Skocz do zawartości

Lacetti kolektor wydechowy


comarus

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się rozpękł - teraz jak gazuję to mam pomruk jak w camaro facepalm%5B1%5D.gif no i spalanie skoczyło o liter

powiedzcie mi proszę ma ktoś sprawdzone źródło takowych części na śląsku? - bo tak szukam i jak się okazuje to nie jest to sprawa do załatwienia "ot tak"

screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się rozpękł - teraz jak gazuję to mam pomruk jak w camaro no i spalanie skoczyło o liter

> powiedzcie mi proszę ma ktoś sprawdzone źródło takowych części na śląsku? - bo tak szukam i jak się

> okazuje to nie jest to sprawa do załatwienia "ot tak"

Spróbuj TUTAJ albo w tym samochodowym Żuk, Dewoo koło kabli w Mikołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się rozpękł - teraz jak gazuję to mam pomruk jak w camaro no i spalanie skoczyło o liter

> powiedzcie mi proszę ma ktoś sprawdzone źródło takowych części na śląsku? - bo tak szukam i jak się

> okazuje to nie jest to sprawa do załatwienia "ot tak"

Spróbuj pospawać. Kup 2-3 elektrody do żeliwa i po 1cm powoli na czymś równym pospawaj. Możesz również oddać potem jak sie lekko zwichruje na frezarkę.

Ja tak ostatnio robiłem, ciekawe jak długo spaw wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj pospawać. Kup 2-3 elektrody do żeliwa i po 1cm powoli na czymś równym pospawaj. Możesz

> również oddać potem jak sie lekko zwichruje na frezarkę.

> Ja tak ostatnio robiłem, ciekawe jak długo spaw wytrzyma?

rozmawiałem z moim mechanikiem i sugerował, że spawanie tego elementu to odsuwanie problemu w czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się rozpękł - teraz jak gazuję to mam pomruk jak w camaro no i spalanie skoczyło o liter

> powiedzcie mi proszę ma ktoś sprawdzone źródło takowych części na śląsku? - bo tak szukam i jak się

> okazuje to nie jest to sprawa do załatwienia "ot tak"

Miałem ten sam problem. Spalanie będzie Ci tylko rosło przy tej usterce. Niestety spawanie to odsuwanie usterki w czasie prędzej czy później znów spaw puści. Niestety do Lacetti nie ma zamienników tej części ( po prostu nikt nie robi tych części w większości aut ) Tak więc musiałem kupić nowy w salonie. Na szczęście komplet wraz z uszczelkami nie był taki drogi i czekałem jeden dzień. Tak więc niestety prawdopodobnie będziesz zmuszony kupić nowy kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się rozpękł - teraz jak gazuję to mam pomruk jak w camaro no i spalanie skoczyło o liter

> powiedzcie mi proszę ma ktoś sprawdzone źródło takowych części na śląsku? - bo tak szukam i jak się

> okazuje to nie jest to sprawa do załatwienia "ot tak"

Jestem bardzo ciekawy, czy do 1.4/1.6 nie dałoby się założyć kolektora od Lanosa. Porównując fotki tych przedmiotów wychodzi, że są między nimi dwie różnice: 1. otwór na sondę w Lanosie jest lekko pod kątem, a w Lacetti dokładnie prostopadle do przepływu, 2. W Lacetti płyta kolektora, za którą mocuje się go do głowicy jest lita, a w Lanosie ma przecięcia pomiędzy kanałami poszczególnych cylindrów. Pewnie z tego powodu kolektory w Lanosach nie pękały, a tu się to zdarza i to wcale nie rzadko. smile.gif

Uszczelki od strony głowicy są w obu autach te same. Flansza od strony rury kolektorowej (Lanos) i katalizatora (Lacetti) też wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem bardzo ciekawy, czy do 1.4/1.6 nie dałoby się założyć kolektora od Lanosa. Porównując fotki

> tych przedmiotów wychodzi, że są między nimi dwie różnice: 1. otwór na sondę w Lanosie jest

> lekko pod kątem, a w Lacetti dokładnie prostopadle do przepływu, 2. W Lacetti płyta kolektora,

> za którą mocuje się go do głowicy jest lita, a w Lanosie ma przecięcia pomiędzy kanałami

> poszczególnych cylindrów. Pewnie z tego powodu kolektory w Lanosach nie pękały, a tu się to

> zdarza i to wcale nie rzadko.

> Uszczelki od strony głowicy są w obu autach te same. Flansza od strony rury kolektorowej (Lanos) i

> katalizatora (Lacetti) też wygląda tak samo.

Aby się przekonać to trzeba wziąć kolektor w garść i przypasować w sklepie z lanosowym.

Tu piszą że pasuje do powyższych modeli ale na stanie też go obecnie nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO 461 brutto, czas oczekiwania 5 dni roboczych

to mają chłapcy przebitkę angryfire.gif

na chwilę obecną:

GSI opole - wysłałem zapytanie - czekam

Potak - ja tam jeszcze zadzwonię 270751858-jezyk.gif

ABC Katowice - nie ma i nie będzie

Alex Mikołów - poszukają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.