Skocz do zawartości

Pochwalić się chciałem


zielin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem C8 jednak po obejrzeniu kilku beznadziejnych przypadków wracając dziś zrezygnowany zajechałem do jednego z komisów pod Grudziądzem i zobaczyłem mój kolejny pojazd mianowicie Citroen C 5 kombi smile.gif z 2003 roku 1,8 benzynę to taki jaki miałem w Pikusiu - teraz za dwa tygodnie zagazuję i będzie śmigał.

Wersja wyposażenia

-klima dwustrefowa

-elektryka pełna

-el.lustra

-radio CD+ zmieniarka

-nawigacja w kolorze

-hydrauliczne zawieszenie

-itp. co może mieć taka cytrynka smile.gif ważne że zostałem krainie Cytryny teraz tylko zarejestrować i zatankować do pełna ( będzie boleć ) i cieszyć się z jazdy. Pozdrawiam i szerokości smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem C8 jednak po obejrzeniu kilku beznadziejnych przypadków

> wracając dziś zrezygnowany zajechałem do jednego z komisów pod Grudziądzem i zobaczyłem mój

> kolejny pojazd mianowicie Citroen C 5 kombi z 2003 roku 1,8 benzynę to taki jaki miałem w

> Pikusiu - teraz za dwa tygodnie zagazuję i będzie śmigał.

> Wersja wyposażenia

> -klima dwustrefowa

> -elektryka pełna

> -el.lustra

> -radio CD+ zmieniarka

> -nawigacja w kolorze

> -hydrauliczne zawieszenie

> -itp. co może mieć taka cytrynka ważne że zostałem krainie Cytryny teraz tylko zarejestrować i

> zatankować do pełna ( będzie boleć ) i cieszyć się z jazdy. Pozdrawiam i szerokości

Nie zdążyłem się wypowiedzieć w tamtym wątku, dopiero wróciłem do normalności po urlopie. Gratuluję zakupu, przynajmniej masz prawdziwego Citroena zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem C8 jednak po obejrzeniu kilku beznadziejnych przypadków

> wracając dziś zrezygnowany zajechałem do jednego z komisów pod Grudziądzem i zobaczyłem mój

> kolejny pojazd mianowicie Citroen C 5 kombi z 2003 roku 1,8 benzynę to taki jaki miałem w

> Pikusiu - teraz za dwa tygodnie zagazuję i będzie śmigał.

> Wersja wyposażenia

> -klima dwustrefowa

> -elektryka pełna

> -el.lustra

> -radio CD+ zmieniarka

> -nawigacja w kolorze

> -hydrauliczne zawieszenie

> -itp. co może mieć taka cytrynka ważne że zostałem krainie Cytryny teraz tylko zarejestrować i

> zatankować do pełna ( będzie boleć ) i cieszyć się z jazdy. Pozdrawiam i szerokości

I to jest bryka dla rodziny trzy, czteroosobowej, a nie jakiś autobus.

I pewnie ponad połowę tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem C8 jednak po obejrzeniu kilku beznadziejnych przypadków

> wracając dziś zrezygnowany zajechałem do jednego z komisów pod Grudziądzem i zobaczyłem mój

> kolejny pojazd mianowicie Citroen C 5 kombi z 2003 roku 1,8 benzynę to taki jaki miałem w

> Pikusiu - teraz za dwa tygodnie zagazuję i będzie śmigał.

> Wersja wyposażenia

> -klima dwustrefowa

> -elektryka pełna

> -el.lustra

> -radio CD+ zmieniarka

> -nawigacja w kolorze

> -hydrauliczne zawieszenie

> -itp. co może mieć taka cytrynka ważne że zostałem krainie Cytryny teraz tylko zarejestrować i

> zatankować do pełna ( będzie boleć ) i cieszyć się z jazdy. Pozdrawiam i szerokości

No to gratki, niemniej z tym silnikiem nic bym nie kupił smile.gif

Podaj VIN bo mnie ciekawi ta Twoja pełna elektryka smile.gif

W C5 do pełna NIE boli to tylko 60-65 litrów smile.gif

Boli to w C8 smile.gif 90 litrów smile.gif

Do Navi mapy masz na moim chomiku smile.gif

a i PL menu/lektor się znajdzie smile.gif

PS.

