Skocz do zawartości

Clio III TCe - sprzęglo


grze1234

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Autko spaliło jedno sprzęgło oslabiony.gif przy 40kkm . Teraz (60kkm) przy 130km/h czuje się lekki swąd. Czyli zaczyna się palić następne. Czy to idzie wyregulować jakoś confused.gif. Na moje oko to docisk do kara.gifW ASO wiem że robią wszystko (z moim porfelem), ale potrzebuję kogoś co się zna. Dla ułatwienia wysprzęglik jest hydrauliczny a nie na lince, a silnik nie grzebany - czyli 100KM smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 KM, ale jaki moment obrotowy?

Dla sprzęgła ważny jest moment do przeniesienia. Jakie duże to sprzęgło tam jest, jaką ma średnicę tarcza. Co producent mówi na temat momentu, jaki może przenieść to sprzęgło.

Jest suche? nie ma wycieku oleju na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 KM, ale jaki moment obrotowy?

Seryjne więc chyba 145 Nm

> Dla sprzęgła ważny jest moment do przeniesienia. Jakie duże to sprzęgło tam jest, jaką ma średnicę

> tarcza. Co producent mówi na temat momentu, jaki może przenieść to sprzęgło.

Sprzęgło jak powiedzieli jest totalnie seryjne. Już zastanawiałem się nad czymś nieseryjnym. Ale jak sprzęgło wytrzyma to może następna poleci skrzynka? grinser006.gif

> Jest suche? nie ma wycieku oleju na nie?

Wycieków nie widać. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymien zestaw sprzeglo + wysprzeglik i obserwuj, nie spotkalem sie z takim problemem wiec obstawiam

> ze ktos cos zepsul podczas montazu... Jak juz bedziesz mial wsio zdemontowane to przeszlifuj

> plaszczyzne kola...

No tak. Pomysł jest niezły, ale ma pewne wady: za sprzęgło chcą ca 900zł, wysprzęglik 360zł plus robota. W ASO to pewnie z 2koła. A u kogoś innego co się niby zna to nie wiem?? Ostatni znawca na Serwituty tak zrobił że z nowego wysprzęglika lało sie beksa.gif. ASO poprawiło, ale po roku sprzęgło się uślizguje. Wygląda mi to na za słabe sprzęgło do tego silnika zlosnik2.gif. Ale może też być że trzeba coś wyregulować (A daje się coś tam regulować?). Moje pojęcie o technice zatrzymało się na lince i regulacji nakrętkami 893goodvibes.gif Teraz tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z tym można zrobić?? Oczywiście poza wymianą na nowy

Na samochodzie nie za wiele zrobisz ale jeśli reszta klamotów jest ok.gif to można nabić tarczę. Nabicie tarczy organicznej 235 mm u Radzikowskiego to koszt 100 zł jestem pewien ze u ciebie sprzęgło i tacza jest mniejsza więc i cena w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam mały problem. Autko spaliło jedno sprzęgło przy 40kkm . Teraz (60kkm) przy 130km/h czuje się

> lekki swąd. Czyli zaczyna się palić następne. Czy to idzie wyregulować jakoś . Na moje oko to

> docisk do W ASO wiem że robią wszystko (z moim porfelem), ale potrzebuję kogoś co się zna.

> Dla ułatwienia wysprzęglik jest hydrauliczny a nie na lince, a silnik nie grzebany - czyli

> 100KM

A że tak spytam, może styl jazdy nie do końca prawidłowy ?? Nie trzymasz (często mimowolnie) nogi na pedale sprzęgła itp?

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A że tak spytam, może styl jazdy nie do końca prawidłowy ?? Nie trzymasz (często mimowolnie) nogi

> na pedale sprzęgła itp?

To ósma furka jaką jeżdżę i nie sądzę żebym miał teraz jakiś przykurcz nogi. Równolegle jeżdżę Laguną i tam jest ok. Jak na mojego nosa to jednak docisk daje d zolta.gif. Sprzęgło jak będę zmieniał to jednak zdecyduję się na regenerowane z mocniejszym dociskiem. Ale na razie będę palił to (niech się zużyje tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.