Skocz do zawartości

Napęd do bramy przesuwnej


marekpol1

Rekomendowane odpowiedzi

> Brama kuta, 4,10 + ogon. Waga 200, może 250 kg. Co byście polecili? Interesuje mnie markowy sprzęt,

> żadnych tanich i problematycznych chińczyków.

> Aha mam bramę garażową hormana, dobrze by było jak obydwie mogłyby chodzić na 1 pilocie.

Mam FAAC 741 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam FAAC 741 i jestem bardzo zadowolony.

ja mialem FAAC 531 i wiem ze u mnie we wspolnocie 5 takich padlo (na jakies 50garazy), w tym ten od glownej bramy wjazdowej (inny model, ale tez FAAC) - wiekszosc wymiono na inne, kroluje DITEC (ale pewnie dlatego ze gosc ktory naprawial glowna brame sie zareklamowal wink.gif )

narazie mam brame 'manualna' wink.gif ale instalator polecal GLOB7 - przy czym jednym z argumentow jest ze pilot bedzie kompatybilny z glowna brama wink.gif w innym przypadku raczej bym sie zainteresowal modelem Glob 9 - ktory jest wyraznie tanszy (od GLOB7), ma porownywalne parametry, ale zupelnie nowe piloty wink.gif ktore nie zadzialaja z automatyka na osiedlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np nice, faac

> a w garazowej jaki jest naped? W sensie producenta.

horman

Wróciłem właśnie ze sklepu w którym kupiłem bramę garażową i do bramy przesuwnej polecają mi came bx strong.

Napęd 1629 netto

listwa 5m 250 netto

ustrojstwo, które pozwoli mieć jeden pilot do garażowej i przesuwnej 217 netto

montaż 600

w sumie za 2700 brutto po rabatach mogą zrobić grinser006.gif

Spojrzałem na pierwszy lepszy link z allegro i za graty chcą 1439 (bez tego ustrojstwa do łączenia pilotów). Różnica w cenie kosmiczna. Coś brakuje w tym zestawie?

Trzeba chyba samemu zamontować i cieszyć się z oszczędności. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łączenia pilotów). Różnica w cenie kosmiczna. Coś brakuje w tym zestawie?

> Trzeba chyba samemu zamontować i cieszyć się z oszczędności.

Mi polecali Nice Robus 350 np taki z montażem.

Montaż trzeba liczyć min.500zł, ale życzą sobie niektórzy też 700-800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montaż trzeba liczyć min.500zł, ale życzą sobie niektórzy też 700-800zl.

troche kosmos. Mi to lacznie zajelo moze pol dnia. Pisze lacznie bo musialem robic na raty zeby wylana podstawa mi zwiazala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche kosmos. Mi to lacznie zajelo moze pol dnia. Pisze lacznie bo musialem robic na raty zeby

> wylana podstawa mi zwiazala.

Dobrze wiedzieć zlosnik.gif Może się skuszę na samodzielny montaż napędu. Nie jest to chyba jakaś kosmiczna technologia ? Trzeba mieć jakąś specjalistyczną wiedzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze wiedzieć Może się skuszę na samodzielny montaż napędu. Nie jest to chyba jakaś kosmiczna

> technologia ? Trzeba mieć jakąś specjalistyczną wiedzę ?

trzeba umiec czytac i rozumiec tekst pisany. No i jakies pojecie o technice. Krotko mowiac jak ktos nie umie zaprogramowac kanalow w TV majac instrukcje to niech sie za to nie bierze wink.gifzlosnik.gif

A na serio to masz wszystko w instrukcji - od posadowienia napedu i jego zamocowania, podlaczenia, ustawienie szyny az do programowania napedu.

Jak masz wyciagniete kable gdzie byc powinny to nie jest to trudna robota. Uznalbym ja za latwa i malo meczaca.

Znajdz sobie na bramie miejsce do zamontowania szyny tak aby bylo ja do czego przykrecic i nie rzucala sie w oczy. Potem sprawdz czy wysokosc pozwoli na zamontowanie napedu. Jak bedziesz musial go podniesc to mozesz wylac sobie kawalek podstawy nawet za pomoca jakiejs ramki z deseczek i gotowej mieszanki betonowej. Oczywiscie trzeba pamietac o tym zeby kable wyszly z niej w odpowiednim miejscu. Potem odczekac az beton dojrzeje, skrecic to wszystko, podlaczyc kable od czujnikow, podlaczyc zasilanie i programowac wg instrukcji.

Do wiekszosci napedow mozna znalezc elektroniczna wersje instrukcji wiec przed zakupem (albo zleceniem montazu) mozesz sobie poczytac, obejrzec obrazki i zdecydowac czy sie podejmiesz czy nie.

Warto rozwazyc to, ze niektore firmy daja dluzsza gwarancje w przypadku montazu przez autoryzowanego instalatora. Musisz sobie policzyc czy jest to warte zaplacenia wiekszej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polecają mi came

> bx strong.

U wuja uruchamiałem came, nie mam doświadczenia w napędach ale to dosyć intuicyjnie sie montowało, co do sterowania to nie dało rady zgrać pilota od garażu razem z bramą i na odwrót więc jest założone zewnętrzne sterowanie, po ok 2 latach padł transformator i koszt ok 150zł yikes.gif poza tym ponoć czesto padają krańcówki przy samym napędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U wuja uruchamiałem came, nie mam doświadczenia w napędach ale to dosyć intuicyjnie sie montowało,

> co do sterowania to nie dało rady zgrać pilota od garażu razem z bramą i na odwrót więc jest

> założone zewnętrzne sterowanie, po ok 2 latach padł transformator i koszt ok 150zł poza tym

> ponoć czesto padają krańcówki przy samym napędzie

Poczytałem trochę i to co mi zaproponowali to na bramę do 800 kg a moja ma powiedzmy 250 grinser006.gif. Wydaje się, że śmiało można kupić 1 a nawet 2 modele niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.