Skocz do zawartości

Leasing- ubezpieczenie auta


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję porady, bo jakoś nie mogę się dogadać w ML.

Mija kolejny rok użytkowania auta i pora odnowić polisę.

Oczywiście propozycje z ML są beznadziejne.

Zatem przygotowuję propozycję indywidualnego ubezpieczenia. Składka dużo niższa, wymaga akceptacji ML. W ostateczności mogę zmienić warunki ubezpieczenia- koszt ok. 800 zł (nie opłaca się).

O dziwo następna propozycja z ML jest o niebo lepsza- budzi tylko mój niepokój jedna rzecz- wycena auta NETTO, to i składka NETTO.

Co mi "grozi" w razie "W"? Dopłata Vat-u do kosztorysu naprawy?(znam taki przypadek)

Pozdrawiam

PS. Cały czas upieram się o "brutto" na nocie obciążającej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mi "grozi" w razie "W"? Dopłata Vat-u do kosztorysu

naprawy?(znam taki przypadek)

Szkoda częściowa = dopłata VATu do warsztatu

Szkoda całkowita = wypłata kwoty netto, a do zakupu nowego auta dokładasz VAT, który nie podlega w całości odliczeniu.

> PS. Cały czas upieram się o "brutto" na nocie obciążającej

? Nie rozumiem.

Zgodnie ze stanowiskiem (chyba) PE nie ma możliwości doliczenia VATu do faktury za ubezpieczenie przedmiotu leasingu.

Masterlease jest ciężki w sytuacji, kiedy chcesz mieć ubezpieczenie własne. Ja się poddałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawy?(znam taki przypadek)

> ? Nie rozumiem.

> Zgodnie ze stanowiskiem (chyba) PE nie ma możliwości doliczenia VATu do faktury za ubezpieczenie

> przedmiotu leasingu.

> Masterlease jest ciężki w sytuacji, kiedy chcesz mieć ubezpieczenie własne. Ja się poddałem...

ML to Millenium Leasing smile.gif, ale ubezpieczenia to nie jest łatwy temat u nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawy?(znam taki przypadek)

> Szkoda częściowa = dopłata VATu do warsztatu

> Szkoda całkowita = wypłata kwoty netto, a do zakupu nowego auta dokładasz VAT, który nie podlega w

> całości odliczeniu.

no i tego chciałbym uniknąć, czy jest na to jakiś sposób?

Bo faktycznie znalazłem info, że leasingodawca nie nie dolicza vat-u do ubezpieczenia (czy jakoś tak)

> przedmiotu leasingu.

> Masterlease jest ciężki w sytuacji, kiedy chcesz mieć ubezpieczenie własne. Ja się poddałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i tego chciałbym uniknąć, czy jest na to jakiś sposób?

a) albo do polisy deklarujesz wartość netto = odszkodowanie wypłacane bez podatku VAT który musisz sam dopłacić

b) albo do polisy deklarujesz wartość brutto = odszkodowanie wypłacane z podatkiem VAT

> Bo faktycznie znalazłem info, że leasingodawca nie nie dolicza vat-u do ubezpieczenia (czy jakoś

> tak)

Przykład - koszt ubezpieczenia 5%, wartość pojazdu 100.000 zł netto.

a) składka 5.000 zł, s.u. 100.000 zł

b) składka 6.150 zł, s.u. 123.000 zł

Niektórzy leasingodawcy próbują wystawiać refaktury za ubezpieczenie (polisa wystawiona na leasingodawcę i przez niego opłacona), doliczając do składki 23% VATu, co jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> potrzebuję porady, bo jakoś nie mogę się dogadać w ML.

> Mija kolejny rok użytkowania auta i pora odnowić polisę.

> Oczywiście propozycje z ML są beznadziejne.

> Zatem przygotowuję propozycję indywidualnego ubezpieczenia. Składka dużo niższa, wymaga akceptacji

> ML. W ostateczności mogę zmienić warunki ubezpieczenia- koszt ok. 800 zł (nie opłaca się).

> O dziwo następna propozycja z ML jest o niebo lepsza- budzi tylko mój niepokój jedna rzecz- wycena

> auta NETTO, to i składka NETTO.

> Co mi "grozi" w razie "W"? Dopłata Vat-u do kosztorysu naprawy?(znam taki przypadek)

> Pozdrawiam

> PS. Cały czas upieram się o "brutto" na nocie obciążającej

I dlatego kolejna oferta jest lepsza bo suma ubezpieczenia jest niższa, więc składka wyliczana od niższej kwoty. Jeżeli nie odliczasz VAT to bierz od wartości brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> potrzebuję porady, bo jakoś nie mogę się dogadać w ML.

> Mija kolejny rok użytkowania auta i pora odnowić polisę.

> Oczywiście propozycje z ML są beznadziejne.

> Zatem przygotowuję propozycję indywidualnego ubezpieczenia. Składka dużo niższa, wymaga akceptacji

> ML. W ostateczności mogę zmienić warunki ubezpieczenia- koszt ok. 800 zł (nie opłaca się).

> O dziwo następna propozycja z ML jest o niebo lepsza- budzi tylko mój niepokój jedna rzecz- wycena

> auta NETTO, to i składka NETTO.

> Co mi "grozi" w razie "W"? Dopłata Vat-u do kosztorysu naprawy?(znam taki przypadek)

> Pozdrawiam

> PS. Cały czas upieram się o "brutto" na nocie obciążającej

Dowiedz się jak w Twoim leasingu wyglądają rozliczenia VAT. U mnie w FGA, jeśli klient nie jest Vatowcem a ma auto od netto bo tak ubezpiecza pojazdy FGA, to leasing płaci VAT za klienta w przypadku szkód na pojeździe. Warunkiem tego jest tylko to by faktura po naprawie była wystawiona na Leasing.

Dla klienta jest to o tyle dobre, że płaci ubezpieczenie od niższej sumy ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie nie jestem...

A kontaktowałeś się w tej sprawie z osoba z która podpisywałeś dokumenty?

Ubezpieczasz od kwoty netto w razie szkody piszesz oświadczenie że nie jesteś płatnikiem vat-u, faktura za naprawę musi być na ML i po sprawie.

Przynajmniej tak to działa w GL i EFL.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kontaktowałeś się w tej sprawie z osoba z która podpisywałeś dokumenty?

> Ubezpieczasz od kwoty netto w razie szkody piszesz oświadczenie że nie jesteś płatnikiem vat-u,

> faktura za naprawę musi być na ML i po sprawie.

> Przynajmniej tak to działa w GL i EFL.

Skoro tak to działa, to spoko.

Choć Pani z ML nie mogła zrozumieć moich rozterek;)

Dzięki Waszym podpowiedziom będę trochę mądrzejszy smile.gif

> Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.