Skocz do zawartości

Przykry koniec wolowiny; (


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zapchal sie filtr, komp dostal info o wypalaniu i lal zupe....

Ta nie zostala spalana, i splywala do oleju..nie wiem jak, ale zostawilem autko w volvotech we Wrocku, stad info co sie stalo..

Tak wiec ropa mieszala sie z olejem, poziom oleju wzrosl dwukrotkie i silnik przy predkosci 130km/h wyplul mi taka mieszanke do odmy a za tym do turbiny..

Nastapilo samorozkecenie sie silnika, udalo mi sie szybko wysprzelic i zgasic, nie wiem jak to zrobilem, ale dalo sie zjechac na pobocze autostrady,,,niestety przez chwile silnik dostal max obrotow, prawdopodobnie mogl dostac nawet 12tys...przytarl sie z powodu braku smarowania....no i do wymiany.

Gdybym wiedzial wczesniej ze ma dpf...nawet wymieniajac olej mechanik sie nie skapnal...tragedia jest w lubuskim z nimi.

Chlopaki z volvotech powiedzieli ze to standard..niestety poziom i niewiedza mechanikow teraz bedzie mnie kosztowac..

Uwazajcie co macie pod maska,mozecie skonczyc jak ja.

Dobrze ze udalo sie zatrzymac auto, nic sie nie stalo,sa przypadki ze sie zapalaja samochody od tego..

G...iany dpf zabija nasze silniki.

Nawet nie sprawdzali co dokladnie sie stalo, ale na 99% pogiely korbowod, mozliwe ze pogiete zawory, mozliwe ze wypalone tloki,,,szkoda zachodu w remont.

> napisz coś więcej - zapchales DPF i przez to masz silnik wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło ciup... no to powodzenia w szukaniu nowej motorowni... swoją drogą nie ma V50 jakiejs kontrolki zapchanego DPF'a? hmm.gif

nawet we fieście mam czujnik jakości oleju - ktory jak znajdzie paliwo w oleju to wywala kontrolkę i kontrolkę od DPF.

Nie iwme jak z kontrolką DPF w wołowinie, ale na bank jest czujnik jakosci oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawiło Cię, żeby po VIN sprawdzić czy masz DPF?

Druga sprawa, że w autach z DPF "przepustnica" przed kolektorem dolotowym jest podwójna a do tych bez dochodzi tylko jedna rura. Dla Ciebie już za późno, ale może komuś się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nawet u mnie w ZG mechanicy nie popatrzyli czy mam ten filtr przy wymianie oleju, debile.

Ja zakupilem auto kilka miesiecy temu, bylem przygotowany na wizyte w serwisie volvo ale nie dojechalem juz..

Sprzedawca zapewnial ze nie mam, po vinie tez nie otrzymalem od nikogo info czy mam czy nie...nie zainteresowalem sie, nie sprawdzilem.

Teraz to juz po ptokach, alem am info z warszatu jaki sa objawy.

Jak jest mulasty, nierowno pracuje, za duzo pali, trzeba sprawdzic

Moze sie skonczyc nawet na wypaleniu dziury w tloku, jak na czas sie nie zareaguje..

Szkoda ze dowiaduje sie po czasie, mam uraz do mechanikow w ZG i chyba przestane do nich jezdzic.

Nie wiem jak u was, ale teraz wiem ze niekompetencja i brak wiedzy mechanikow moze duzo kosztowac:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, gdzie sie kogos pytalem i podawalem vin, ale nie pamietam teraz..

Ale nie chodzilo o sprawdzenie fitra, ale o audio.

No dupa, szkoda, podniose wartosc auta...:(

Co do silnika, chlopaki w Volvotech sami sprowadzaja czesci i sciagna sprawdzony i pewny silnik.

U nich stoi, wiec nie ma sensu szukac gdzie indziej warsztatu..

Mam nadzieje ze zrobia dobrze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, gdzie sie kogos pytalem i podawalem vin, ale nie pamietam teraz..

> Ale nie chodzilo o sprawdzenie fitra, ale o audio.

> No dupa, szkoda, podniose wartosc auta...:(

> Co do silnika, chlopaki w Volvotech sami sprowadzaja czesci i sciagna sprawdzony i pewny silnik.

> U nich stoi, wiec nie ma sensu szukac gdzie indziej warsztatu..

> Mam nadzieje ze zrobia dobrze:(

Jeżeli chodzi o Volvotech to możesz być spokojny bywam w Chorzowskim i nie mam uwag ok.gif

Tak ze myślę że w podwrocławskim tez dadzą sobie rade ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

jakie ceny ci zaspiewali, w v50 jak wypala filtr to chwile spalanie rosnie o jakies 2litry, Jak puscisz gaz nie pokazuje odrazu 0litrów, tylko pomału spada. Jk juz zmienisz motorownie to osuń filtr czastek. Ja tez miałem z nim problemy tzn. przybywało mi oleju(ropa w oleju), wiec go usunąłem i mam spokój. Szkoda że ne sprawdziłeś ze masz Fap-a, z tego co wiem wszystkie v50 po lifcie maja fap-y. Powodzenia z pracami.

