Skocz do zawartości

chyba bateria mówi pa pa


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie jest to aku żelowy to jak najbardziej należy sprawdzić poziom płynu.

Wczoraj ziomek w prawie nowym skuterze (400km nalotu) miał problem z odpaleniem i jak wyjął aku to okazało się, że nie ma połowy płynu i teraz nie wiadomo, czy w salonie nie wlali, czy nastąpił taki ubytek. Uzupełnił, całą noc ładował i jeszcze nie miałem okazji spytać go dzisiaj, jaki przyniosło to efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taka zabawka będzie git?

> A i czy rozsądnie jest ładować aku przez gniazdo zapalniczki?? (podłączone bezpośrednio do aku z

> bezpiecznikiem)

> Ładowareczka

Nie widzę przeciwwskazań.

Przyjrzyj się najpierw staremu aku. Klemy, poziom elektrolitu, ładowanie. Ma już kilka lat więc może się kończy... a może będzie jeszcze działać...

Ta ładowarka za 260 zł fajna ale droga. Tak samo dobrze bezie spisywać się ładowarka z biedronki czy lidla cza 60 zł przykład a pozostaje 200 zł powinno wystarczyć na ew. nowy akumulator.

Mam taką ładowarkę z lidla już 3 rok. Obsługuje całą rodzinną flotę aut i moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli nie jest to aku żelowy to jak najbardziej należy sprawdzić poziom płynu.

ciekawe teorie... no chyba ze to aku obsługowy z odkrecanymi korkami... ale pokaz mi w dzisiejszym moto taki aku...

> Wczoraj ziomek w prawie nowym skuterze (400km nalotu) miał problem z odpaleniem i jak wyjął aku to

> okazało się, że nie ma połowy płynu i teraz nie wiadomo, czy w salonie nie wlali, czy nastąpił

> taki ubytek.

i tu pokazujesz że te sprawy nie sa twoja mocna strona... jak sie czegos nie wie to sie nie wygłasza teorii ...

>Uzupełnił, całą noc ładował i jeszcze nie miałem okazji spytać go dzisiaj, jaki > przyniosło to efekt.

czym uzupełnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałem, że kolega kupił Piaggio 350 i dokładnie taki aku ma!

Zgodnie z twoją teorią to musi być jedyny pojazd 2oo na świecie z takim akumulatorem...

Co do uzupełniania elektrolitu to nie napisałem nic odkrywczego, więc nie wiem o jakich innych możliwościach piszesz, skoro negujesz uzupełnianie płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie napisałem, że kolega kupił Piaggio 350 i dokładnie taki aku ma!

przepraszam ale nigdzie nie zauwazyłem ze piszesz o piaggio 350... chodzi mi po głowie ze wspomniales o jakiejs 400...

> Zgodnie z twoją teorią to musi być jedyny pojazd 2oo na świecie z takim akumulatorem...

nic takiego nie napisałem

> Co do uzupełniania elektrolitu to nie napisałem nic odkrywczego, więc nie wiem o jakich innych

> możliwościach piszesz, skoro negujesz uzupełnianie płynu.

zapytałem czym uzupełnił... czytaj ze zrozumieniem. napisałes "uzupelniania elektrolitu" wiec moze niech się wypowiedza bardziej obeznani w tym temacie bo moze ja sie faktycznie nie znam czym sie uzupełnia aku... nie myslic z zalewaniem nowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee... A to nie woda destylowana powinna być?

Nie jestem specem ale mamy ziomka, który pracuje w sklepie i serwisie aku, więc myślę, że czynności obsługowe aku były odpowiednio skonsultowane.

Na końcu i tak ziomek kupił nowy bo reanimacja nie powiodła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.