Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe.


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Rzućcie okiem czy dobrze kombinuję. Podłogi mam skute do stropu. Wysokość belek stropowych to 10 cm. Między belki stropowe daję styro twardy 10 cm, na to folia aluminiowa (nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ta srebrna ekranująca) na to rurki ogrzewania wodnego, dalej wylewka ze specyfikiem uplastyczniającym min 4 cm max. 6 cm, na końcu gres, pewnie ma z 1-2 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Rzućcie okiem czy dobrze kombinuję. Podłogi mam skute do stropu. Wysokość belek stropowych to 10

> cm. Między belki stropowe daję styro twardy 10 cm, na to folia aluminiowa (nie wiem jak to się

> dokładnie nazywa, ta srebrna ekranująca) na to rurki ogrzewania wodnego, dalej wylewka ze

> specyfikiem uplastyczniającym min 4 cm max. 6 cm, na końcu gres, pewnie ma z 1-2 cm?

Nie napisałeś jaka to powierzchnia, ale jak większa niż 1 pomieszczenie to zrób sobie podział na sekcje. U mnie na całym dole jest podłogówka na ok. 80 m (salon, kuchnia, wc, łapacz, przedpokój) i mam podział na 4, każda z odrębnym kurkiem. Dobry fachowiec powinien o tym wiedzieć.

U mnie było 10 styropianu i 5 wylewki. Zadbaj też o to żeby rurki były odpowiednio zatopione w jastrychu. Powinny być przymocowane specjalnymi opaskami. Dobrze też przed zalaniem zrobić porządną próbę szczelności.

Co do zbrojenia to dawałem i kratkę metalową (zadbaj żeby nie stykała się z rurkami) i kazałem dosypać plastyfikatora (takie wiórki), może na wyrost, ale to się robi raz w życiu. grinser006.gif

W przejściach z pomieszczeń każ zrobić przecięcia, żeby nie była to cała płyta.

na%20ogrzewaniu%20pod%C5%82ogowym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten styropian przynajmniej na zdjęciu wygląda na dosyć cienki. Drogie to ustrojstwo?

5cm miał ten mój, nie wiem czy są grubsze, najwyzej musiał bys dac 5cm zwykłego i na to dopiero mate.

Jego zaletą jest to ze jest dosyc twardy i uchwyty na rurki z niego nie wypadają zlosnik.gif

Tuatj np cena ja tez cos koło 20zł za metr płaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to że na rozdzielaczu podlogowka to chyba oczywiste. dobrze jak obwody podobnej wielkości / długości. a te wiorki to rozproszone zbrojenie a plastyfikator to płyn lub proszek podawany do agregatu . no i odradzają klutan - śmierdzi podobno b. długo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to że na rozdzielaczu podlogowka to chyba oczywiste. dobrze jak obwody podobnej wielkości /

> długości. a te wiorki to rozproszone zbrojenie a plastyfikator to płyn lub proszek podawany do

> agregatu . no i odradzają klutan - śmierdzi podobno b. długo.

> pozdrawiam

w takim razie u mnie były te wiórki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mam. Jako, że podłogę mam skutą do samego stropu, chcę to zrobić w następujący sposób:

pod%25C5%2582ogowe.JPG

1. Czarne elementy to strop i belki stropowe;

2. Między belki stropowe idzie styropian 10 cm (czerwone elementy);

3. Zielone to folia pod rurki od ogrzewania;

4. Żółte to wylewka;

5. Szare to listwa dylatacyjna.

Co mogę dać do wyrównania/wypełnienia w szczeliny zaznaczone różowymi strzałkami? Myślałem o jakiejś piance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.