Skocz do zawartości

adblue, para z wydechu


nunu7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie

Czy to jest normalne, że jak odpalam pojazd z adblue teraz jak temperatury są nie za wysokie, to przez pierwsze parę minut z rury wydechowej bucha biały dym (prawdopodobnie para, bo jak przyłoż erękę to jest od razu mokra)

Mam się czym martwić czy to standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć panowie

> Czy to jest normalne, że jak odpalam pojazd z adblue teraz jak temperatury są nie za wysokie, to

> przez pierwsze parę minut z rury wydechowej bucha biały dym (prawdopodobnie para, bo jak

> przyłoż erękę to jest od razu mokra)

> Mam się czym martwić czy to standard?

To nie ma związku z Adblue. Gdyby to mocznik parował to musiałbyś umyć rękę smile.gif

Edit:

Jak jest zimno i trucki wyjeżdżają z parkingu na autostradę na pełnym ogniu to czasem ciężarówki nie widać cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie ma związku z Adblue. Gdyby to mocznik parował to musiałbyś umyć rękę

> Edit:

> Jak jest zimno i trucki wyjeżdżają z parkingu na autostradę na pełnym ogniu to czasem ciężarówki

> nie widać

dokładnie, porostu teraz spaliny są na tyle czyste że zamiast kłębów czarnego dymu masz kłęby czystej pary wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie, porostu teraz spaliny są na tyle czyste że zamiast kłębów czarnego dymu masz kłęby

> czystej pary

A tak naprawdę to chodzi o to, że spaliny spotykają się z zimnym układem wydechowym i dysjocjują.

Pewnie zastanawiacie się skąd to wiem zlosnik2.gif

Kiedyś mnie zaciekawiło czemu Matiz pluje wodą hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak naprawdę to chodzi o to, że spaliny spotykają się z zimnym układem wydechowym i dysjocjują.

Dysocjują? Chyba użyłeś do tego jakiegoś "alternatywnego" źródła wiedzy grinser006.gif. To jest zwykłe skraplanie. Na skutek spalania paliwa powstaje głównie dwutlenek węgla i woda. Jak układ wydechowy jest zimny, to przechodzące przez niego spaliny zdążą się na tyle wychłodzić, że woda w nich zawarta nie opuści układu wydechowego jako para wodna, tylko jako zawiesina małych kropelek wody - mgła.

Jak wydech się nagrzeje, to przestaje działać jak "destylator" zlosnik.gif i nie ma efektu "dymienia". Wody w spalinach jest zawsze tyle samo, niezależnie od tego, czy auto kopci, czy nie - po prostu woda opuszcza wydech w różnych stanach skupienia - jako niewidoczna para, jako zawiesina kropelek wody (biały dym), albo bezpośrednio leci ciurkiem jak z kranu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć panowie

> Czy to jest normalne, że jak odpalam pojazd z adblue teraz jak temperatury są nie za wysokie, to

> przez pierwsze parę minut z rury wydechowej bucha biały dym (prawdopodobnie para, bo jak

> przyłoż erękę to jest od razu mokra)

> Mam się czym martwić czy to standard?

Norma... skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dysocjują? Chyba użyłeś do tego jakiegoś "alternatywnego" źródła wiedzy . To jest zwykłe

> skraplanie. Na skutek spalania paliwa powstaje głównie dwutlenek węgla i woda. Jak układ

> wydechowy jest zimny, to przechodzące przez niego spaliny zdążą się na tyle wychłodzić, że

> woda w nich zawarta nie opuści układu wydechowego jako para wodna, tylko jako zawiesina małych

> kropelek wody - mgła.

> Jak wydech się nagrzeje, to przestaje działać jak "destylator" i nie ma efektu "dymienia". Wody w

> spalinach jest zawsze tyle samo, niezależnie od tego, czy auto kopci, czy nie - po prostu woda

> opuszcza wydech w różnych stanach skupienia - jako niewidoczna para, jako zawiesina kropelek

> wody (biały dym), albo bezpośrednio leci ciurkiem jak z kranu

Dawno już to gdzieś czytałem więc może coś pokręciłem ale wydaje mi się że dysocjacja to właśnie oddzielenie się wody w skutek zmian temperatury.

Choć nie o tym jest temat grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno już to gdzieś czytałem więc może coś pokręciłem ale wydaje mi się że dysocjacja to właśnie

> oddzielenie się wody w skutek zmian temperatury.

> Choć nie o tym jest temat

chyba chodziło Ci o kondensację zlosnik.gif

ej nie wiem co Wam tam pachnie, ja tak nigdy nic nie czułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak naprawdę to chodzi o to, że spaliny spotykają się z zimnym układem wydechowym i dysjocjują.

> Pewnie zastanawiacie się skąd to wiem

> Kiedyś mnie zaciekawiło czemu Matiz pluje wodą

Matiz bo matiz...Maluch też potrafił wodą parskać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no...czasem wystarczy stanąć obok ciężarówki (silnik zgaszony) i ona już wali tym mocznikiem czy co

> tam się wlewa nie wiem czy to dlatego, że więcej tego źre czy po prostu ktoś nie trafia do

> dziurki

Jak stoi na parkingu dla cięzarówek to czuć mocz nie mocznik hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.