Skocz do zawartości

Błąd P0237 przy dynamicznym przyspieszeniu prz 3,2-3,5tys...


Rekomendowane odpowiedzi

...przejście w tryb awaryjny oraz dodatkowo gorsze odpalanie (trzeba dłużej kręcić, ok. 2-3sek).

Silnik 1.9 16v z DPF

Póki co zrobiłem następujące rzeczy:

- wyczyściłem EGR (elektromagnes działa, sam zawór był tylko lekko przykurzony) i kolektor ssący (mocno zawalony sadzą, oczyściłem bez demontowania)

- wyczyściłem (ale bez wymoczenia w benzynie) czujnik ciśnienia doładowania - stan jak i kolektora

Podczas przyspieszania słychać gwizd, który narasta z obrotami (na postoju go nie słychać), od ok. 2,5tys jest wyraźnie słyszalny (w sumie tak chyba jest od początku... teraz słyszę wyraźniej, bo mam zdjętą osłonę silnika). Zmulenia nie stwierdzono.

Może przepływomierz? Gdzie się znajduje?

Lewe powietrze? Od których wężyków zacząć?

Będę wdzięczny za rady ok.gif

Jeszcze do samego EGRu... Warto zamontować zaślepkę EGR z 4 dziurami?

EDIT: Chyba mam prawdopodobnego winnego... jedna ze śrub mocujących EGR jest częściowo ukręcona i nie trzyma tak, jak powinna... Co teraz można z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...przejście w tryb awaryjny oraz dodatkowo gorsze odpalanie (trzeba dłużej kręcić, ok. 2-3sek).

> Silnik 1.9 16v z DPF

> Póki co zrobiłem następujące rzeczy:

> - wyczyściłem EGR (elektromagnes działa, sam zawór był tylko lekko przykurzony) i kolektor ssący

> (mocno zawalony sadzą, oczyściłem bez demontowania)

> - wyczyściłem (ale bez wymoczenia w benzynie) czujnik ciśnienia doładowania - stan jak i kolektora

> Podczas przyspieszania słychać gwizd, który narasta z obrotami (na postoju go nie słychać), od ok.

> 2,5tys jest wyraźnie słyszalny (w sumie tak chyba jest od początku... teraz słyszę wyraźniej,

> bo mam zdjętą osłonę silnika). Zmulenia nie stwierdzono.

> Może przepływomierz? Gdzie się znajduje?

> Lewe powietrze? Od których wężyków zacząć?

> Będę wdzięczny za rady

Przyczyną błędów może być zaworek sterujący turbiną lub zapieczone kierownice turbo.

> Jeszcze do samego EGRu... Warto zamontować zaślepkę EGR z 4 dziurami?

Warto, zdecydowanie mniej brudzi się sam zawór i kolektor dolotowy.

> EDIT: Chyba mam prawdopodobnego winnego... jedna ze śrub mocujących EGR jest częściowo ukręcona i

> nie trzyma tak, jak powinna... Co teraz można z tym zrobić

Kupić nowe auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyczyną błędów może być zaworek sterujący turbiną lub zapieczone kierownice turbo.

jak to sprawdzić... i gdzie one się znajdują oraz jak bardzo dużo roboty jest przy czyszczeniu...

> Warto, zdecydowanie mniej brudzi się sam zawór i kolektor dolotowy.

ok.gif ale to chyba następnym razem, bo póki co dzisiaj już egr ładnie złożyłem ze standardową, bezotworową uszczelką 270751858-jezyk.gif

> Kupić nowe auto

jasne 270751858-jezyk.gif To planuję za jakieś 2,5 roku, do tej pory musi wytrzymać 270751858-jezyk.gif

A tak zupełnie serio... zastanawiają mnie rurki sterowania podciśnieniowego, które to, i ile kosztuje wymiana, bo mam dziwne wrażenie, że tu może tkwić problem - na forum Alfy sugerują to jako jedną z przyczyn przeładowania (wiążę to z gorszym/trudniejszym odpalaniem auta). Zastanawia mnie tylko połączeniu dwóch usterek na raz - syf w EGR to jedno, ale żeby od razu i rurki... Obawiam się zapieczenia kierownic turbo, bo faktycznie mało jeździłem na wyższych obrotach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sproboj z map sensorem,,,mozliwe ze masz zasyfiony i tez bedzie klamal co do temp i doladowania...

wygląda na to, że przyczyną był jednak zasyfiony czujnik ciśnienia doładowania - po porządnym wymoczeniu i przedmuchaniu go jest ok.gif Za pierwszym razem drewniana wykałaczką go jedynie odrapałem (bo nie wiedziałem na ile mocno mogę w niego ingerować, żeby nie popsuć) i języczek dalej nie poruszał się tak, jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.