Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

tomx1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tomx1

  1. tomx1 odpowiedział Przemaz na temat - Zrób to sam
    Ja bym wymienił cały zespół włacznika / regulatora ciśnienia, na alledrgo ok 80-90zł. A w komplecie bedą juz manometry, złączki, zawór bezpieczeństwa, włacznik ciśnieniowy itp.
  2. tomx1 odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    Tworzywa (PE, PP i PVC) są warunkowo odporne w takim dużym stężeniu (>95%) na kwas siarkowy . Dopiero przy stężeniach rzędu 80% jest pełna odporność i mowa tu o temperaturze 20st.C Przy 40 st.C uszkodzi te tworzywa... Kwas solny podobna sytuacja (max. bezpieczne stężenie dla tych tworzyw to 37-39% przy 20 stopniach C). Gorącą wode można bezpieczniej wlać przy wodorotlenku sodu (soda kaustyczna, kret itp). Wlanie do ww kwasów przy wysokich stężeniach to proszenie sie o kłopoty.😉
  3. Możesz rozważyć moją drogę do balustrady 😆 Kupiłem przęsła do płotu (u mnie akurat Polbram, ocynk plus proszek) o wysokości 1,2m i przyciąłem o 20cm z dołu. Do tego jako słupki dwa profile do których dospawałem stopy, uszka do bocznych paneli i dałem do malowania proszkowego w kolor balustrady. Boczne części barierek to jedno rozcięte przęsło. Cena za balkon 2x1m czyli ok 4m balustrady wyszła w okolicach 1100zł. Oczywiście wszystkie miejsca cięcia zabezpieczone antykorozyjnie a samo ciecie wyrzynarką żeby nie było zbytnio temperatury.
  4. tomx1 odpowiedział BOGUSS na temat - Zrób to sam
    Mój brat używa tego: https://allegro.pl/oferta/hard-killer-preparat-na-komary-kleszcze-1litr-utr-7244849100 Skuteczne bardzo do pierwszych wiekszych opadów. Z tym że wybija nie tylko komary ale też pszczoły, pająki, mrówki i ogolnie większość owadów. Jak masz pszczoły w okolicy to chyba lepiej wytrzymać te ugryzienia niż wybijać całe ule.
  5. tomx1 odpowiedział tomkx na temat - Ford
    Auto-focus http://sklep.autofocus.com.pl/strona-glowna,1 Katowice, roździenskiego 100 (niedaleko akademii ekonomicznej). Części do głównie fordów, oryginalne i zamienniki, ceny bardzo przywzwoite (na allegro drozej).
  6. tomx1 odpowiedział AkuQ na temat - Zrób to sam
    Ja musiałem przesmarować łożysko w swojej bo już przycinała sie i nie obracała płynnie A przy okazji komin sie przeczyściło
  7. tomx1 odpowiedział blackdriver1978 na temat - Motokącik
    Jeśli juz to robisz załóż sprzegiełko na alternator, a będziesz miał spokój na dłuzgi czas Sprzegiełko moze być z alternatora silnika benzynowego mondeo lub z którego hdi 2.0 (na forum forda znajdziesz naprawdę obszerny wątek). Ja założyłem cały altek od benzyny 2.0 i az nie moglem uwierzyć ile hałasu robil układ osprzętu
  8. tomx1 odpowiedział Krisker na temat - Motokącik
    Ja bym ci tego typu złączki odradził, tym bardziej jeśli chcesz by to pracowało jako sztywne złącza. Po jakimś czasie sie poluzują i bedzie "pierdzieć" (przerobiłem kilkanascie takich złączy, w każdym wypadku to samo...) a Śrub już nie odkrecisz ani nie dociągniesz (ukręcą sie po prostu). Ja bym zastosował połączenie poprzez rure wiekszej średnicy z nacięciem i cybant (popularne przy łącznieu układów wydechowych), oczywiscie z pastą uszczelniającą do kompletu, coś jak ponizej.
  9. Mnie generalny remont starego domu (70 lat), wyniosl ok 80 tyś PLN... A zrobiłem tylko parter (wszystko czyli okna, instalacje prad, woda, kanalizacja, wykończenie). I tak nie wiesz co cie czeka w starym domu za niespodzianka... U mnie np jedna ściana ciągle podciąga wilgoć (na szczęście to 2mb w pomieszczeniu technicznym i moge to olać narazie...). Do wykończenia nowego domu trzeba by jak nic z 30-40% doliczyć aby to porównać Przy nowym domu znaczniej mniej niespodzianek.
