Skocz do zawartości

majtanie anteną siatkową ale telewizor i dekoder włączony


pebepebe

Rekomendowane odpowiedzi

> o i od tego trzeba zaczac, siatkowa zbiera duzo smieci i nie musi byc dokladnie nakierowana na

> nadajnik. brak sygnalu szukal bym w kablach ewentualnie wzmacniaczu jezeli jest.

przygode z naziemna cyfrowka zaczalem od anteny domowej. szybko okazalo sie, ze to guano i trzeba wyjrzec za okno. oczom mym ukazal kabel antenowy idacy z dachu. podpialem. cos tam zlapalo, dalekiego od idealu ale zawsze to krok do przodu. wycieczka na dach. najpierw jednak musialem zlokalizowac wlaz. byl w trzeciej i ostatniej klatce bloku, jaki przyszlo mi zwiedzac. antena na maszcie, maszt ze spruchnialej rurki osadzonej w oponie zalanej betonem. na maszcie siatkowka w stanie agonalnym i rzeczony wczesniej kabel. kabel obrala z izolacji i ekranu rynna, o ktora sie ocieral.

zakupilem wszystko co trzeba, poskladalem i ustawilem sie na kosztowy. problem byl w trojnikach, bo chcialem puscic sygnal na dwa tv. antena pomimo wzmacniacza jakos lepiej nie pracowala, probowalem wzmacnianego trojnika. tez nic. ogolnie fartem podpialem jakis zwykly metalowy rozgaleznik i poszlo.

ogolnie tak jak wyzej pisalem, po kazdej ingerencji w kierunek anteny dobrze jest wyszukac wsio od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> straciłem sygnał i muszę go poszukac

> nic mnie nie kopnie?

Nic nie kopnie, chyba, że sąsiad z ostatniego pietra? Najpierw jednak wywal z puszki wzmacniacz, zastępując go symetryzatorem.

To samo zrób z zasilaczem i jego wtyczka antenową, zastępując ja zwyczajną.

Wtedy ustaw antenę i szukaj programów.

Jeśli nie masz rozdzielonego sygnału na pierdylion telewizorów to będziesz miał spokój na lata.

Tylko bardzo, bardzo ważny jest poprawny montaż złącz.

Wtyki nakręcane masz opisane tutaj .

Zaciski symetryzatorów, wzmacniaczy i wtyków tutaj .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.