Skocz do zawartości

Kołpaczki do Cruza ...


Szary77

Rekomendowane odpowiedzi

Heyka. Stal już założona i trzeba by trochę felgę ochronić przez syfem zimowym. Pytanie czy kołpak z podanej niżej aukcji sie nada?

Dodam że stalowe mam przykręcone oryginalnymi pełnymi nakrętkami do ALU. Pomijam wygląd kołpaka, jest to dla mnie raczej mało istotna sprawa. TAKI KOŁPAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Pytanie czy kołpak

> z podanej niżej aukcji sie nada?

Kupowałem kołpaki razem z autem u dilera. Drogo było, ale nie chciało mi się szukać innych.

Sprzedawca pochwalił, że zdecydowałem się na firmowe, bo wg niego, z innymi potrafią być kłopoty. Chodzi o mocowanie.

Podobno łatwo zgubić.

Skłonny jestem mu wierzyć, bo powiedział to już po transakcji. Chyba, że to było w ramach słownego dopieszczania klienta hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałem kołpaki razem z autem u dilera. Drogo było, ale nie chciało mi się szukać innych.

> Sprzedawca pochwalił, że zdecydowałem się na firmowe, bo wg niego, z innymi potrafią być kłopoty.

> Chodzi o mocowanie.

> Podobno łatwo zgubić.

> Skłonny jestem mu wierzyć, bo powiedział to już po transakcji. Chyba, że to było w ramach słownego

> dopieszczania klienta

No nie wiem. W Nubie już prawie dekadę jadę na kołpaku w zimie i nic. Ale bezcenny widok sąsiadów co mają kołpaki opaskami plastikowymi spięte z felgą. Nie wiem jak Was ale mnie to rozwala rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupiłem takie

> mają 9 ramion a felga ma 18 otworów więc fajnie pasuje

> felgi mam przykręcone oryginalnymi nakrętkami od alusów.

A pytanie mam. To logo Chevi na środku kołpaka to naklejka jakaś dodawana przez sprzedawcę czy też jest to fabrycznie już na kołpaku jakoś wstawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem. są też takie kołpaki bez naklejek, tańsze

Kupuj jak najbardziej. Sam mam takie i naklejki nie odpadają. Nawet na myjni. Kołpaki ładnie wyglądają i nie musisz wydawać na oryginały. Śruby też mam z alusów. Odpukać, jeszcze nie zgubiłem kołpaków, a jeżdżę już drugą zimę, bez plastikowych złączek. Później może wrzucę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabryczne kołpaki mają dodatkowe plastikowe nakrętki.

To prawda, ale do tego potrzebne są odpowiednie śruby do kół. Duży łeb z zewnętrznym gwintem.

Mnie bardziej zależało na śrubach zabezpieczających więc mam śruby do kół z "małym łebkiem" (idealnie pasujące do alufelg) i śrubę zabezpieczającą z dodatkowym kapturkiem.

Na to idą kołpaki, których "śruby" zewnętrzne swobodnie się kręcą. Całość trzyma na feldze taki mechanizm zatrzaskowy złożony m. in. z dookólnego grubego drutu.

Chyba nie jest to zbyt popularny sposób, bo gumiarz podczas wymiany był zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.