Skocz do zawartości

Liberty Direct OC - są problemy?


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelił mnie dziś koleś ubezpieczony w Liberty Direct.

Brak ofiar.

Wezwałem policję - sprawca ukarany mandatem sporządzona notatka z miejsca zdarzenia.

Mam dane adresowe sprawcy, numer polisy w LD, numer prawa jazdy.

Mam zamiar likwidować szkodę bezgotówkowo w ASO (jeszcze u nich nie byłem, bo nie pracują w soboty) i nie robiłem jeszcze zgłoszenia w LD, bo najpierw z ASO chcę uzgodnić tryb likwidacji.

Pytanie: spodziewać się jakichś problemów przy likwidacji szkody?

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem bedziesz mial jak ASO nie bedzie chcialo robic bezgotowkowo przy szkodzie z tego TU... a tego dowiesz sie w poniedzialek.

Jak TU jest trefne to bierz zastepczaka z cesja wierzytelnosci. Mozesz co najwyzej uprzedzic TU o swoim zamiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem bedziesz mial jak ASO nie bedzie chcialo robic bezgotowkowo przy szkodzie z tego TU... a tego dowiesz sie w poniedzialek.

Pytam licząc na odpowiedzi ludzi, który doświadczyli likwidacji w LD.

Swoją drogą mam nadzieję, że ASO jednak zrobi bezgotówkowo, bo nie chce mi się chrzanić z tym wszystkim. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam licząc na odpowiedzi ludzi, który doświadczyli likwidacji w LD.

> Swoją drogą mam nadzieję, że ASO jednak zrobi bezgotówkowo, bo nie chce mi się chrzanić z tym

> wszystkim.

> mar00ha

patrzac na doswiadczenia przy likwidacji 2 ostatnich szkod to patrzysz na to dosc optymistycznie. No ale moze masz farta zlosnik.gif

poza tym kazde aso sobie, jedno moze chcec robic bezgotowkowo z LD a inne nie oslabiony.gif

licz sie z tym, ze od wstawnienia auta jakies 2 tygodnie bedziesz jezdzil jakims padlem zamiast swoim autem. Tyle sie wozilem z mala szkoda w PZU, ktore z tego co wiem ma opinie dosc szybko likwidujacego szkody. Inna sprawa, ze w ASO pracuja geniusze, ktorzy dopiero po tygodniu stania auta u nich wpadli na to, ze tylna klape trzeba zamowic bo inaczej nie przyjdzie pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> licz sie z tym, ze od wstawnienia auta jakies 2 tygodnie bedziesz jezdzil jakims padlem zamiast

> swoim autem. Tyle sie wozilem z mala szkoda w PZU, ktore z tego co wiem ma opinie dosc szybko

> likwidujacego szkody. Inna sprawa, ze w ASO pracuja geniusze, ktorzy dopiero po tygodniu

> stania auta u nich wpadli na to, ze tylna klape trzeba zamowic bo inaczej nie przyjdzie

Szkoda z OC sprawcy - przysługuje zwrot kosztów za wypożyczenie auta zastępczego tej samej klasy bez żadnych dyskusji ze strony TU sprawcy. Zadzwoń do nich jeszcze dzisiaj i poinformuj, że od poniedziałku wypożyczasz auto na ich koszt, gwarantuję, że dołożą wszelkich starań w celu jak najsprawniejszej likwidacji szody. Przerabiałem już dwukrotnie z PZU i Hestią. Dodatkowo pamiętaj, że jak psu zupa należą się nowe oryginalne części bez żadnych potraceń i jeśli auto nie jest zarejestrowane na płatnika VAT to bezdyskusyjnie dostajesz kwotę brutto. Na koniec nadmienię, że to samo należy się przy kosztorysie i nie mają w takim wypadku prawa obligować cię w jakikolwiek sposób do udowodnienia naprawy. Można odpowiedzieć, że odszkodowanie przeznaczysz na wakacje w tropikach, a auto wystawisz na aukcję w obecnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda z OC sprawcy - przysługuje zwrot kosztów za wypożyczenie auta zastępczego tej samej klasy

> bez żadnych dyskusji ze strony TU sprawcy. Zadzwoń do nich jeszcze dzisiaj i poinformuj, że od

w teorii. I nie bede nigdzie dzwonil zlosnik.gif

> poniedziałku wypożyczasz auto na ich koszt, gwarantuję, że dołożą wszelkich starań w celu jak

na jakiej podstawie skoro auto jezdzi? Tak przynajmniej zrozumialem z pierwszego posta.

