Skocz do zawartości

Seat Leon II - jaki silnik najlepszy do LPG?


RRT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje zakup samochodu Seat Leon II-w przyszłości chciałbym załozyć gaz do niego.

W grę wchodzą 2 silniki:

1.6 8V 102KM -wyczytałem ,że światnie nadaje się do instalacji gazowej i pytanie jaką wybrać,jaki koszt?

1.4 MPI 16v 85KM 2008r -czy do tego silnika nadaje się instalacja LPG?Jeśli tak to jaką wybrać,jaki koszt?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Planuje zakup samochodu Seat Leon II-w przyszłości chciałbym załozyć gaz do niego.

> W grę wchodzą 2 silniki:

> 1.6 8V 102KM -wyczytałem ,że światnie nadaje się do instalacji gazowej i pytanie jaką wybrać,jaki

> koszt?

z 1000000500100900 oktawi z tym silnikiem jeździ na gaz - skoda montowała landi renzo i dawała gwarancje więc chyba można grinser006.gif

baaa... nawet seat miał o ofercie to auto na gaz (nowe)

> 1.4 MPI 16v 85KM 2008r -czy do tego silnika nadaje się instalacja LPG?Jeśli tak to jaką wybrać,jaki

> koszt?

> Dziękuję i pozdrawiam

mam taki silnik w ibizie z instalacją brc sq24 od nowości z "fabryczną" instalacją i jeździ grinser006.gif

skoda do tego silnika montowała landi renzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wygląda spalanie w przypadku tych 2 silników?

> Jakie koszty instalacji?

co do kosztów i spalania to wypowiem się o tym co mam (bxw)

założenie kosztowało mnie coś koło 3600

przeglądy co 15tys km to koszt w aso 100-150zł

zużycie gazu od 7 - 10 litrów w zależności czy jedziesz a'la emeryt czy jak hołowczycz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do kosztów i spalania to wypowiem się o tym co mam (bxw)

> założenie kosztowało mnie coś koło 3600

> przeglądy co 15tys km to koszt w aso 100-150zł

> zużycie gazu od 7 - 10 litrów w zależności czy jedziesz a'la emeryt czy jak hołowczycz

O jakim silniku piszesz (bxw)?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>1.4 MPI 16v 85KM 2008r -czy do tego silnika nadaje się instalacja LPG?Jeśli tak to jaką wybrać,jaki koszt?

Mam w Leonie taki silnik z instalacja gazową. Samochód sprowadzony z Belgii. Założona została tam instalacja gazowa BRC. Na gazie ogólnie przejechane mam 140 tys. km. Przy 120 tys. padła membrana w parowniku -wymiana na nowy 600 zł. Co 15 tys. 2 filtry około 60 zł.

Spalanie wg komputera średnie wychodzi 6,7l benzyny. Gazu w granicach 8,5l + 0,5l benzyny na 100 km. Jeżdżę szybko z gazem w podłodze. Jadąc "na emeryta" zejść na komputerze mogę do 5,8l benzyny. Praktycznie żadnej różnicy na gazie czy benzynie nie odczuwam. grinser006.gif Ale 10 l gazu też potrafi łyknąć - trasa 2x 250 km na czas przez Polskę (nie autostrady grinser006.gif ) w 4 osoby i załadowany bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w Leonie taki silnik z instalacja gazową. Samochód sprowadzony z Belgii. Założona została tam

> instalacja gazowa BRC. Na gazie ogólnie przejechane mam 140 tys. km. Przy 120 tys. padła

> membrana w parowniku -wymiana na nowy 600 zł. Co 15 tys. 2 filtry około 60 zł.

> Spalanie wg komputera średnie wychodzi 6,7l benzyny. Gazu w granicach 8,5l + 0,5l benzyny na 100

> km. Jeżdżę szybko z gazem w podłodze. Jadąc "na emeryta" zejść na komputerze mogę do 5,8l

> benzyny. Praktycznie żadnej różnicy na gazie czy benzynie nie odczuwam. Ale 10 l gazu też

> potrafi łyknąć - trasa 2x 250 km na czas przez Polskę (nie autostrady ) w 4 osoby i

> załadowany bagażnik.

dzięki za konkretną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Planuje zakup samochodu Seat Leon II-w przyszłości chciałbym załozyć gaz do niego.

> W grę wchodzą 2 silniki:

> 1.6 8V 102KM -wyczytałem ,że światnie nadaje się do instalacji gazowej i pytanie jaką wybrać,jaki

> koszt?

Mamy w domu Seata Leona II z silnikiem 1.6 8v 102KM, kupowaliśmy go właśnie z myślą o gazie i tylko ten silnik był brany pod uwagę, jest to silnik nie do zajechania. Polecam go z czystym sumieniem.

Wg mnie 1.4 jest za słaby (1.6 też nie jest demonem mocy ale przez to że to 8v to ma przyjemną charakterystykę) oraz mniej udany konstrukcyjnie (zamarzające odmy). W dłuższym okresie czasu wydaje mi się że 1.6 będzie tańszy i mniej kłopotliwy w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1.6 102KM w octavii z fabrycznie założoną instalką landi renzo. największy mankament tego silnika, to długie nagrzewanie się i w rezultacie raczej długa jazda na benzynie, a nie po to przeciez zakłada się gaz, zeby jezdzic na benie.co do landi renzo- ma słabe wtryski, padają czujniki temperatury, pozatym jest ok ale ogólnie lepszym wyborem bedzie stag z dobrymi podzespołami. spalanie u mnie ok 8 lpg po miescie przy dosyc dynamicznej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 1.6 102KM w octavii z fabrycznie założoną instalką landi renzo. największy mankament tego

> silnika, to długie nagrzewanie się i w rezultacie raczej długa jazda na benzynie, a nie po to

> przeciez zakłada się gaz, zeby jezdzic na benie.co do landi renzo- ma słabe wtryski, padają

> czujniki temperatury, pozatym jest ok ale ogólnie lepszym wyborem bedzie stag z dobrymi

> podzespołami. spalanie u mnie ok 8 lpg po miescie przy dosyc dynamicznej jezdzie

Moja instalacja (stag 300 alaska valtet) przekraczają się zimą po max 1km. Wytryski wytrzymywaly 50kkm, zestwa bez najmniejszych uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.