Skocz do zawartości

Spawarka,warto?


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dorwałem gazetkę Netto i zobaczyłem że mają w sprzedaży spawarkę Tooltec. I tak się zastanawiam czy to coś warte. Nie oczekuję profesjonalnej spawarki za tą cenę tylko raz na jakiś czas coś drobnego pospawać.

Może ktoś spawał czymś o tych parametrach, daje radę?

230V-50Hz

prąd spawania: 40-100A

znamionowy cykl pracy: 10%

pobór mocy: 5kW

klasa izolacji: H

cena 179 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dorwałem gazetkę Netto i zobaczyłem że mają w sprzedaży spawarkę Tooltec. I tak się

> zastanawiam czy to coś warte. Nie oczekuję profesjonalnej spawarki za tą cenę tylko raz na

> jakiś czas coś drobnego pospawać.

> Może ktoś spawał czymś o tych parametrach, daje radę?

> 230V-50Hz

> prąd spawania: 40-100A

> znamionowy cykl pracy: 10%

> pobór mocy: 5kW

> klasa izolacji: H

> cena 179 zł

Tyle to chyba kosztuje lepszej jakosci lutownica gazowa, taki palnik...

Z drugiej strony za te cene to mozna zaryzykowac. Gwarancje chyba daja jakas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za spawarkę (przepłaciłem) dałem w 2007 roku 750 zeta

Ciągnie 3,2 mm aż miło.

Ani razu nie musiałem przerywać pracy z powodu termika.

Warto dowiedzieć się z czego jest uzwojenie, bo za podaną Twoja kwotę, miedzi tam nie znajdziesz....

Z innych parametrów to patrzeć na napięcie biegu jałowego - im wyższe, tym łatwiej zajarzyć łuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepne się pod temat, ale z maską samościemniającą:

> czy TAKA maska jest coś warta?

> Potrzebuje od czasu do czasu coś smarknąć i wkurza mnie celowanie na ślepo.

Trudno mówić nie mając na głowie. Ale mam coś w podobnym stylu, tylko kupione ileś lat temu za nieco ponad 200 zł i sprawia się doskonale. Jedyna wada, to że gdy upadnie, a to się po prostu musi raz na jakiś czas zdarzyć, to wypadają z niej całe bebechy elektryczne i trzeba je znowu wciskać na miejsce. Ale się nie uszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli naprawdę tylko sporadycznie spawasz to pewnie wystarczy. W innym wypadku to Speedglas bo

> szkoda oczu

A powiedz mi, bo jak się domyślam jesteś zawodowcem - te maski generalnie mają przełącznik MIG/TIG/MAG. A na którą pozycję go ustawić, jeżeli spawam MMA? Czyli jasno mówiąc - spawarką transformatorową i elektrodą w otulinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką stanowi różnice dla maski, że dano aż dwie osobne pozycje? różnice fizyczną w technologi znam.

No właśnie nie wiem. Spawam MMA, próbowałem wszystkich ustawień, nawet już nie pamiętam, przy którym zostałem, ale zainteresowały mnie oficjalne zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi, bo jak się domyślam jesteś zawodowcem - te maski generalnie mają przełącznik

> MIG/TIG/MAG. A na którą pozycję go ustawić, jeżeli spawam MMA? Czyli jasno mówiąc - spawarką

> transformatorową i elektrodą w otulinie?

Stare modele miały taki przełącznik wink.gif Nowe nie mają zlosnik.gif

Ale dam sobie coś uciąć że regulował tylko czułość sensorów zlosnik.gif

Każda z metod wydziela inną ilość "światła" i maska może się nie ściemniać albo ściemniać gdy ktoś spawa obok wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare modele miały taki przełącznik Nowe nie mają

> Ale dam sobie coś uciąć że regulował tylko czułość sensorów

> Każda z metod wydziela inną ilość "światła" i maska może się nie ściemniać albo ściemniać gdy ktoś

> spawa obok

Ok, koło mnie nikt nie spawa, więc mnie to nie dotyczy. Natomiast faktycznie czasem odbłysk słońca ją ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.