Skocz do zawartości

[orlando] napięcie "po stacyjce" z okolic lusterka


wszim

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy z pod plastików z okolic lusterka wstecznego jest dostęp do napięcia 12V po stacyjce?

287238818-orlandolusterko.jpg

Zanim zacznę rozbebeszać w poszukiwaniu miernikiem wolałbym się upewnić czy jest sens. Potrzebne do zasilania kamerki DVR, żeby nie ciągać kablarni po całej kabinie.

post-36196-14352521925474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś się orientuje czy z pod plastików z okolic lusterka wstecznego jest dostęp do napięcia 12V

> po stacyjce?

Jak działa lampka oświetlenia wnętrza?

Czy po wejściu do auta świeci jeszcze jakiś czas?

Czy gaśnie po włączeniu zapłonu, mimo, że ów "jakiś czas" jeszcze nie minął?

Jeśli na dwa ostatnie pytania odpowiedziałeś TAK, to jest szansa (choć nie ma pewności), że do lampki doprowadzono potrzebny Ci sygnał. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś się orientuje czy z pod plastików z okolic lusterka wstecznego jest dostęp do napięcia 12V

> po stacyjce?

> Zanim zacznę rozbebeszać w poszukiwaniu miernikiem wolałbym się upewnić czy jest sens. Potrzebne

> do zasilania kamerki DVR, żeby nie ciągać kablarni po całej kabinie.

Jedź do ASO, zażądaj żeby stamtąd wystawał kabelek 12V zasilany po stacyjce, zapłać 200zł i gotowe. Będzie łatwo, miło, przyjemnie i z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja broń boże. Ale widziałem jak kiedyś gościowi w Daewoo jeszcze anulowali gwarancje na cały

> samochód...

Zależy co narobił i jak zrobił. Nie zamierzam robić żadnej chamskiej druciarni tylko tak że nie będzie nic widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedź do ASO, zażądaj żeby stamtąd wystawał kabelek 12V zasilany po stacyjce, zapłać 200zł i gotowe.

> Będzie łatwo, miło, przyjemnie i z gwarancją.

Jakbym miał zamiar jechać do ASO to bym tu takich pytań nie zadawał? Wiem że wielu użytkowników boi się pierdnąć w swoim własnym aucie żeby nie stracić gwarancji. Nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale może obie lampki zasilane są jedną wiązką idącą spod kokpitu. Wtedy pod przednią lampką miałbyś

> dostęp do upragnionego przewodu...

Piotrek dokładnie tak sobie gdybam, stąd pytanie. Ty tego nie wiesz ani ja nie wiem. Dlatego liczę na osobę która to może wie bo coś tam robiła, lub ma dostęp do schematów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc nie ma klasycznego napięcia po stacyjce. Jest tylko podawane "dwoma drutami" na lampki mapkowe. Ponieważ zasilanie to znika po 10min zdecydowałem, że nadaje się do zasilania, uruchamiania i wyłączania DVR.

Efekt :

287244284-orlandozasilaniedvr.jpg

287244084-orlandokamerabokiem.jpg

287244084-orlandokameraty%B3em.jpg

Pytanie dodatkowe. Do tego plastikowego korpusu na szybie doprowadzona jest jakaś kablarnia. Co to jest ? Mam wersję tylko LT więc czujnika jakości powietrza nie mam. Nie odważyłem się rozebrać tych plastików na szybie. Lusterko odkręca się prosto ale plastki cholera wie jak się demontuje. confused.gif

post-36196-14352521982194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslales zeby bezposrednio na lusterku zamontowac ta kamerke ?

widze ze w orlando jest identyczne lusterko jak w aveo wiec moj patent by sie u Ciebie sprawdzil cool.gif

kyhc.jpg

> Pytanie dodatkowe. Do tego plastikowego korpusu na szybie doprowadzona jest jakaś kablarnia. Co to

> jest ? Mam wersję tylko LT więc czujnika jakości powietrza nie mam. Nie odważyłem się rozebrać

> tych plastików na szybie. Lusterko odkręca się prosto ale plastki cholera wie jak się

> demontuje.

moze jest tam czujnik deszczu albo czujnik zmierzchowy ?

na rynek amerykanski do lusterka jest tez doprowadzony system onStar ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie myslales zeby bezposrednio na lusterku zamontowac ta kamerke ?

> widze ze w orlando jest identyczne lusterko jak w aveo wiec moj patent by sie u Ciebie sprawdzil

Sprytne, nawet podobnie kombinowałem, tylko zwróć uwagę że u mnie zasłania właśnie ten plastik. Kamerka musiałaby schodzić dużo niżej a wtedy zabierałaby mi troche widoku na szybie. Teraz chowa mi się za lusterkiem i dla kierowcy widoczność pozostaje bez zmian.

> moze jest tam czujnik deszczu albo czujnik zmierzchowy ?

Może. Tylko że niewykorzystany. Może tylko sama instalacja podciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprytne, nawet podobnie kombinowałem, tylko zwróć uwagę że u mnie zasłania właśnie ten plastik.

> Kamerka musiałaby schodzić dużo niżej a wtedy zabierałaby mi troche widoku na szybie. Teraz

> chowa mi się za lusterkiem i dla kierowcy widoczność pozostaje bez zmian.

mysle ze spokojnie by sie zmiescila za lusterkiem a ten plastik nie zaslanial by obiektywu

jaki masz model kamerki ? 808 #26 ? to jest fullHD? ma autostart?

mozesz wrzucic jakis przykladowy filmik z tej kamerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze spokojnie by sie zmiescila za lusterkiem a ten plastik nie zaslanial by obiektywu

Próbowałem, zasłania. Nie cały ekran ale trochę przysłania bo kamera daje szeroki kąt. Kamera to Mobius full hd, z automatycznym uruchamianiem. Choć ja korzystam z HD 720. Wystarczy mi a więcej minut pomieści karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie myslales zeby bezposrednio na lusterku zamontowac ta kamerke ?

> widze ze w orlando jest identyczne lusterko jak w aveo wiec moj patent by sie u Ciebie sprawdzil

> moze jest tam czujnik deszczu albo czujnik zmierzchowy ?

> na rynek amerykanski do lusterka jest tez doprowadzony system onStar ...

Tam jest zależnie od wersji wiele rzeczy, ale największy to odbiornik zamka centralnego

pt42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> moze jest tam czujnik deszczu albo czujnik zmierzchowy ?

> na rynek amerykanski do lusterka jest tez doprowadzony system onStar ...

U mnie siedzi tam czujnik deszczu, zasilanie automatycznego lusterka i chyba mikrofon bluetooth.

Czujnik zmierzchu jest na desce (razem z czujnikiem nasłonecznienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na to zdjęcie - jak tą osłonę się ściąga? hmm.gif Ona składa się z dwóch połówek łączących się na środku. Tutaj widzę że zaczepy boczne są naprawdę solidne i raczej ich nie da się wyczepić jako pierwszych. Czyli trzeba rozczepić najpierw na środku w punkcie styku dwóch połówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie coś?

> klik

takie cos, z tym ze to jest na sztyce - za duza srednica otworu

poszukaj takiej lampki z mocowaniem na tylny widelec

w lokalnm serwisie rowerowym powinni miec cos takiego za 2-5pln

albo przejrzyj swoje rowery, moze cos znajdziesz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.