  10. Pisałem akurat o dowodzie osobistym, ale faktycznie niezbyt precyzyjnie sie wyraziłem i chciałem innej osobie odpisać . Odnosnie dowodu rejestrycyjnego oczywisci 30 dni
  11. W urzędach nie bedzie z tym problemu, nie zwracają uwagi na adres w dowodzie - zreszt nawet zmiana zamledowania nie pociąga za sobą koniecznosci zmiany dowodu wiec mozesz miec adres nieaktualny. Problem jest tylko przy kontroli policyjne jak sie niedoinformowany sluzbista trafi...
  12. tomx1 odpowiedział Marko33 na temat - Motokącik
    Pompka paliwa, do wymiany/uszczelnienia. Co ciekawe auto działa nawet jesli jest padnięta. Objaw jest taki że trzeba dłużej zakrecić na zimnym Jest pod tylną kanapą obok baku.
  13. Ja posiadam galment neptun kombin 100l dla rodziny 2+3.. i te 100l to jednak czasam za malo dla nas. Jesli chodzi o koszty to wychodzi 6-7 kWh dziennie lub ok 5kwh przy stosowaniu programatora czasowego (grzeje rano i po poludniu).
  14. tomx1 odpowiedział AkuQ na temat - Zrób to sam
    MIałem dokładnie taki sam problem, nasada (u mnie tzw strażak, bo są też inne) pomogła i poprawa zauważalna (brak ciagu wstecznego i lepszy ciag w kominie) Aczkolwiek zdarzyły sie ze 2-3 razy (na 2 lata) takie wiatry/zawirowania że nasada się obracała jak szalona i na dosłownie kilka sekund ustawiła sie pod prąd - w kotłowni od razu siwo Ale to naprawdę wręcz przypadek że chwilowo sie tak ustawiła i działała jak chwytak
  15. tomx1 odpowiedział Mavv na temat - Ford
    Przewody podcisnieniowe sprawdz - pomka podcisnienia moze cos w tej okolicy szwankuje. U mnie też jest nieco gumowaty hamulec ale hamowanie awaryjne to naprawdę hamowanie awaryjne Poniżej intrukcja z forum forda, moze sie przyda: Testy elementów - Serwo 1. Sprawdź wszystkie przewody lub złącza podciśnienia. 2. Sprawdź hydrauliczny układ hamowania pod kątem wycieków i niskiego poziomu płynu. 3. Użyj hamulca ręcznego kilka razy aby zlikwidować podciśnienie w układzie. 4. Przy wyłączonym silniku i bez podciśnienia w układzie, naciśnij pedał hamulca i przytrzymaj go. Uruchom silnik. Jeśli układ podciśnienia działa, pedał hamulca będzie poruszać się w dół przy stałym nacisku. Jeśli nie można wyczuć ruchu, serwo podciśnienia jest niesprawne. 5. Wymontuj przewód podciśnienia z serwa hamulcowego. Po stronie serwa hamulcowego na przewodzie podciśnienia powinno być podciśnienie z kolektora ssącego, jeżeli silnik pracuje na biegu jałowym i dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu P lub N. Upewnij się, że wszystkie nieużywane przewody wylotowe podciśnienia są prawidłowo zaślepione, złącza przewodów są prawidłowo zabezpieczone i przewody podciśnienia są w dobrym stanie. Jeśli jest podciśnienie z kolektora ssącego, podłącz przewód podciśnienia do serwa hamulcowego i powtórz czynność 3. Jeśli nie wyczuwasz ruchów pedału do dołu, serwo podciśnienia nie działa. 6. Uruchom silnik na co najmniej 10 sekund na szybkim biegu jałowym. Zatrzymaj silnik i pozostaw samochód na 10 minut. Następnie naciśnij pedał hamulca siłą około 98N (20 lb). Pedał hamulca musi zachowywać się tak samo jak przy pracującym silniku. Jeśli pedał jest twardy (brak wspomagania), zamontuj nowy zawór zwrotny i powtórz test. Jeśli pedał nadal jest twardy, zamontuj nowe serwo. Jeśli pedał jest miękki, odpowietrz układ hamulcowy. Patrz "Procedury ogólne".
  16. Hmm, to chyba zalezy od samochodu bo w roomsterze '15 ten silnik jest głośny i jedzie choćby miał z 60KM (jako tako jedzie dopiero powyżej 4000obr/min) - po mieście dynamiczniej i przyjemniej jezdziło mi sie fabią 1.2 htp....
