Skocz do zawartości

[AH] Z14XEP i poszarpywanie


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

AH z silnikiem Z14XEP zaczela mi od wczoraj delikatnie poszarpywac (zarowno na LPG jak i noPb).

Najbardziej odczuwalne jest to przy jednostajnej jezdzie w granicach 2500-3000 obrotow (moja diagnoza "nauszna" - wypadanie zaplonow).

Przyspieszenie (jezeli mozna mowic o takim w tym aucie z tym silnikiem) mam wrazenie, ze tez siadlo, a silnik deko inaczej brzmi (auto zony, malo nim jezdze, odczuc nie mam wyrobionych).

Dzis wypedalowalem bledy:

030002 i 030102

co z moich zdolnosci sprawdzania sugeruje wypadanie zaplonu na 1 cylindrze.

OPCOMa mam niestety walnietego i podlacze sie u znajomka dopiero wieczorem.

Na moj rozum swiece lub cewka (w takiej wlasnie kolejnosci, chociazby ze wzgledu na koszty).

W sumie swiece i tak powinienem wymienic wiec pytanie:

Jakie świece do Z14XEP+LPG są "w modzie"?

Zawsze bralem NGK i nie narzekalem, kontynuowac swoje doswiadczenia?

Moze ktos ma inny pomysl na powody tego poszarpywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja AG szarpała delikatnie w tym samym zakresie obrotów, powodem była cewka. Wymieniłem cewkę i świece za jednym razem. Co do świec to brałbym oryginały albo bosch jak ma być w miarę tanio i dobrze. Z innej półki to Beru lub Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja AG szarpała delikatnie w tym samym zakresie obrotów, powodem była cewka. Wymieniłem cewkę i

> świece za jednym razem. Co do świec to brałbym oryginały albo bosch jak ma być w miarę tanio i

> dobrze. Z innej półki to Beru lub Denso.

Kupilem oryginaly, ale z powodu deszczu i braku dachu nad glowa jutro wymienie.

Co do samych objawow to za duzo sie w necie naczytalem i zaczynam miec duze obawy (poprzednie auto finalnie sprzedalem jak sie podobnie niewinnie zaczelo psuc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz wypadanie zapłonów co w 90% wróży awarię cewki zapłonowej.

Jak już się zdecydujesz na nową, to nie bierz najtańszych.

W Twoim przypadku polecę:

http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-opel-astra-g-0221503472-org-bosch-i3493180999.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz wypadanie zapłonów co w 90% wróży awarię cewki zapłonowej.

> Jak już się zdecydujesz na nową, to nie bierz najtańszych.

> W Twoim przypadku polecę:

> http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-opel-astra-g-0221503472-org-bosch-i3493180999.html

Dlatego tez, biorac swiece, dowiedzialem sie, ze na miejscu w Bialymstoku w sklepie kupie takowa za 410 ok.gif

PS. No i wykrakales, to nie swiece, choc juz troche wypalone byly.

Najgorzej, ze wg katalogu cewka z A16XER nie podejdzie, bo bym se latwo sprawdzil czy to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz wypadanie zapłonów co w 90% wróży awarię cewki zapłonowej.

> Jak już się zdecydujesz na nową, to nie bierz najtańszych.

> W Twoim przypadku polecę:

> http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-opel-astra-g-0221503472-org-bosch-i3493180999.html

Zalozona cewka boscha, wszystko ok.gif

yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt że teraz jest wszystko w porządku smile.gif

Ja w AG po zmianie cewki i świec odczułem zauważalną poprawę pracy silnika, silnik lepiej się napędzał i nie była to w żadnym wypadku moja autosugestia. Ja dodatkowo przed zmianą cewki odłączyłem akumulator, później trochę pokręciłem się po mieście, aż się auto dobrze rozgrzało 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.