Skocz do zawartości

drkk76

użytkownik
  • Liczba zawartości

    945
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez drkk76

  1. Z tego, co mi wiadomo, to inni Producenci zdecydowanie lepiej "kroją" na przeglądach gwarancyjnych. W tym przypadku, poza wspomnianym przez Ciebie filtrem oleju, wymieniono też olej, który stanowi 1/3 kwoty z faktury. Aż sprawdziłem na Allegro i okazuje się, że ASO ma właściwie allegrowe ceny za olej. Chyba jednak nie jest źle...
  2. Stilo ma dobre blachy. Jedynie tylna klapa w okolicach zamka lubi korodować.
  3. Wg faktury w zakres przeglądu wszedł: 1. Przegląd mechaniczny. 2. Przegląd stanu nadwozia. 3. Uszczelka korka oleju. 4. Filtr oleju. 5. Płyn chłodzący (uzupełnienie). 6. Płyn hamulcowy. 7. Olej. Filtru kabinowego nie wymieniono, bo niedawno sam wymieniłem. Filtra powietrza nie wymieniono, bo ponoć obecny nie nosi oznak zabrudzenia. Może i tak, bo był wymieniany 15tys. km temu przy okazji ponadplanowej wymiany oleju na moje życzenie.
  4. Jako, że mojej KIA cee'd po 10 miesiącach użytkowania stuknęło lekko ponad 30 tys. km, została doprowadzona do serwisu. Spotkała mnie miła niespodzianka, bo pierwszy przegląd gwarancyjny kosztował "aż" 606 zł brutto. Kwota ta uwzględnia koszt oleju, filtrów, płynów, robocizny i całej reszty, którą przewiduje pierwszy przegląd gwarancyjny. Samochód oddano umyty z zewnątrz oraz wysprzątany wewnątrz. ASO uznało, iż samochód jest w stanie, jakby opuścił fabrykę i nic mu nie dolega. Chyba mogę to potwierdzić... czasami tylko jakiś "świerszcz" odzywa się w fotelu kierowcy. Średnie spalanie uzyskane na tym dystansie wynosi 6,8l/100km. I jak nie lubić KIA
  5. Miałem zamontowane w samochodzie nawiercane tarcze ROTINGER, przejechałem na nich wiele kilometrów i nie było żadnych problemów. Czyli można polecić
  6. Pracy też szukaj poza tzw. "Poland". Chyba że pracujesz przy zbiorze ziemniaków lub produkcji palet
  7. Jest dedykowana instalacja LPG dla silników GDI - Direct LiquiMax-2.0
  8. Nie ma mowy, aby bez Twojej zgody wykonano coś takiego. Ale skoro jest, to coś poszło nie tak...
  9. Nie wiem, gdzie jest haczyk. Wkrótce stanę przed wyborem podłogi dla parteru domu i m.in. trafiłem na panele winylowe. Obejrzałem i wyglądają naprawdę OK, chociaż tanie nie są. Te o grubości 3mm można na dzień dobry odrzucić. Pozytywne wrażenie robią te o grubości 4 i 5mm.
  10. Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na osiągany moment oraz elastyczność na poszczególnych biegach. Na papierze ten 1.0 wygląda nieźle. Niestety, nie miałem okazji przejechać się takim ... i pewnie nie będę miał okazji. Odnośnie awaryjności... to mój pierwszy Koreańczyk. Zakładam jednak, że zwykły benzyniak jest mniej zawodny niż podobny, ale z turbiną. Co do tego, że wolnossące benzyniaki z Korei są mułowate, nie mogę się zgodzić w przypadku połączenia 1.6GDI w Cee'd kombi. Wg mnie, nieźle daje sobie radę z tym samochodem. Chociaż nie ukrywam, że dla frajdy z jazdy przydałby się 2.0GDI Te 135KM potrafi całkiem sprawnie rozpędzić Cee'da. Owszem, trzeba ten silnik wkręcić pod czerwone pole i wtedy robi się zdecydowanie głośniej w kabinie. A spalanie... jak już napisałem, u mnie komputer pokazuje 6.7-6.8l/100km, co mniej więcej pokrywa się z realnymi pomiarami. Dla mnie super! Na ceed'a kombi 135KM przesiadłem się ze Stilo 1.9JTD 115KM zczipowanego na 151KM i 331Nm - doskonały silnik diesel'a. Owszem, w cee'dzie jest słabiej, ale nie ma dużej różnicy w moim odczuciu. Jak to w benzyniaku, trzeba nadrobić obrotami, który całkiem przyzwoicie wkręca się na wyższe obroty.
  11. Cennika cee'd z 1.0T nie rozumiem. Cena bierze się pewnie ze skomplikowania układu napędowego. Jednak dla Klienta to żadna zaleta, a wręcz przeciwnie. Droższe, o gorszych osiągach, ale za to bardziej skomplikowane i wystawia Nabywcę na droższy serwis. Może niektórzy tak wolą...
  12. Muszę się przyznać, że jednak przyzwyczaiłem się do tego systemu SS i nawet przestałem wyłączać. Ponadto, im dłużej jeżdżę tym samochodem, tym bardziej je lubię. No i spalanie... wg komputera, po przejechaniu 6500km, waha się pomiędzy 6.7-6.8l/100km. Sprawdziłem i mniej więcej się zgadza. Przy takim spalaniu diesle nie mają racji bytu. Szczególnie w świetle ostatnich doniesień ze stajni VW. Dodatkowy plus po przesiadce z diesla przy obecnych temperaturach na zewnątrz jest taki, że po przejechaniu kilkuset metrów z nawiewów leci ciepłe powietrze. W przypadku samochodu z silnikiem diesla, to nie takie oczywiste.
  13. W oświetleniu, projektanci posługują się takimi parametrami, jak: - natężenie oświetlenia eksploatacyjne; - olśnienie; - równomierność natężenia oświetlenia; - minimalny wskaźnik oddawania barw. Chcesz się zabierać za to sam, to rób to chociaż z głową. W przeciwnym razie będziesz kupował różne oprawy, montował je i niekoniecznie będziesz zadowolony z efektów. Skorzystaj z programu DIALux i eksperymentuj wirtualnie z różnymi typami opraw, z różnym rozmieszczeniem. To przynajmniej nic nie kosztuje.
  14. W każdym teście nowego ceed'a odradzają tę skrzynię, bo ponoć muł straszny.
  15. Czekam na pierwszą operację człowieka poprzez forum AK Mam nadzieję, że pomysłów będzie równie dużo i oby tylko pacjent przeżył.
  16. Na chwilę obecną auto ma przebieg 600km, międzyczasie sporo jeździłem w mieście po Katowicach i Gliwicach i spalanie poszło w górę - 6,7l/100km. Pytanie, czy da się permanentnie wyłączyć ten cholerny system START & STOP, bo serwis twierdzi, że niby nie...?
  17. Od wczorajszego popołudnia jestem w posiadaniu KIA Ceed_sw 1.6 GDI w wersji Business Line. Mam nadzieję, że Kijanka będzie spisywała się przede wszystkim bezawaryjnie. Póki co, wrażenia z pierwszych przejechanych 250 km pozytywne. Irytują nieco te pseudo "luksusowe" wstawki fortepianowego plastiku Spalanie przy moim stylu jazdy również nad wyraz pozytywne, bo wg komputera 6,2l/100km.
  18. > Szukam pomyslu i koncepcji wiec linki do stron producentow mile widziane Płyty włóknowo-cementowe.
  19. > No juz zrobiłem aku odpięty na 20 minut, po założeniu klem dalej zima Też mi się to przytrafiło kiedyś. Okazało się, że gdzieś "masa" zginęła. Elektryk wykonał bypass i zegary działają do tej pory.
  20. drkk76

