Skocz do zawartości

Świece żarowe, jak istotna długość?


rommcio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w moim 1.9 JTDM 120KM były zamontowane świece Bosch o numerze 0250202132 zauważyłem że długość tych świec wynosi ok. 109 mm jak ja zamawiałem poszukałem najpierw w EPER i tak wywaliło numer 46754154 co jest odpowiednikiem Bosch 0250202036 a te świece mają długość 103 mm.

Mechanik zwrócił mi na to uwagę ale jak wyszukane po numerach oryginału to musi być dobrze więc kazałem mu zamontować. Auto zapalało przed wymianą troszeczkę ciężej i dlatego w ogóle wymieniłem a teraz jak zrobiło się zimniej muszę 15 sek. po trzymać żeby zapalił.

pytanie czy ta długość tej świecy jest taka istotna ? i dlaczego prawie wszystkie katalogi się mylą tzn: EPER, Bosch, NGK itp. które do mojego auta podają świece o długości 103 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki problem w moim 1.9 JTDM 120KM były zamontowane świece Bosch o numerze 0250202132

> zauważyłem że długość tych świec wynosi ok. 109 mm jak ja zamawiałem poszukałem najpierw w

> EPER i tak wywaliło numer 46754154 co jest odpowiednikiem Bosch 0250202036 a te świece mają

> długość 103 mm.

> Mechanik zwrócił mi na to uwagę ale jak wyszukane po numerach oryginału to musi być dobrze więc

> kazałem mu zamontować. Auto zapalało przed wymianą troszeczkę ciężej i dlatego w ogóle

> wymieniłem a teraz jak zrobiło się zimniej muszę 15 sek. po trzymać żeby zapalił.

> pytanie czy ta długość tej świecy jest taka istotna ? i dlaczego prawie wszystkie katalogi się mylą

> tzn: EPER, Bosch, NGK itp. które do mojego auta podają świece o długości 103 mm

Wyślij mi VIN na priv kolego, to po pierwsze. Po drugie taka różnica w długości prawdopodobnie wynika z różnicy długości części poza komorą spalania i jest mało istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyślij mi VIN na priv kolego, to po pierwsze. Po drugie taka różnica w długości prawdopodobnie

> wynika z różnicy długości części poza komorą spalania i jest mało istotna.

TSMFYB61S00194890

też mi się wydaje że to nie jest aż takie istotne lub inaczej wydawało mi się do czasu aż samochód zaczął dużo gorzej zapalać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TSMFYB61S00194890

> też mi się wydaje że to nie jest aż takie istotne lub inaczej wydawało mi się do czasu aż samochód

> zaczął dużo gorzej zapalać

> TSMFYB61S00194890

> też mi się wydaje że to nie jest aż takie istotne lub inaczej wydawało mi się do czasu aż samochód

> zaczął dużo gorzej zapalać

Oryginał ma numery 46754154, wcześniej był numer 60816139. Oba numery wskazują na inne zamienniki, pierwszy numer wskazuje: Bosch 0250202036, NGK 3413, Denso DG-122A. Drugi, starszy numer wskazuje: Bosch 0250202028, NGK 4694 i Denso DG-127. Świece różnią się długością poza komora spalania, te starsze są dłuższe, wewnątrz różnica to niecały mm. moim zdaniem te świece powinny pracować zamiennie i problem może wskazywać na centralkę sterującą. Cena oryginalnej świecy u mnie to 69 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się przy okazji podłączę. Czy jedyną receptą na centralkę sterującą jest jej wymiana? Zapala mi się kontrolka świec żarowych, ale świece po sprawdzeniu są ok a kompter wskazuje na centralkę właśnie. w serwisie zalecili wymianę, rozumiem, że jakieś czyszczenie nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja się przy okazji podłączę. Czy jedyną receptą na centralkę sterującą jest jej wymiana? Zapala

> mi się kontrolka świec żarowych, ale świece po sprawdzeniu są ok a kompter wskazuje na

> centralkę właśnie. w serwisie zalecili wymianę, rozumiem, że jakieś czyszczenie nie wchodzi w

> grę?

Niestety tak... Pasują od Stilo / Bravo ...