Tak jak koledzy wspomnieli już, to tylko kombi smile.gif a nie autobus smile.gif

PS2

JAKIEŚ FOTKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to gratki, niemniej z tym silnikiem nic bym nie kupił

> Podaj VIN bo mnie ciekawi ta Twoja pełna elektryka

> W C5 do pełna NIE boli to tylko 60-65 litrów

> Boli to w C8 90 litrów

Przepraszam, jakim cudem? Ja mieszczę 80 jak już wszystko mi znika z wyświetlacza. Poliftowe może miały większe zbiorniki? Bo nie pogardziłbym taką 90-tką. Nudzi mnie tankowanie już po 1000km rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to gratki, niemniej z tym silnikiem nic bym nie kupił

> Podaj VIN bo mnie ciekawi ta Twoja pełna elektryka

> W C5 do pełna NIE boli to tylko 60-65 litrów

> Boli to w C8 90 litrów

> Do Navi mapy masz na moim chomiku

> a i PL menu/lektor się znajdzie

> PS.

> Tak jak koledzy wspomnieli już, to tylko kombi a nie autobus

> PS2

> JAKIEŚ FOTKI!

Dobra z tą pełną elektryką może przesadziłem ale w sumie mi to co ważne to ta Cytryna ma dziś odebrałem mojego karawana i pierwsze kilometry dokładnie 50 i powiem tak jestem zakochany w tym jak on jeździ - o sory płynie po drodze o i pierwsze tankowanko ale tylko 245 zł weszło PB zlosnik.gifzlosnik.gif oczywiście czym prędzej wsadzę LPG ale muszę poczekać za gotówką czyli jakieś 2 tygodnie i będzie gazowany a dzięki dużej ilości miejsca w kole będzie przepastny zbiornik coś kolo 60L zlosnik.gif podaj mi adres do chomika bo zaciekawiłeś mnie tymi mapami. No i moi koledzy powiedzcie mi jak ustawić tutaj datę i godzinę ?!!!! Co do ceny to wyszedł tyle ile miałem na padnięte C8

( nadal bym kupił takie autko - jednak w PL nie ma nic co jest godne zawieszenia oka) co do fotek to jutro go opłuczę i zrobię jakieś fajne fotki do wrzucę

jeszcze jedno gdzie macie zamontowane CB ?! bo nie mam jakoś pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam, jakim cudem? Ja mieszczę 80 jak już wszystko mi znika z wyświetlacza. Poliftowe może

> miały większe zbiorniki? Bo nie pogardziłbym taką 90-tką. Nudzi mnie tankowanie już po 1000km

To, że producent pisze 80 to sobie pisze smile.gif

Z doświadczeń własnych ponad 23 letniej eksploatacji citroenów w każdym POD korek wchodzi dużo więcej niż do odbicia smile.gif czy zniknięcia kresek z wyświetlacza smile.gif

w XMa 80/94

w Evasiona 80/94

w C8 80/88

w C5 I/II 60/65

najmniej przekracza w C3 i C4GP smile.gif raptem o 3-4 litry na zbiorniku smile.gif

fakt że takie zatankowanie trochę długo traw smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że producent pisze 80 to sobie pisze

> Z doświadczeń własnych ponad 23 letniej eksploatacji citroenów w każdym POD korek wchodzi dużo

> więcej niż do odbicia czy zniknięcia kresek z wyświetlacza

> w XMa 80/94

> w Evasiona 80/94

> w C8 80/88

> w C5 I/II 60/65

> najmniej przekracza w C3 i C4GP raptem o 3-4 litry na zbiorniku

> fakt że takie zatankowanie trochę długo traw

Na pewno będzie to dłuższa zabawa jednak wczoraj zatankowałem niby do pełna za 245 zł więc nie był aż tak pusty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że producent pisze 80 to sobie pisze

> Z doświadczeń własnych ponad 23 letniej eksploatacji citroenów w każdym POD korek wchodzi dużo

> więcej niż do odbicia czy zniknięcia kresek z wyświetlacza

> w XMa 80/94

> w Evasiona 80/94

> w C8 80/88

> w C5 I/II 60/65

> najmniej przekracza w C3 i C4GP raptem o 3-4 litry na zbiorniku

> fakt że takie zatankowanie trochę długo traw

W XM'a uwierzę, bo kolega ma i kiedyś, świeżo po zakupie, postanowił zaszaleć i prawie pusty zalał do pełna. Weszła stówka spineyes.gif

Ale u siebie mam jakąś praktykę, jeżdżę aż zniknie ostatnia kreska i po niej jeszcze 20km. Wchodzi około 81 litrów. Fakt, nigdy nie wyjeździłem do końca i nie lałem potem do pełna ale nie przypuszczam by na pustym według paliwomierza zbiorniku dało się zrobić ponad 100km. Ostatnio, dwa tygodnie temu, pierwszy raz skończyło mi się paliwo bo wskaźnik coś się zawiesił. Weszło 40l na pusty i wskazanie było równe 40l. Potem pojeździłem trochę i na kolejnym tankowaniu do pełna weszło przewidywane kolejne 40l plus to co wyjeździłem. I żeby było śmieszniej to akurat na tym tankowaniu do pełna przelałem, ewidentnie się wylało z nadmiaru bo pistolet nie odbił. Z resztą w ogóle jak tankuję to po trzecim odbiciu nie ma już co pchać bo zaraz widać lustro cieczy.

