Skocz do zawartości

Aveo T300 i montaż sirio triflex.


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie

> Moje pytanie dotyczy możliwości montażu anteny zespolonej FM/CB Sirio Triflex. Nie mam pojęcia jak

> rozwiązane jest podłączenie anteny w aveo, podpowie ktoś?

Nie ma sprawy - prosisz i masz :-)

Oryginalną antenę usuniesz po odchyleniu tylnej części podsufitki. Da się to zrobić po wyjęciu trzech szarych plastikowych kołeczków - wychodzą po mocniejszym szarpnięciu po włożeniu palców pod krawędź podsufitki.

Do anteny da się dosięgnąć ręką i można ją odkręcić kluczem płaskim 10mm - nie odchylaj zbyt mocno podsufitki, aby jej nie pozaginać.

Przewód antenowy rozłączysz na złączce znajdującej się tuż obok anteny.

Otwór w dachu pasuje pod triflexa, nawet z nawiązką. Ja posadowiłem go na odrobinie silikonu, bo oryginalna kwadratowa uszczelka triflexa wpadała w oryginalny otwór w dachu. Nową antenę po odpowiednim ustawieniu dokręcasz kluczem płaskim 19mm momentem 3-4 Nm - według instrukcji. Oryginalny przewód antenowy leci prawym tylnym słupkiem a następnie kanapą do tunelu i ku przodowi. Ja puściłem oba kable (do radia i do CB) środkowym słupkiem, następnie pod siedzeniem pasażera do tunelu i ku przodowi. Pomysł mam taki, żeby odłączyć przy radiu oryginalny przewód i zastąpić go nowym, ale jeszcze tego nie zrobiłem. Uruchomiłem natomiast radio CB i zestroiłem antenę - w moim przypadku długość bacika po zestrojeniu wynosi 442mm - być może u Ciebie będzie tak samo.

Powodzenia i daj znać jak zamierzasz podłączyć antenę pod oryginalne radio, bo na razie brak mi pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za szczegółowy opis

> Hmm, nie wiem jaka tam jest końcówka do anteny, ale zawsze jak montowałem triflexy to obcinałem

> końcówkę i dorabiałem do nowej.

> Tylko nie wiem czy to będzie działało.

Podejrzyj też mój wątek "jak wyjąć radio". Będziesz miał komplet informacji.

Zapomniałem wcześniej dodać, że do pociągnięcia kabli środkowym słupkiem konieczne jest odkręcenie tylnych uchwytów (rączek) nad drzwiami kluczem nasadowym 8mm.

Jeszcze jedna uwaga - oryginalne radio ma nietypową (a może typową w nowych konstrukcjach) malutką złączkę antenową na cienki kabelek antenowy i nijak nie da się w niej zamontować grubszego przewodu od Triflexa. Zmuszony byłem wykorzystać kawałek starego i zlutować go z nowym, starannie odtwarzając ekran i izolując poszczególne warstwy rurką termokurczliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.