Skocz do zawartości

Profile (klocki) konstrukcyjne metalowe


asche

Rekomendowane odpowiedzi

W zamierzchłych czasach komuny dostaliśmy z bratem taki zestaw klocków konstrukcyjnych produkcji ZSRR, mniej więcej efekt zabawy był podobny do tego:

eitech-c05-dzwig-do-skrecania-z-metalowych-klockow-konstrukcyjnych.jpg

Oczywiście klocków było dużo, dużo więcej.

Czy poza zabawkami konstrukcyjnymi na allegro da się gdzieś dostać same takie elementy - profile, listewki, kątowniki, etc.?

Zrodził mi się plan zrobienia obudowy do komputera i takie coś chyba idealnie mi się by nadawało do zrobienia konstrukcji wsporczej w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrodził mi się plan zrobienia obudowy do komputera i takie coś chyba idealnie mi się by nadawało do

> zrobienia konstrukcji wsporczej w obudowie.

Pokrycie z plexi i niebieskie diody w środku? hmm.gifgrinser006.gif

Co do zakupu - nie wiem, ale mogę Cię wspomóc czterema ceowniczkami wys. 10, dł. 340, z otworkami na grzbiecie, z prowadnic szuflad biglaugh.gif ceownik jest lepszy, niż płaskownik 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrycie z plexi i niebieskie diody w środku?

> Co do zakupu - nie wiem, ale mogę Cię wspomóc czterema ceowniczkami wys. 10, dł. 340, z otworkami

> na grzbiecie, z prowadnic szuflad ceownik jest lepszy, niż płaskownik

Żadne diody nono.gifzlosnik.gif

Raczej zależy mi na takim czymś ze zdjęcia co dałem w pierwszym poście - ze względu na możliwość zrobienia dowolnej konstrukcji.

Generalnie zlosnik.gif chodzi mi o kupno jakiegoś zdezelowanego radia, wybebeszenia środka, włożenia płyty ITX i pozostałych komponentów.

Tylną ściankę, przyciski, otwory na DVD, czytnik kart pamięci to już sobie bym zrobił we własnym zakresie. Tylko mi głównie mi chodzi o zrobienie stelaża pod płytę główną, HDD, DVD, zasilacz i inne komponenty co siedziałyby w środku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadne diody

> Raczej zależy mi na takim czymś ze zdjęcia co dałem w pierwszym poście - ze względu na możliwość

> zrobienia dowolnej konstrukcji.

> Generalnie chodzi mi o kupno jakiegoś zdezelowanego radia, wybebeszenia środka, włożenia płyty

> ITX i pozostałych komponentów.

> Tylną ściankę, przyciski, otwory na DVD, czytnik kart pamięci to już sobie bym zrobił we własnym

> zakresie. Tylko mi głównie mi chodzi o zrobienie stelaża pod płytę główną, HDD, DVD, zasilacz

> i inne komponenty co siedziałyby w środku

Kup w markecie budowlanym kątownik aluminiowy i dotnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przzywołałeś wspomnienia

> Oryginalne, nie radzieckie, klocki były pod marką Meccano czasm sie trafiają jakieś zestawiki na

> aukcjach

Z tego co pamiętam to ruskie były beznadziejne, bardzo łatwo się gięły no i problem sprawiało nawet nakręcenie nakrętki na śrubkę facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam to ruskie były beznadziejne, bardzo łatwo się gięły no i problem sprawiało nawet

> nakręcenie nakrętki na śrubkę

W czasach dzieciństwa i tak bardziej chodziło o kreatywność. Jakość dostępnych zabawek (poza pewexami) i tak była na podobnym słabym poziomie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ostateczna ostateczność, bo musiałbym jakiś prosty projekt zrobić, a z takich klocków zrobię to

> bez kombinowania

Pod warunkiem, że wymiary klocków będą odpowiadać. Kątownik przytniesz i powiercisz dokładnie tak jak będziesz potrzebował. Na obudowę możesz wykorzystać płyty poliamidowe 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy: mam na myśli wykorzystanie elementów obudowy pc do zabudowy

> w skrzynce radia...

Rozumiemy sie zlosnik.gifok.gif ale wracając do pytania - czy dostanę gdzie podobne elementy konstrukcyjne jak wskazane na obrazku? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod warunkiem, że wymiary klocków będą odpowiadać. Kątownik przytniesz i powiercisz dokładnie tak

> jak będziesz potrzebował. Na obudowę możesz wykorzystać płyty poliamidowe 2mm

Tworzywo to też jest jakiś pomysł. Obudowa w zamyśle ma być zrobiona ze starego radia lub telewizora ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.