Skocz do zawartości

1.1 spi LPG i węże wody


sid89

Rekomendowane odpowiedzi

Jak macie podłączone węże wodne w 1.1 z gazem?

Bo ja podłączałem jeden pod spływ ze zbiorniczka wyrównawczego, drugi pod dolny od nagrzewnicy. Z tego co patrzyłem w trzech innych autach (lanos 1.5, skoda felicja 1.3 i bmw e36 318), wszystkie te auta miały obydwa węże podpięte pod jeden i drugi wąż nagrzewnicy.

Efekt w sumie u mnie taki, że wolno robią się ciepłe węże od reduktora i muszę dłuższy kawałek przejechać, żeby obroty się ustabilizowały.

A. Dodam, że jak miałem 900, to były tak samo podpięte jak mam teraz (jeden w spływ zbiorniczka wyrównawczego, drugi do nagrzewnicy) i jakoś od razu się grzał reduktor i obroty były równiutkie.

Jak jest u was? foto mile widziane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej wpiąć się szeregowo w wąż wychodzący z nagrzewnicy

najlepiej rownolegle, bo szeregowo to dlugo sie bedzie nagrzewalo w srodku, albo parowniik sie dlugo bedzie rozgrzewal, zalezy co pierwsze w szeregu. jak masz tak jak teraz, to zima nie dogrzejesz parownika. najlepiej w maly uklad sie wpiac, bo on jest ciagle otwarty i plyn krazy od razu po odpaleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej rownolegle, bo szeregowo to dlugo sie bedzie nagrzewalo w srodku, albo parowniik sie

> dlugo bedzie rozgrzewal, zalezy co pierwsze w szeregu.

pierwsza grzeje się nagrzewnica potem parownik, zimą to najlepsze rozwiązanie dla komfortu w środku

> jak masz tak jak teraz, to zima nie

> dogrzejesz parownika. najlepiej w maly uklad sie wpiac, bo on jest ciagle otwarty i plyn krazy

> od razu po odpaleniu

dogrzewa się i to bardzo szybko: miałem tak w 1.1, 1.2 i 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza grzeje się nagrzewnica potem parownik, zimą to najlepsze rozwiązanie dla komfortu w środku

> dogrzewa się i to bardzo szybko: miałem tak w 1.1, 1.2 i 1.4

To teraz poprosiłbym o wyjaśnienie co znaczy podłączyć szeregowo, a co równolegle grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz poprosiłbym o wyjaśnienie co znaczy podłączyć szeregowo, a co równolegle

szeregowo, czyli tniesz jeden waz od nagrzewnicy i wstawiasz po drodze parownik. rownolegle, to tniesz obydwa weze i zakladasz trojniki, a do trojnikow podlaczas parownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szeregowo, czyli tniesz jeden waz od nagrzewnicy i wstawiasz po drodze parownik.

W CC możesz tak zrobić (oprócz wersji z klimą).

W SC wyłączając ogrzewanie zamykasz zaworem przepływ płynu przez nagrzewnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W SC wyłączając ogrzewanie zamykasz zaworem przepływ płynu przez nagrzewnicę.

masz rację nie krąży przez nagrzewnicę, ale krąży przez zawór nagrzewnicy i przepływ jest nadal tylko z pominięciem nagrzewnicy więc można połączyć w szereg zarówno w CC jak i SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.