  17. tomx1 odpowiedział chemicq na temat - Motokącik
    Jak uzytkownik mondeo nie zaprzeczę (sma chiałem taką alfe) ale z kolei alfa 156 nawet kombi ma malutki bagaznik, mniejszy nawet niz focus hb... Wszytko jest kwestią co kto potrzebuje i na co można przymknąć oko.
  18. tomx1 odpowiedział chemicq na temat - Motokącik
    Bardziej przestrzeni/prowadzenia/komfortu... W żadnym z powyższych nie wystepowało to razem jak w mondeo* *-jak na taki mały budżet zakupowy
  19. tomx1 odpowiedział chemicq na temat - Motokącik
    mam kombi 2001, i jak wszyscy potwierdzają najgorszym problemem jest ruda (u mnie dolne krawedzie drzi i jeden próg - wkrotce do wymiany). Za to zawieszenie trwałe, prowadzenie bdb, komfort tez niczego sobie no i spora przestrzeń. W prawdzie mam diesla tddi ale moge powiedzec że jest bezawaryjny (mam 3 lata - 120 tkm ) - jedyna awaria to wymiana napinacza paska i koła pasowego klimy. Przymierzałem sie do mlodszych i nieco mniejszych aut typu xsara picasoo, focus II ,megane czy scenic ale w kazdym mi brakowało czegoś z mondeo
  20. Dokładnie jak napisałem i to nie całe ale tylko w miejscu gdzie były klocki hamulcowe, wżery na 1,5-2mm... Na reszcie tarczy przejechanie papierem ściernym wystarczyło. Być może był jakis dodatkowy czynnik przyspieszający kororozje ale nie mam pojecia co to mogło być. Może by ktoś sie w końcu podjął przetoczenia ale jak pisałem większość sie uchylała bo tarcze nacinane i im noże uszkodzi. A czasu na szukanie odpowiedniego tokarza nie miałem.
  21. Troszke odkopuje ale może komuś pomoże Blokuje sie ośka dźwigni ręcznego w zacisku. Z czasem zaczyna puszczać simerring od strony dźwigienki ręcznego i do środka dostaje sie woda, zaczyna to korodować i dźwignia chodzi coraz ciężej (sprężyny przy linkach nie są w stanie odciągnąć linek do położenia wyjsciowego) az sie wogóle zablokuje. Regeneracja polega na oczyszczeniu nasmarowaniu i wymianie uszczelnienia. U siebie dodałem dodatkowe sprężyny i zabezpieczam solidnie smarem od zewnątrz 2 razy w sezonie. 2 lata juz działa bez zarzutu
  22. Miałem u siebie Mikody, a jako ze młody byłem to jeszcze były nacinane i nawiercane Hamowały bdb z klockami ferodo. Absolutnie nic nie mogłem im zarzucić. Jedna auto postało 3 tygdonie u mechanika na placu a było dość deszczowo. Korozja je ta zjadła tak że nie nadawały wogóle sie do użytku. Niby można było przetoczyć ale nikt nie chciał sie zabrać za to ze wględu że były nacinane
  23. Wykasowałes stare średnie spalanie, i liczy ci od nowa, pewnie krótkie odcinki miasto itp. Z czasem sie unormuje. Ale jak będziesz w aso albo u kogoś kto ma sprzęt do forda to poproś o aktywacje spalania chwilowego w liczniku (w aucie po drugim FL nie powinno byc z tym problemu). Odnosnie korozji kontroluj dolne krawędzie drzwi, zwłaszcza tylnych. Kumpel tez nabył mondeo z 2006 niby bez rdzy, ale w aso wyszło ze doły drzwi dwukrotnie na gwarancji poprawiano, ale TTTM. Dodatkowo radze zamontować sprzęgiełko na alternatorze (pasuje z niektórych citroenow hdi - ja przełożyłem cały alternator z sprzęgłem z mondeo benzynowego) - znacznie wyciszy prace paska osprzętu i wydłuzy jego zywotność (a także napinacza i tzw małej dwumasy czyli koła pasowego wału korbowego). Zniknęły też pewne problemy z elektryką (np migotanie swiateł przy słabym aku).
  24. Zgrzewa sie zwykle PP w instalcjach domowych, PVC tez mozna zgrzewać ale to raczej zastosowania przemysłowe. Ustal jaki masz materiał.
  25. Nie amortyzacje a kompensacje. W przypadku PVC nie musz robic kompensacji, bo ma rozszerzalność na poziomie drewna, ale przy 20m bym zrobił jakieś U. Przy PP lub PEHD bys musiał robić na 100% solidne kompensacje.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.