Skocz do zawartości

Przechylona dźwignia zmiany biegów w Corolli E12


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oglądałem ostatnio Corolle pod kątem zakupu... 2003r 1,4 benzyna z oryginalnym przebiegiem 150tys km (100% pewności) Ogólnie wszystko OK tylko zastanawia mnie położenie dźwigni zmiany biegów.. w stanie jałowym jest dość znacznie przesunięta w stronę kierowcy... Samo wrzucanie biegów jest również specyficzne w tym egzemplarzu, biegi nie wchodzą i trafiają idealnie w swoje książkowe miejsce tylko tak na pierwszy raz trzeba troche kombinowac żeby się wstrzelić... Pewnie kwestia przyzwyczajenia ale mimo wszystko wg mnie nie jest to normalne, porównywałem jeszcze inną corolke z tego samego roku i tam o dziwo dźwignia równiez była przechylona ale z manewrowaniem biegami było juz lepiej.. Co tam się mogło wysypać, i jak kosztowna może być naprawa.. a może to kwestia tylko regulacji... Egzemplarzem którym jestem zainteresowany jeździła kobieta głownie w mieście jeśli ma to znaczenie zlosnik.gif

Poniżej przedstawiam przykładowe zdjęcie zaczerpnięte z przypadkowego egzemplarza w którym położenie dźwigni zmiany biegów wygląda podobnie jak w oglądanym przeze mnie egzemplarzu|;

287240823-C30831415_8.jpg

post-10765-14352521929491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki model tylko z 2002 r. i tez miałem drążek przechylony do kierowcy, problemem jednak było to, że biegi 1,2,3 raz wchodziły gładko a raz nie, czasami potrafiło czas pomogła wymiana sprzęgła (tak gdzieś na rok), po jakimś czasie trochę się przyzwyczaiłem bo samo auto było b, wygodne praktycznie bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też miałem taki model tylko z 2002 r. i tez miałem drążek przechylony do kierowcy, problemem jednak

> było to, że biegi 1,2,3 raz wchodziły gładko a raz nie, czasami potrafiło czas pomogła wymiana

> sprzęgła (tak gdzieś na rok), po jakimś czasie trochę się przyzwyczaiłem bo samo auto było b,

> wygodne praktycznie bezawaryjne.

a to dziwne, u mnie na luzie dzwignia sterczy pionowo, bez odchylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to dziwne, u mnie na luzie dzwignia sterczy pionowo, bez odchylenia.

A pomacaj ja pod skórzanym mieszkiem, jest lekko "złamana", przynajmniej u mnie, a odkryłem to niedawno.. po prawie 9 latach.. zlosnik.gif Ale w efekcie końcowym stoi prosto

Więc myślę, że to co widać na zdjęciu oznacza jakoś dziwnie wkręcony lewarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.