> najsprawniejszej likwidacji szody. Przerabiałem już dwukrotnie z PZU i Hestią. Dodatkowo

> pamiętaj, że jak psu zupa należą się nowe oryginalne części bez żadnych potraceń i jeśli auto

> nie jest zarejestrowane na płatnika VAT to bezdyskusyjnie dostajesz kwotę brutto. Na koniec

> nadmienię, że to samo należy się przy kosztorysie i nie mają w takim wypadku prawa obligować

> cię w jakikolwiek sposób do udowodnienia naprawy. Można odpowiedzieć, że odszkodowanie

> przeznaczysz na wakacje w tropikach, a auto wystawisz na aukcję w obecnym stanie.

fajnie ale co go to interesuje jak chce robic bezgotowkowo? Srednio go beda interesowac kosztorysy i wakacje w tropikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: spodziewać się jakichś problemów przy likwidacji szkody?

Naprawiałem w ASO bezgotówkowo samochód z OC Sprawcy w Liberty - nie było żadnych problemów.

Oczywiście ASO na "dzień dobry" zapytało, z kim będą mieć do czynienia. Po usłyszeniu, że z Liberty, nie mieli żadnych "ale" jak chodzi o rozliczenie bezgotówkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawiałem w ASO bezgotówkowo samochód z OC Sprawcy w Liberty - nie było żadnych problemów.

> Oczywiście ASO na "dzień dobry" zapytało, z kim będą mieć do czynienia. Po usłyszeniu, że z

> Liberty, nie mieli żadnych "ale" jak chodzi o rozliczenie bezgotówkowe.

Dzięki za pocieszający głos. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak jeździ, skoro będzie stać w warsztacie?

bedzie to nie oznacza, ze teraz stoi. Jesli auto nadaje sie do jazdy (nie zostal zatrzymany DR) to czemu ktos ma placic za Twoje widzimisie? Nalezy sie auto zastepcze od chwili szkody jesli auto nie nadaje sie do uzytku albo od chwili wstawnienia do warsztatu.

Polecanie komus aby bral auto od nastepnego dnia jesli uszkodzone nadaje sie do jazdy jest delikatnie mowiac narazaniem tego kogos na straty finanasowe. Po prostu nikt z TU tego wydatku nie uzna. Sad tez raczej nie.

Druga sprawa jest to, ze TU wbily sobie do glowy podpierajac sie jakims kwitem od stowarzyszenia rzeczoznawcow samochodowych, ze zwracaja tylko za technologiczny czas naprawy (plus ewentualne oczekiwanie na czesci). Dlatego trzeba uwazac przy wynajmowaniu auta przez TU bo padnie pytanie czy na uzgodniona date wstawienia auta do warsztatu warsztat bedzie przygotowany do naprawy. I w tym momencie masz przepychanke bo TU nie chce placic za opoznienia warsztatowe (bo pan Zenek nie zamowil uszkodzonej klapy bo costam). I nie zaplaca.

Obejsciem w miare bezpiecznym jest branie auta zastepczego od specjalizujacej sie w tym firmy, koniecznie z cesja wierzytelnosci (zeby nie wydawac wlasnych pieniedzy) i dobrze przeczytac umowe zeby sie pozniej nie okazalo ze jednak beda chcieli od Ciebie kase. Jak firma jest ok to bierze na siebie walke z TU w sadzie za zwrot kasy za wynajem. A powalczyc trzeba bo nie ma w PL warsztatu, ktory naprawi auto w technologicznym czasie naprawy. Trzeba brac kwity z warszatu z rozpisana naprawa itd. Dlatego dobrze jest skorzystac z firmy polecanej przez pracownika warszatu.

To praktyka. A teoria jest bardzo ladna tylko kosztuje ludzi sporo nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja też musiałem jeździć z rozbitym zderzakiem dopóki ASO nie sprowadziło części.

Dopiero wtedy mogłem odstawić auto i wziąć zastępcze na 2 dni.

Jeśli samochód jest na chodzie to zastępcze należy się na czas naprawy i ASO nie chciało mi dać wcześniej bo by i tak nie odzyskali kasy za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, ja też musiałem jeździć z rozbitym zderzakiem dopóki ASO nie sprowadziło części.

> Dopiero wtedy mogłem odstawić auto i wziąć zastępcze na 2 dni.

