Skocz do zawartości

"Wyciszenie" krzeseł?


open

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam krzesła z metalowymi nogami, na końcu których są jakieś tam "ślizgacze" - wbity kawał plastiku.

Niestety jest on dosyć twardy i każde przesuwanie/przestawianie krzeseł na podłodze z płytkami powoduje hałas.

Próbowałem podklejać podkładki filcowe - działają ale bardzo krótko - kilka przesunięć z obciążeniem i się odklejają.

Ma ktoś pomysł co innego i jak można zamocować na takie nogi? hmm.gif

Krzesło w rodzaju czegoś takiego:

k2-brazowo-bezowe_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś pomysł co innego i jak można zamocować na takie nogi?

> Krzesło w rodzaju czegoś takiego:

Sadzę, że szukasz stopek gumowych nakładanych na zewnątrz:

287315845-075.jpg

Tutaj przykładowe produkty, ale pewnie znajdziesz tego więcej smile.gif

Taka szara ładniej wygląda kolorystycznie, zaś z kija nordikłoking grinser006.gif jest wygięta pod kątem smile.gif

post-109606-14352522339266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sadzę, że szukasz stopek gumowych nakładanych na zewnątrz:

> Tutaj przykładowe produkty, ale pewnie znajdziesz tego więcej

> Taka szara ładniej wygląda kolorystycznie, zaś z kija nordikłoking jest wygięta pod kątem

Tylko że jeżeli noga na końcu jest otwartą rurką, to mu te nakładki błyskawicznie przetnie - wtedy trzeba w nie włożyć przed wsunięciem na nogi metalowe podkładki o średnicy równej średnicy rurki nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że jeżeli noga na końcu jest otwartą rurką, to mu te nakładki błyskawicznie przetnie - wtedy

> trzeba w nie włożyć przed wsunięciem na nogi metalowe podkładki o średnicy równej średnicy

> rurki nóg.

Wystarczy ze zostawi te stere plastikowe koncowki nog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może cóś taakiego ?

Owszem, ale nie wbijaj gwoździa, tylko wyciągnij zaślepki z nóg krzesła i do nich to przykręć śrubką z nakrętką przez wykonany w nich otwór.

Ja mm w domu fotel, który gdy na nim siadam wydaje dźwięk rozpłaszczanego kota, ale prawie się już przyzwyczaiłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może cóś taakiego ?

Kupiłem coś podobnego na próbę do krzeseł z drewnianymi nogami ale jeszcze nie montowałem. Wolałbym, żeby to było na wkręt niż na gwóźdź.

W ogóle zastanawiam się, czy nie dałoby rady takich przyklejanych filców (których trochę mam) przykręcić na jakieś małe wkręty. Kwestia czy łeb wkręta nie będzie rysował podłogi... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.