Skocz do zawartości

Warto wkładać wełne w sufit podwieszany?


MeMpHiS

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to mieszkanie w kamienicy na pierwszym piętrze.

Wysokie, bo przed obniżeniem 3,30m, planuje obniżyć o 30cm.

Stropy juz lane,

Na dole i u góry mieszkanie.

Warto polożyc 5cm wełny w rolce, na calej powierzchni sufitu?

Najbardziej zalezy mi na wyciszeniu stropu i to raczej nie przed hałasami od sąsiadów, bo u góry mieszkają starsi ludzie, tylko żeby moje hałasy nie dochodziły do nich zlosnik.gif

Warto wydac 120zł, czy raczej gra nie warta swieczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto polożyc 5cm wełny w rolce, na calej powierzchni sufitu?

Warto choćby dlatego, że bardzo poprawi się "akustyka" pomieszczenia i tak jak zakładasz w pewnym stopniu izolacja od sąsiadów, chociaż tutaj bardzo zależy to od rodzaju hałasów. Jak nie dasz wełny, będziesz miał wrażenie, że mieszkasz w pudle od gitary grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Pacjent to mieszkanie w kamienicy na pierwszym piętrze.

> Wysokie, bo przed obniżeniem 3,30m, planuje obniżyć o 30cm.

> Stropy juz lane,

> Na dole i u góry mieszkanie.

> Warto polożyc 5cm wełny w rolce, na calej powierzchni sufitu?

> Najbardziej zalezy mi na wyciszeniu stropu i to raczej nie przed hałasami od sąsiadów, bo u góry

> mieszkają starsi ludzie, tylko żeby moje hałasy nie dochodziły do nich

> Warto wydac 120zł, czy raczej gra nie warta swieczki?

A kolega zastanawiał się co się stanie jak sąsiadka będzie miała np. delikatna powódz w mieszkaniu ?

Według mnie jest to fajny pomysł i dobry przed wyciszeniem ale jeszcze trzeba to zabezpieczyć przez wilgocią smile.gif np. w folij

pozdrawiam

powodzenia smile.gif

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kolega zastanawiał się co się stanie jak sąsiadka będzie miała np. delikatna powódz w mieszkaniu

> ?

> Według mnie jest to fajny pomysł i dobry przed wyciszeniem ale jeszcze trzeba to zabezpieczyć

> przez wilgocią np. w folij

> pozdrawiam

> powodzenia

> Fatal

zabezpieczysz folią, nawet nie będziesz wiedział kiedy zrobi się w którymś miejscu oczko wodne a razem z oczkiem urwie ci pół sufitu i spadnie na głowę.

widok i miny mieszkańców: bezcenne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jak wlozy tam welne owcza, to tak.

> A jak sasiadka zaleje, to i tak plyty GK bedzie zrywal.

jest ryzyko jest zabawa smile.gif

pozdrawiam , jak mi troche zaleje płytę to mogę coś pokąbinować i zrobic szybką naprawę , a nie czuje tego z wełną frown.gif

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest ryzyko jest zabawa

> pozdrawiam , jak mi troche zaleje płytę to mogę coś pokąbinować i zrobic szybką naprawę , a nie

> czuje tego z wełną

> Fatal

A co masz czuc?

Duzo masz tego sufitu? Bo jak 5m2, to nawet nie ma co sie bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tobie, to jednak bym radzil kupic choc najtansza, zeby akustycznie to wygluszyc.

A ja nie robie takich rzeczy z sufitami ,, jak robiłem remont mieszkania to myślałem nad wygłuszeniem , ale przemyślałem wszystko za i przeciw , i jednak nic nie dałem smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie czaje co ma zgnić, skoro to mineralna albo szklana wełna. No ale moze dlugo stojąca woda zatęchnie, albo cos, ale skoro to sufit to wyschnie szybciej. Mam dach izolowany wełną szklaną i po przeciekach dachu nic sie z nia nie stało / dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.