Skocz do zawartości

astra H, pytania odnośnie orginalnej instalacji LPG


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość zakupu astry H w benzynie z oryginalnym gazem. Jest to astra 1,8 16V więc do gazu się nadaje. Auto pochodzi z Belgii. I tu mam pytania jak się spisuje oryginalna instalacja, czy warto takie brać, czy lepiej samemu montować. Czy jak jest auto z gazem z zachodu to są potrzebne jakieś przejściówki żeby zatankować gaz i czy nie ma problemów z nabyciem ich?

P.S. 16V to były 125 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu mam pytania jak się spisuje oryginalna instalacja, czy warto takie brać, czy lepiej samemu montować.

Opel nie ma swojej instalacji gazowej. W zależności od roku montował różne. Na 99% masz w aucie instalację firmy KOLTEC NECAM. Instalacja dobra do póki nie zacznie się coś dziać, jak zacznie to najtaniej wyjdzie wywalić wszystko i wsadzić coś co jest popularne na naszym rynku. Części do Kolteca drogie i mało jest warsztatów które to ogarniają.

> Czy jak jest auto z gazem z zachodu to są potrzebne jakieś przejściówki żeby zatankować gaz i czy nie ma problemów z nabyciem ich?

Cena aż 24zł bez problemu to kupisz. Pamiętaj o tym że jak kupisz to auto to czeka cię wymiana butli. Możesz ja zalegalizować ale to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opel nie ma swojej instalacji gazowej. W zależności od roku montował różne. Na 99% masz w aucie

> instalację firmy KOLTEC NECAM. Instalacja dobra do póki nie zacznie się coś dziać, jak zacznie

> to najtaniej wyjdzie wywalić wszystko i wsadzić coś co jest popularne na naszym rynku. Części

> do Kolteca drogie i mało jest warsztatów które to ogarniają.

Czyli co jak siądzie instalacja to wymiana i około 2 tysie na nową.

> Cena aż 24zł bez problemu to kupisz. Pamiętaj o tym że jak kupisz to auto to czeka cię wymiana

> butli. Możesz ja zalegalizować ale to się nie opłaca.

Ale o legalizacje chodzi o tą co ma obecnie zamontowaną? A jaki jest mniejwięcej koszt wymiany tej butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co jak siądzie instalacja to wymiana i około 2 tysie na nową.

Praktycznie nowa instalka + demontaz starej, wiec raczej ciezko w 2 sie zmiescic.

> Ale o legalizacje chodzi o tą co ma obecnie zamontowaną? A jaki jest mniejwięcej koszt wymiany tej

> butli?

Z legalizacja jest roznie, w 2010 handlarz zalegalizowal mi butle w Belgu na 10 lat za 150zl.

Nowej butli za tyle nie zalozysz.

PS. Jak to Koltec to se go odpusc, mowie jako byly posiadacz tego wynalazku przez prawie 3 lata. Wszedzie pisza, ze w PL padaja szybko wtryski, a o ile nie klamie to 400zl/szt. Ja wytrzymalem z Kolteciem jakies 50 czy 60kkm bez wiekszych wpadek, poza tym, ze w BI moglem to serwisowac tylko w ASO Opla (ok 300 za filtry wraz z regulacja). Inni magicy od gazu nie chcieli slyszec o tym wynalazku, albo jedynie na pale filtry wymieniac. Jak widac zmiana na nasza instalke moze byc oplacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co jak siądzie instalacja to wymiana i około 2 tysie na nową.

Zależy od gazownika. Ja płaciłem za cały nowy przód z 2 letnią gwarancją 1000zł, faktury nie potrzebowałem bo instalka była juz wbita w dowód

> Ale o legalizacje chodzi o tą co ma obecnie zamontowaną?

polski papier potrzebny

> A jaki jest mniej więcej koszt wymiany tej butli?

350-600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.