Skocz do zawartości

Blazer S10 4.3


Bravus

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem 20.GIF

Ciągnie mnie znów w stronę terenówki zlosnik.gif Wpadł mi w oko Blazer, myślę o pierwszej generacji tego modelu. Mamy jakiś użytkowników, ewentualnie kogoś kto miał styczność ? Jakie są wady, jakie zalety, jakiś telegraficzny skrót by się przydał zlosnik.gif

Pchać się w taki krążownik ? Mało tego jeździ, o czymś to pewnie świadczy ale może...

Auto miałoby służyć do weekendowych przejażdżek i zabawy po białym. W terenie raczej nic więcej niż w turystyku, chociaż wiadomo że to różnie bywa. mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blazer kupiony.Będziemy się uczyć na moich doświadczeniach.

4.3 V6 160 KM, 1994 rok produkcji. Zrobił 200 kilometrów i się jeszcze nie popsuł zlosnik.gif Kupiony za 5200, jeszcze mały worek kasy i będzie miło.

287341930-blazer.jpg

post-64340-14352522460148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Blazer kupiony.Będziemy się uczyć na moich doświadczeniach.

> 4.3 V6 160 KM, 1994 rok produkcji. Zrobił 200 kilometrów i się jeszcze nie popsuł Kupiony za

> 5200, jeszcze mały worek kasy i będzie miło.

Jak na prawie 20 lat to wyglada bardzo zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Blazer kupiony.Będziemy się uczyć na moich doświadczeniach.

> 4.3 V6 160 KM, 1994 rok produkcji. Zrobił 200 kilometrów i się jeszcze nie popsuł Kupiony za

> 5200, jeszcze mały worek kasy i będzie miło.

pikny jest, cena dobra, zalecam tylko sprawdzenie budy z ramą na wysokości słupka A bo tam najbardziej lubią się odklejać. Masz historię serwisową wymiany płynów silnik/skrzynia/mosty ?

Wszelkie pytania (i odpowiedzi na powyższe) wal śmiało na PW bo na 4x4 rzadko bywam a od ok. grudnia możesz także zadać pytania na żywo u mnie w warsztacie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pikny jest, cena dobra, zalecam tylko sprawdzenie budy z ramą na wysokości słupka A bo tam

> najbardziej lubią się odklejać.

Dzisiaj wisiał na podnośniku, jest OK. Do roboty amorki tył, ramię prowadzące x2, wymienię też pewnie drążki i końcówki.

Sworznie wahaczy są zdrowe. Pewnie wymienię też amorki przód.

Tanie graty do tego ustrojstwa ogólnie są.

Masz historię serwisową wymiany płynów silnik/skrzynia/mosty ?

Nie mam wymieniam wszystko, olej w skrzyni na wiosnę, chyba że się okaże, że przy mocno ujemnych temperaturach nie daje rady. Sama skrzynia działa bajecznie, miękko, bez szarpnięć, nadbieg też bez zastrzeżeń.

Mosty, silnikowy i płyn chłodzący idą na pierwszy ogień.

> Wszelkie pytania (i odpowiedzi na powyższe) wal śmiało na PW bo na 4x4 rzadko bywam a od ok.

Odpowiedziałem tutaj dla potomnych.

> grudnia możesz także zadać pytania na żywo u mnie w warsztacie.

Lubię swoimi ręcyma więcej radochy to sprawia zlosnik.gif, jak mi się trafi coś co mnie przerasta na pewno zawitam.

> pzdr

Dzięki

Pzdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na prawie 20 lat to wyglada bardzo zdrowo.

Niestety z bliska traci trochę uroku, ale tragedii nie ma. Rama zdrowa, dobrze zakonserwowana, wszystko trzyma się kupy. Co mnie najbardziej zadziwiło, mało jest rzeczy elektrycznych, które nie działają.

Na szczęście to jest auto do zabawy i dłubania, więc nie musi być przysłowiową igłą.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Blazer kupiony.Będziemy się uczyć na moich doświadczeniach.

Więc pouczmy się trochę, auto praktycznie nie jeździ bo zawodowo mam urwanie głowy. Udało mi się skompletować kilka części, które wymieniłem w minioną sobotę. Podam Wam orientacyjne koszty, żeby nie było że auto jest jakoś bardzo drogie w utrzymaniu.

Wymieniłem:

1) Świece 6 szt. -28 zł kpl.

2) Przewody zapłonowe -140 zł kpl.

3) Filtr powietrza- 25 zł

4) Olej Castrol 10W40 4.5 litra ?? zł ( brałem od kumpla z beczki jeszcze nie podał ceny, generalnie będzie po kosztach )

5) Płyn chłodzący, ?? zł ( j.w. )

6) Amortyzatory 4 szt., tu mi się mocno udało, kupiłem używki prawie nowe, jakieś made in USA kosztowały mnie 290 zł. W środku znalazłem rachunek za same przednie ktoś zapłacił 120 zielonych za parę zlosnik.gif. Amortyzatory nowe to koszt ok 150 zł / szt.

