Skocz do zawartości

jaki rozmiar opon zimowych do Scenica II 2.0 ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> bo zastanawiam się czy ze starej meganki z felgami mi podejdą mam jakieś 15" 195

Jeśli 2.0 16v to niestety 205/60R16. Felga 15" nie wejdzie na przedni zacisk. 1,6 16v (no i 1,4 16v) miały 15" (mniejsze hamulce).Też się tak zastanawiałem rok temu i koła zimowe poszły z Laguną do nowego właściciela.

Co ciekawe benzyniak ma koła na 4 śrubki a diesle na 5 śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli 2.0 16v to niestety 205/60R16. Felga 15" nie wejdzie na przedni zacisk. 1,6 16v (no i 1,4

> 16v) miały 15" (mniejsze hamulce).Też się tak zastanawiałem rok temu i koła zimowe poszły z

> Laguną do nowego właściciela.

uuuuuuuuuuuuuu frown.gif a wszystkie automaty mają esp? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuuuuuuuuuuuu a wszystkie automaty mają esp?

NIe wiem. Mój z ręczna skrzynią nie ma, bo jest jakąś limitowaną wersją wyposażenia z końca produkcji. Ma wypas, który był za dopłatą nawet w wersji Privilage, a nie ma ESP. Wiem, że 1,9 dci miały ponoć ze względu na gorsze prowadzenie ze wzgledu na ciężar silnika.

Trezba patrzeć czy ma wyłącznik z lewej strony kierownicy, pod dźwignia hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe wiem. Mój z ręczna skrzynią nie ma, bo jest jakąś limitowaną wersją wyposażenia z końca

> produkcji. Ma wypas, który był za dopłatą nawet w wersji Privilage, a nie ma ESP. Wiem, że 1,9

> dci miały ponoć ze względu na gorsze prowadzenie ze wzgledu na ciężar silnika.

> Trezba patrzeć czy ma wyłącznik z lewej strony kierownicy, pod dźwignia hamulca.

a lpg gdzie warto zamontować ? i co później dojazdówkę czy spray ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a lpg gdzie warto zamontować ? i co później dojazdówkę czy spray ?

Co to znaczy gdzie? W miejsce koła. Ja mam granda więc koło w bagazniku mi za bardzo nie przeszkadza. W standardzie miałem zestaw - kompresor i jakiś zajzajer do wlania w koło ale na nasze warunki to wole tego nie ruszać. Przez 19 lat jazdy samochodem raz rozwaliłem opone i felgę, a dwa tygodnie temu złapałem kawałek cienkiej rurki w tylną opone i zestaw też by nie pomógł. Czyli dwa kapcie w karierze i tylko zapas mnie ratował.

Co do ESP to widac w ogłoszeniach, że mają lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to znaczy gdzie? W miejsce koła. Ja mam granda więc koło w bagazniku mi za bardzo nie

> przeszkadza. W standardzie miałem zestaw - kompresor i jakiś zajzajer do wlania w koło ale na

> nasze warunki to wole tego nie ruszać. Przez 19 lat jazdy samochodem raz rozwaliłem opone i

> felgę, a dwa tygodnie temu złapałem kawałek cienkiej rurki w tylną opone i zestaw też by nie

> pomógł. Czyli dwa kapcie w karierze i tylko zapas mnie ratował.

> Co do ESP to widac w ogłoszeniach, że mają lub nie.

a ile litów gazu wchodzi w koło ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile litów gazu wchodzi w koło ?

Jak miałem lagune i kolo 195/65R15 to weszla butla, do ktorej wchodziło 44l gazu, teraz mam podwieszona pod spodem w grandzie 42 litry gazu. Myślę ze taka jak w lagunie wejdzie w miejsce koła w zwykłym scenicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuuuuuuuuuuuu a wszystkie automaty mają esp?

Mój nie ma. I mi to nie przeszkadza. Nie ma też elektycznie składanych lusterek i lampek w drzwiach i schowkach podłogowych. Nie ma też gniazda zapalniczki przy środkowym tylnym fotelu - ale ten problem rozwiązałem montując sobie gniazdo zapalniczki przy tylnym lewym słupku (a drugie w schowku przednim). smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój nie ma. I mi to nie przeszkadza. Nie ma też elektycznie składanych lusterek i lampek w drzwiach

> i schowkach podłogowych. Nie ma też gniazda zapalniczki przy środkowym tylnym fotelu - ale ten

> problem rozwiązałem montując sobie gniazdo zapalniczki przy tylnym lewym słupku (a drugie w

> schowku przednim).

dziwne te wersje były. Ja mam prawie wszystko w wypasie. Nie mam wlasnie ESP i otwieranej szyby w tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój nie ma. I mi to nie przeszkadza. Nie ma też elektycznie składanych lusterek i lampek w drzwiach

> i schowkach podłogowych. Nie ma też gniazda zapalniczki przy środkowym tylnym fotelu - ale ten

> problem rozwiązałem montując sobie gniazdo zapalniczki przy tylnym lewym słupku (a drugie w

> schowku przednim).

ooo pokażesz jak te gniazdka zamontowałeś ? bo wczoraj oglądałem jednego i miał to wszystko smile.gif a nie ukrywam fajna sprawa tyle gniazdek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo pokażesz jak te gniazdka zamontowałeś ? bo wczoraj oglądałem jednego i miał to wszystko a nie

> ukrywam fajna sprawa tyle gniazdek

Zdjęcia w załączniku.

Reszta (w tym opis) na stronie megane.com.pl ale trzeba się zarejestrować. smile.gif

post-7888-14352522159541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.