Aha w vovlotechu nie usuwaja filtrów daja jakies emulatory, chyba sie juz cos sie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie ceny ci zaspiewali, w v50 jak wypala filtr to chwile spalanie rosnie o jakies 2litry, Jak

> puscisz gaz nie pokazuje odrazu 0litrów, tylko pomału spada. Jk juz zmienisz motorownie to

> osuń filtr czastek. Ja tez miałem z nim problemy tzn. przybywało mi oleju(ropa w oleju), wiec

> go usunąłem i mam spokój. Szkoda że ne sprawdziłeś ze masz Fap-a, z tego co wiem wszystkie v50

> po lifcie maja fap-y. Powodzenia z pracami.

> Aha w vovlotechu nie usuwaja filtrów daja jakies emulatory, chyba sie juz cos sie zmieniło...

Usuwaja, bede to robil.

Nie wiadomo jeszcze co dokladnie sie stalo...a koszt spory.

silnik + 1200 wymiana + 800 rozrzad+plyny+wyciecie fap+inne...ok 7-10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Usuwaja, bede to robil.

> Nie wiadomo jeszcze co dokladnie sie stalo...a koszt spory.

> silnik + 1200 wymiana + 800 rozrzad+plyny+wyciecie fap+inne...ok 7-10tys

W piatek odebralem auto.Powiem tak, na razie jest jak nowy.Chodzi cicho, zbiera sie wysmienicie.Dziwie sie, spalanie w trasie 150km pokazal srednio 4, 7l/100km.Na razie same pochwaly dla volvotech, zrobione tak jakby jic nie bylo robione,fachowa robota, wyglada jakby byl skladany w fabryce.Testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pięknie, gratulacje i powodzenia życzę, żeby więcej przygód nie było. Ja ostatnio też wyciszyłem silnik o połowę zlosnik.gif w miejscu zaznaczenia czerwoną strzałką ta rurka paliwowa idąca w poprzek wpadała w jakiś rezonans i bzyczała bardzo głośno. Podparłem kawałkiem gumy i jest cisza. Druga sprawa to pokrywa silnika mocno hałasowała, ale dokupiłem w fordzie te gumki-zaczepy i jest super. Tylko z okolic gdzie zaznaczyłem na zielono jest dźwięk taki jakby jakaś grzechotka dla dziecka - jakby groszku nasypać do plastikowego pudełka i szybko potrząsać. Też tak macie? Mam to od początku jak mam auto. Wtrysk, popychacz, rozrząd?

287400547-volvo-v50-focus-2-0d-kolektor-silnik-na-czesci-2877510433.jpg

post-15752-14352522680124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W piatek odebralem auto.Powiem tak, na razie jest jak nowy.Chodzi cicho, zbiera sie

> wysmienicie.

Tak ma być ok.gif

>Dziwie sie, spalanie w trasie 150km pokazal srednio 4, >7l/100km.

Mój były w trasie 4,8-5,2 ok.gif

>Na razie same

> pochwaly dla volvotech, zrobione tak jakby jic nie bylo >robione,fachowa robota, wyglada jakby

> byl skladany w fabryce.Testuje.

Volvotech to solidna firma ok.gif

Jak finansowo wyszło ,więcej czy tak jak prognozowałeś ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że taki łańcuch kosztuje około 500zł (allegro) do tego inne graty rozrządu + pompa wody i robocizna to wyjdzie koło 2kzł do tego dwumas ze sprzęgłem i wysprzęglikiem jakieś 3500, turbosprężarka 2kzł i już połowa wartości auta, a po przekroczeniu 200kkm prędzej czy później trzeba to wszystko zrobić, a po drodze jeszcze inne rzeczy dojdą na pewno. Ja osobiście już więcej używanego auta nie kupię, bo to zbyt kosztowne. Lepiej kupić nowy i sprzedawać po 100kkm niech sobie kto inny w niego pieniądze ładuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że taki łańcuch kosztuje około 500zł (allegro) do tego inne graty rozrządu + pompa

> wody i robocizna to wyjdzie koło 2kzł do tego dwumas ze sprzęgłem i wysprzęglikiem jakieś

> 3500, turbosprężarka 2kzł i już połowa wartości auta, a po przekroczeniu 200kkm prędzej czy

> później trzeba to wszystko zrobić, a po drodze jeszcze inne rzeczy dojdą na pewno. Ja

> osobiście już więcej używanego auta nie kupię, bo to zbyt kosztowne. Lepiej kupić nowy i

> sprzedawać po 100kkm niech sobie kto inny w niego pieniądze ładuje

No tak, ale nowy po 100kkm to też bedziesz kilkadziesiat tys pln w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że taki łańcuch kosztuje około 500zł (allegro) do tego inne graty rozrządu + pompa

> wody i robocizna to wyjdzie koło 2kzł do tego dwumas ze sprzęgłem i wysprzęglikiem jakieś

> 3500, turbosprężarka 2kzł i już połowa wartości auta, a po przekroczeniu 200kkm prędzej czy

> później trzeba to wszystko zrobić, a po drodze jeszcze inne rzeczy dojdą na pewno. Ja

> osobiście już więcej używanego auta nie kupię, bo to zbyt kosztowne. Lepiej kupić nowy i

> sprzedawać po 100kkm niech sobie kto inny w niego pieniądze ładuje

wystarcz kupic noPB i tam raczej takich niespodzianek nie ma grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.