7) Siłowniki tylnej szyby 55 zł / 2 szt. Pasują od Renault Scenic, lub inaczej, długość ok 50 cm, siła nie większa niż 150 N, mocowanie z dwóch stron typu 7b zlosnik.gif

8) Wydech pełen przelot jakieś 50 złotych oraz zabawa giętarką i spawarką. Trochę jednak przesadziłem, bo jest za głośno devil.gif

Wielkim plusem jest, że nie muszę płacić za robociznę, bo mam czasem dostęp do narzędzi i podnośnika.

Jeżeli chodzi o dostępność części do tego wynalazku, to nie ma wielkiej tragedii. Sporo rzeczy pasuje z modelu późniejszego ( np. amortyzatory 893goodvibes.gif), sporo z wcześniejszego a nawet z modelu K5. Jest sporo hurtowni specjalizujących się w częściach do aut z za wielkiej wody. Czasem trzeba trochę posiedzieć i poszukać, podzwonić, popytać, ale nie jest źle.

Myślałem, że w układzie kierowniczym mam większe spustoszenie, po dokładniejszej analizie okazało się, że muszę wymienić tylko jedną część.

Co zostało do zrobienia:

- łącznik kolumny kierowniczej z ramieniem prowadzącym ( tzw. pitarm ), ok 150 zł

- gumy stabilizatora 4 szt. ( 160 zł )

- przedni krzyżak tylnego wału ?? zł

- geometria

Prawdopodobnie czeka mnie wyjęcie reduktora, bo coś ostatnio dziwnie dźwięki wydawało, na tę chwilę samo się naprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wydech najlepsze rozwiązanie to seria rury, zostawić katalizator a wywalić tłumik, dźwięk się robi prawie jak V8 a ie jest za głośno, po prostu rurka za miast tłumika zlosnik.gif wiem bo mój były Blazer tak miał i było ideolo zlosnik.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wydech najlepsze rozwiązanie to seria rury, zostawić katalizator a wywalić tłumik, dźwięk się

> robi prawie jak V8 a ie jest za głośno, po prostu rurka za miast tłumika wiem bo mój były

> Blazer tak miał i było ideolo

U mnie kata nie było, była jakaś masakryczna rzeźba, wywaliłem resztki tego co zostało z tłumika środkowego ( na bank nieoryginalnego ) i puściłem powyginaną rurę. Jest na prawdę głośno zlosnik.gif

> pzdr

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Przygoda z Balzerem zakończona. Auto fajne i trochę nietuzinkowe ale trzeba mieć naprawdę duuuużo wolnego czasu na dłubanie i naprawy.

Części nie są drogie i nie było większego problemu z ich dostępnością.

Auto sprzedałem, bo skończyła się skrzynia.Blazer wypłynie pewnie za jakiś czas gdzieś w okolicach Poznania, kupił go handlarz.

Wracam niedługo do Patrola zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygoda z Balzerem zakończona. Auto fajne i trochę nietuzinkowe ale trzeba mieć naprawdę duuuużo

> wolnego czasu na dłubanie i naprawy.

> Części nie są drogie i nie było większego problemu z ich dostępnością.

> Auto sprzedałem, bo skończyła się skrzynia.Blazer wypłynie pewnie za jakiś czas gdzieś w okolicach

> Poznania, kupił go handlarz.

> Wracam niedługo do Patrola

Masz jakiś filmik, żeby było wydech słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygoda z Balzerem zakończona. Auto fajne i trochę nietuzinkowe ale trzeba mieć naprawdę duuuużo

> wolnego czasu na dłubanie i naprawy.

> Części nie są drogie i nie było większego problemu z ich dostępnością.

> Auto sprzedałem, bo skończyła się skrzynia.Blazer wypłynie pewnie za jakiś czas gdzieś w okolicach

> Poznania, kupił go handlarz.

> Wracam niedługo do Patrola

Szybko zmieniłeś wink.gif Powodzenia z patrolem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakiś filmik, żeby było wydech słychać?

Nie mam niestety, ale V6 na pełnym przelocie bez kata jest zdecydowanie za głośne zlosnik.gif

Musiałem wrzucić druciak kuchenny w wydech, żeby go wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygoda z Balzerem zakończona. Auto fajne i trochę nietuzinkowe ale trzeba mieć naprawdę duuuużo

> wolnego czasu na dłubanie i naprawy.

> Części nie są drogie i nie było większego problemu z ich dostępnością.

> Auto sprzedałem, bo skończyła się skrzynia.Blazer wypłynie pewnie za jakiś czas gdzieś w okolicach

> Poznania, kupił go handlarz.

> Wracam niedługo do Patrola

Nie można było puścić na forum? mlotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można było puścić na forum?

Na co komu taki kłopot. Wystarczy mi już wrogów. zlosnik.gif Auto fajne, ale nie dla przeciętnego "Kowalskiego". Praktycznie każda ostrzejsza przejażdżka kończyła się potrzebą zrobienia czegoś...

Wolę topić kasę w czymś, co ma potencjał i daje więcej frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to faktycznie lipa

Ale co pojeździłem to moje hehe.gif Człowiek uczy się na własnych doświadczeniach, zostawiam Wam moje na forum zlosnik.gif

Myślę, że jako bulwarówka Blazer dawałby radę, niestety nie przywykłem do takiego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.