    sciany poddasza

    > silka hmmm jest prawie 2x ciezsza niz ceramika (o bk nie wspominajac) > no i bk i ceramika maja ta zalete ze w kilka wieczorów machne to sam na pianke Zastanów się, czego Ty chcesz. Czegoś nie ustaliłeś na etapie projektu i teraz kombinujesz Skoro obawiasz się o wytrzymałość stropu, to użyj bloczków z betonu komórkowego. Może niezbyt dobre parametry akustyczne, ale na pewno lepszy materiał, niż porothemry czy karton-gips. Do tego lekki materiał budowlany i nie trzeba się martwić, że telewizor od ściany odpadnie.
  21. drkk76

    sciany poddasza

    > Chodzi o działowe a strop jest liczony pod ceramikę. Wiec mam pełną dowolność. No moze prócz silki Zadzwoń do projektanta konstruktora z pytaniem, jakie jest dopuszczalne obciążenie stropu i z jakiego materiału możesz zrobić działówki. Niech przeliczy pod silkę, bo być może nie będzie problemu. Projektanci budowlańcy-konstruktorzy bardzo lubią przeprojektowywać stropy, aby się nadto nie ugiął nawet przy zmianie materiału w trakcie realizacji budowy. Silka to jednak materiał o świetnych właściwościach akustycznych. Do tego nie trzeba specjalnych kołków, żeby obrazek na ścianie powiesić... tylko że swoje waży.
  22. > Zdarzyło się komuś coś podobnego? Owszem, raz. Miało to miejsce w samochodzie marki Wartburg 311 Lux
  23. drkk76

    X5 do oceny

    > czyli jak zniechęcić kumpla do zakupu? Mnie samo czytanie opisu zniechęciło. Straszna beletrystyka i to powinno być wystarczającym sygnałem, aby zamknąć stronę z tym ogłoszeniem.
  24. > ale to nie jest autostrada tylko droga w centrum miasta (50 km/h) Dlatego należało wyjechać od razu na lewy pas i ostentacyjnie wlec się ze 20km/h. Jesteś usprawiedliwiony, tamten to cham
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.