Temat rzeczywistej pojemności zbiorników znam, pracowałem na stacji w Warszawie obok bardzo dużego dilera Skody i miałem mnóstwo klientów, którzy nową Fabię zalewali pod korek. Zdziwienie zawsze było przeogromne; diler zapewniał, że kilka litrów jest w zbiorniku ale żeby dla pewności podjechać na "moją" najbliższą stację i dotankować 40-litrowy zbiornik. W rzeczywistości Fabie miały 1-2 litry w momencie wyjazdu a w zbiornik wchodziły bodajże 54 litry. Na początku awantury były częste ale potem jak widziałem nową Fabię od razu mówiłem ile wejdzie i żeby afery nie robić.

Tak czy inaczej uważam, że w C8, przynajmniej moją, więcej jak 82 nie zmieszczę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W XM'a uwierzę, bo kolega ma i kiedyś, świeżo po zakupie, postanowił zaszaleć i prawie pusty zalał

> do pełna. Weszła stówka

> Ale u siebie mam jakąś praktykę, jeżdżę aż zniknie ostatnia kreska i po niej jeszcze 20km. Wchodzi

> około 81 litrów. Fakt, nigdy nie wyjeździłem do końca i nie lałem potem do pełna ale nie

> przypuszczam by na pustym według paliwomierza zbiorniku dało się zrobić ponad 100km. Ostatnio,

> dwa tygodnie temu, pierwszy raz skończyło mi się paliwo bo wskaźnik coś się zawiesił. Weszło

> 40l na pusty i wskazanie było równe 40l. Potem pojeździłem trochę i na kolejnym tankowaniu do

> pełna weszło przewidywane kolejne 40l plus to co wyjeździłem. I żeby było śmieszniej to akurat

> na tym tankowaniu do pełna przelałem, ewidentnie się wylało z nadmiaru bo pistolet nie odbił.

> Z resztą w ogóle jak tankuję to po trzecim odbiciu nie ma już co pchać bo zaraz widać lustro

> cieczy.

> Temat rzeczywistej pojemności zbiorników znam, pracowałem na stacji w Warszawie obok bardzo dużego

> dilera Skody i miałem mnóstwo klientów, którzy nową Fabię zalewali pod korek. Zdziwienie

> zawsze było przeogromne; diler zapewniał, że kilka litrów jest w zbiorniku ale żeby dla

> pewności podjechać na "moją" najbliższą stację i dotankować 40-litrowy zbiornik. W

> rzeczywistości Fabie miały 1-2 litry w momencie wyjazdu a w zbiornik wchodziły bodajże 54

> litry. Na początku awantury były częste ale potem jak widziałem nową Fabię od razu mówiłem ile

> wejdzie i żeby afery nie robić.

> Tak czy inaczej uważam, że w C8, przynajmniej moją, więcej jak 82 nie zmieszczę

Odpowiem Ci jednym zdaniem smile.gif

XM/Evasion - ten sam zbiornik (inaczej ustawiony), jednak 100 NIGDY go niego nie weszła, zrobiłem XM'em ponad 100000km i raz zgasł na stacji smile.gif pod korek weszło 94litry

w C8 trochę mniej bo ma wstawkę na FAPa smile.gif

zrobiłem C8 60000km więc kilka razy tankowałem smile.gif na różnych stacjach i zazwyczaj wchodziło 85-86, a kilka razy jak już czułem że zaraz stanie weszło 88 smile.gif

do służbowej fabii wlewałem 55litrów, gdy producent i dział administracji zeznaje 45 smile.gif wystarczy wcisnąć tego dzyndzla co widać we wlewie (odpowietrza się w trakcie nalewania) no i można było jechać nad morze i z powrotem na weekend smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> dokładnie 2630 zł z oszustem wskaźnika paliwa i wlewem gazu tam gdzie paliwa bo to bardzo wygodny

> sposób

Tym bardziej że w C5 break jest tam fabryczne miejsce na wlew LPG smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej że w C5 break jest tam fabryczne miejsce na wlew LPG

dokładnie dobrze mówisz Paweł jest tu miejsce na wlew, chciałem tutaj mieć wlew ponieważ już obowiązuje przepis że można samemu tankować LPG - tylko niestety Nasze stacje nie wszystkie na to pozwalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.