem i poszedłem swoją drogą... ale nerwy mi popsuł...

Parę dni później, w Wiśle wyprzedziłem chłopaka w krótkim rękawku, jadącego z mulher.gif w różowych pumach... też spokojnie czekałem, ale kilka okazji było, nie wyprzedzał, więc przy kolejnej, już nie do końca "bezpiecznej" założyłem, że skoro poprzednio nie wyprzedzał, to i tym razem tym bardziej nie będzie.... więc kierunek, lusterko, ogień... i ta sama sytuacja, będąc na wysokości jego koła, on zajeżdża mi drogę... sciana.gif Zostawił mi "delikatną lukę", więc nie hamowałem, tylko wyprzedziłem....

Siedział mi na ogonie dość długo.... aż do pierwszego ostrzejszego zakrętu... później go już w lusterku nie widziałem zlosnik.gif

Czy motocykliści też mają "syndrom wyprzedzanego hama" z serii "pobrudzę zbroję, ale nie dam się" niewiem.gif

Z drugiej strony, wieczorami na winklach w Wiśle sporo 2oo jeździło, nawet kilku "wariatów" z "GoPro" się pojawiło na kaskach, jeżdżących, jakby te kilka winkli to był tor sciana.gif

Najciekawsze, że Ci "najwięksi kozacy" zmywali się niemal natychmiast, jak policja zajmowała pozycje hehe.gif

A kilka "akcji" w tym tygodniu było. Jedna ekipa na "dole", lub "patelni", druga już na "szczycie". Od razu czułem się bezpieczniej. Zostawałem sam rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... Mam wrażenie, że jednak na motocyklu nie patrzę tak często w lusterka jak w samochodzie. Może to kwestia tego, że jeszcze się uczę jeździć i nieco mi to zaburza koncentrację zlosnik.gif

W każdym razie - na pewno patrzę w lusterka przed jakimkolwiek manewrem.

Tylko, że w samochodzie lusterko sprawdzam "profilaktycznie" zapamiętując co się dzieje "dookoła mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile po trasach w PL się z tym nie spotkałem. O tyle teraz, w "górach" naprawdę byłem w szoku frown.gif

Zdaję Sobie sprawę, że większość z nas "wie", że My jesteśmy "Ci najszybsi", ale kurcze, koleś mnie naprawdę wystraszył, a nie ukrywam, że po innym użytkowniku 2oo spodziewałem się więcej "wyczucia, wiedzy, empatii, powagi, przezorności", no nie wiem po prostu niewiem.gif

W końcu, nalepki, "patrz w lusterka" są o "Nas", ale chyba nie dla "Nas" sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, ta okolica to jak tor wyścigowy

Zauważyłem. Aczkolwiek droga na Salmopol, to jakaś mocno żwirowo-piaskowa droga dla samobójców.

Ostatnio był wątek o hamowaniu w złożeniu.... tam można to przećwiczyć w warunkach ekstremalnych zlosnik.gif

Za Istebną zaczyna się teren powojenny, inaczej nie da się tego nazwać zlosnik.gif

W okolicy Wisły, nie ma chyba fajniejszej, bezpieczniejszej, lepszej do ćwiczeń drogi, jak właśnie Wisła Głębce do zjazdu na Zameczek niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek droga na Salmopol, to jakaś mocno żwirowo-piaskowa droga dla samobójców.

Też to zauważyłem. Kilka razy zrobiło mi się na prawdę ciepło. Pojechałem poćwiczyć troszkę na tych winklach, a zrobiła sie z tego jazda krajoznawczo-turystyczna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Salmopol specjalnie ekipy remontowe "brudzą".

To jedna z najbardziej nie przewidywalnych tras.

Druga, to wjazd po deszczach na równice, bardzo dużo piachu jest nanoszone. Trzeba bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem młodym kierowcą i faktycznie często się o tych lusterkach zapomina, gdyż człowiek skupia się na innych kwestiach, które z początku zajmują mu więcej uwagi. Ale z czasem będzie tylko lepiej - ci co całkowicie nie kontrolują lusterek to ludzie, którzy nigdy nie nauczą się dobrze jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jak kierowca czarnej CBR-ki mijany w Pszczynie tydzień temu

> Kierunków z tyłu też nie miał

> Ale podejrzewam, że za dużo po czarnym nie latasz

no kierunków też nie mam zlosnik.gif

ale mam stop żeby mi nikt w tył nie wjechał devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

Patrzę i to sporo. Lepiej się czuję jak wiem co się za mną dzieje i czy jakieś 2oo nie jedzie szybciej ode mnie. Takim przyklejam się do prawej i daję znać, żeby spokojnie mnie objeżdżał. Ja go nie blokuję i sam się lepiej czuję, że nikt na mnie nie naciska z tyłu. Drażnią mnie motonici, którzy przykleją się szczególnie w zatorach do środka i nie ma bata, żeby trochę szybszych od siebie puścili. Wszędzie są niestety "lepsi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.