Moja teoria zakłada,że te przekaźniki z elektroniką "przeprogramowują" sie i szukają 5-tej świecy... wink.gif tak w środku jest układ dla 5 świec pod silnik 2,4 MJTD Jesli podaje napięcie na świece, świece maja na wtyczce do tego przekaźnika rezystancję na poziomie 2 Ohm a wysyła komunikat, że coś nie odpowiada ( zapala komunikat na desce ) to tylko wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana swiec

W mojej ocenie kolega ma problem ale z systemem Paliwowym - CR - niskie ciśnienie na wtryskiwaczach lub lejące wtryski a nie z świecami. MJTD zapala bez świec i nawet teraz zdarza mi się przekręcać kluczyk od razu bez czekania na świece...

Proponuje sprawdzić ciśnienie podczas uruchamiania na szynie CR ( 270-300 Bar powinno być ) i wykonać test na przelew wtryskiwaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana swiec

> W mojej ocenie kolega ma problem ale z systemem Paliwowym - CR - niskie ciśnienie na wtryskiwaczach

> lub lejące wtryski a nie z świecami. MJTD zapala bez świec i nawet teraz zdarza mi się

> przekręcać kluczyk od razu bez czekania na świece...

> Proponuje sprawdzić ciśnienie podczas uruchamiania na szynie CR ( 270-300 Bar powinno być ) i

> wykonać test na przelew wtryskiwaczy...

Możesz mieć kolego rację bo jak zostawiłem kiedyś przez przypadek kluczyk przekręcony i odpaliłem jak przestała działać pompka to zapalał lepiej.

Jeżeli by się potwierdziło to co napisałeś to co jest do wymiany ?

ale mimo wszystko wymienię te świece na takie same jak tam były bo od czegoś trzeba zacząć a najlepiej doprowadzić do stanu początkowego jak jeszcze wszystko w miarę działało, dodam że problem odpalania pojawia się tylko jak zaczyna być zimniej w lecie pali na dotyk. Czytałem o tym na różnych forach np. Opla, Saba itd. problem ma bardzo dużo ludzi ale nikt nie napisał co go rozwiązuje, jedni piszą że regeneracja rozrusznika, inni że jakiś czujnik ciśnienia atmosferycznego znowu inni piszą żeby odpiąć jakiś czujnik cieczy chłodzącej że niby świece wtedy dłużej grzeją ale żadnych konkretów

filmy które znalazłem na forum opla u mnie jeszcze nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje uno 1,3 DS nie zapalało w mrozy wink.gif

Świece pracują przed uruchomieniem... do 25 sekund ( nawet jak zgaśnie info na tablicy to nadal grzeją ) i nawet kilka minut po uruchomieniu silnika - taka proekologiczna zagrywka... Co do czujników to wystarczy podłączyć się PC-tem po nocy i sprawdzić co który wskazuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miał mój samochód dobry dzień rano odpalił na strzał po południu też ale zrobiło się cieplej rano +11 po południu +18, zrobię tak jak napisałem najpierw te same świece które były w aucie później aku bo mam ten najmniejszy dopuszczalny, później regeneracja rozrusznika a jak dalej będą problemy to wtryski lub pompa CR (regeneracja)

jak ktoś jest zainteresowany lekturą LINK

jeżeli ktoś nie wie to 1.9 CDTI opla to ta sama jednostka co JTDM, Multijet Fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc świece zostały wymienione różnica bardzo duża odpala na strzał więc jednak długość jest bardzo istotna cfaniaczek.gif

dla wszystkich szukających informacji jakie są montowane świece w Fiat Sedici 1.9 JTDM MultiJet 120KM silnik: D19AA to BOSCH 0250202132 długość 109 mm przynajmniej w moim samochodzie były takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

> To jeszcze ja pozwolę sobie się wtrącić. Czy w Cromach są też dwa rodzaje świec do 150 KM i 120 KM?

> Chyba tak. I czym one się różnią? Czy można stosować zamiennie?

> Pozdrawiam

Dołańczam sie do pytania. Moja krowa mruga kontrolka od miesiaca wiec czas coś zrobić ale są dwie rodzaje choć nie wiem czym się różnią bo wyglad i opis na nich niby ten sam. I co lepsze Bosch czy Duraterm czy Beru gn 059.

pozdrawiam cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.