> Jeśli samochód jest na chodzie to zastępcze należy się na czas naprawy i ASO nie chciało mi dać

> wcześniej bo by i tak nie odzyskali kasy za nie.

z ciekawosci. Jaka marka i ktore ASO? Bo to moje to jest porazka. Naprawy w sumie prostych rzeczy ciagna sie po 2 tygodnie. Oczywiscie sami nie chca sie bawic w przepychanki z TU za auta zastepcze i owszem wypozycza Ci ale za kase... Robote zrobili ostanio bardzo ladnie ale co sie naszarpalem z PZU z zastepczakiem to bede pamietal dlugo. Niestety nie moglem skorzystac z firmy 3ciej bo nie mieli wolnych aut z automatem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ciekawosci. Jaka marka i ktore ASO? Bo to moje to jest porazka. Naprawy w sumie prostych rzeczy

> ciagna sie po 2 tygodnie. Oczywiscie sami nie chca sie bawic w przepychanki z TU za auta

> zastepcze i owszem wypozycza Ci ale za kase... Robote zrobili ostanio bardzo ladnie ale co sie

> naszarpalem z PZU z zastepczakiem to bede pamietal dlugo. Niestety nie moglem skorzystac z

> firmy 3ciej bo nie mieli wolnych aut z automatem :/

ASO Peugeot, posiadają własną wypożyczalnię, robili z OC Proama.

Najpierw chciałem robić ze swojego AC PZU z regresem, ale się okazało, że nie wykupiłem opcji auto non-stop więc zastępcze mi się w ogóle nie należy.

Ostatecznie zrobili ok, Proama oczywiście zaniżyła kosztorys, ale zaakceptowali faktury ASO i grzecznie zapłacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu likwidowałem szkodę w ASO Skody. Kolega, który zajmuje się tam likwidacją szkód powiedział, że nie mają problemów jedynie z Liberty i PZU.

Aczkolwiek każda firma "zmienia się" w zależności od tego jak zawieje wiatr, więc pewności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu likwidowałem szkodę w ASO Skody. Kolega, który zajmuje się tam likwidacją szkód

> powiedział, że nie mają problemów jedynie z Liberty i PZU.

W Twoim przypadku sytuacja jest bardzo jasna - tzn. sprawca został ukarany mandatem, czyli nie ma mowy o przesądzaniu winy, a Ty chcesz zlikwidować szkodę bezgotówkowo.

Ja co prawda nie likwidowałem szkody w Liberty ale sam korzystałem 2 razy z ich pomocy w ramach assistance i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu likwidowałem szkodę w ASO Skody. Kolega, który zajmuje się tam likwidacją szkód

> powiedział, że nie mają problemów jedynie z Liberty i PZU.

> Aczkolwiek każda firma "zmienia się" w zależności od tego jak zawieje wiatr, więc pewności nie ma.

czyli można brać pakiet w Liberty??

za Patrola w PZU 2600 vs Liberty 1400 boje_sie.gif

obie opcje "pełen pakiet"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdaje sie ze tu jest mowa o naprawie z OC sprawcy, a nie AC .. bo kwoty ktore podajesz sa raczej za

> AC

nie chcę mnożyć wątków.

Pytanie: czy LD jest przyzwoitą firmą ?

Jestem zaskoczony różnicą $$$

Jakoś z rozpędu zawsze miałem PiZetjU .

a tu taki szok icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: czy LD jest przyzwoitą firmą ?

> Jestem zaskoczony różnicą $$$

LD jest generalnie tańszy od PZU, ale trzeba czytać też OWU.

Bo o ile warunki OC reguluje ustawa, to już AC to pełna dowolność.

Trzeba zwracać uwagę na takie smaczki jak: wyłączenia, odległości od domu, limity holowania, limity dni auta zastępczego czy pomijane szkody o niskiej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli można brać pakiet w Liberty??

Głowy nie dam. Opieram się wyłącznie na opinii Szanownego Kolegi Z Serwisu.

Sam kupiłem pakiet w LD. Zdecydowały o tym dwa elementy:

- cena była atrakcyjna

- PZU mnie wytrykało i dopiero po 3 miesiącach otrzymałem pisma, że nie byłem sprawcą II Wojny Światowej, a stojący na światłach kierowca stosunkowo rzadko bywa sprawcą bocznego najechania.

Aczkolwiek - pismo mam, zniżki z powrotem mam i teraz będę wybierał z wolnej stopyzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.