Skocz do zawartości

Spadek spalania - dodatki do paliwa - cuda jakies ?


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, powożę sobie spokojnie cromalkiem, dolewam od 10 tys km Millersa i ELF-a i wczoraj sprawdzilem spalanie z dystrybutora i <szok>

Komp pokazuje 7,8 a z kija pod korek jak zawsze wyszlo 7,45

Czy to mozliwe w tę stronę?

Nie ukrywam, ze ucieszylo mnie toto zakaldajac, ze nie wynika to z objetosci cieczy.

Tankowanie na tej samej stacji LOTOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości mam podobnie, na kompie średnie spalanie zawsze mam zawyżone. Wczoraj tankowałem na komp. śr 8,1 z dystrybutora 7,7l.

Przeglądając spalanie od początku wychodzi mi, że zawsze komp pokazuje więcej o jakieś 0,3-0,4l. Raz tylko zdarzyło się że przy dystrybutorze było więcej niż na kompie. Od jakiegoś czasu również dolewam Millersa i Elfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam programiku "Autko". Ma on funkcję przeliczania średniego spalania, kosztów itp. Odkąd mam Cromę, zawsze komp samochodu pokazuje większe spalanie niż wychodzi ze statystyk programu. Nie tylko na jednym baku, ale też ogólne spalanie od zakupu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od nowości mam podobnie, na kompie średnie spalanie zawsze mam zawyżone. Wczoraj tankowałem na

> komp. śr 8,1 z dystrybutora 7,7l.

> Przeglądając spalanie od początku wychodzi mi, że zawsze komp pokazuje więcej o jakieś 0,3-0,4l.

> Raz tylko zdarzyło się że przy dystrybutorze było więcej niż na kompie. Od jakiegoś czasu

> również dolewam Millersa i Elfa

Przed dolewaniem Millersa i ELF-a mialem zanizone o 0,3 l, po jednym baku juz zeszlo do 0,14 potem dlugo nic nie sprawdzalem bo i po co a wczoraj z ciekawosci zmierzylem i mile zaskoczenie.

Na weekend traske zrobie po gorkach i przy nast tankowaniu tez zmierze z ciekawosci.

Cromka milsza dla kieszeni sie stala.

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, powożę sobie spokojnie cromalkiem, dolewam od 10 tys km Millersa ...

Masz na myśli DP Ecomax ?

Przy zakupie Amsoil-a dostałem gratis 20ml Archoil 6200 - dawkowanie dość wydajne bo zaledwie 5ml/50l .

Po jego zastosowaniu zauważyłem powtarzalny przy kolejnych tankowaniach spadek spalania o 0,2-0,3l/100km ok.gif

Ale z tego co napisałeś , to na Millersie spalanie spadło ci nieco więcej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z tego co napisałeś , to na Millersie spalanie spadło ci nieco więcej

Pytanie czy to dobrze... może to błąd na tankowaniu... w mojej ocenie spalanie z kompa powinno pokrywać się ż rzeczywistym spalaniem... przekłamanie w każda stronę nie jest dobre. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy to dobrze... może to błąd na tankowaniu... w mojej ocenie spalanie z kompa powinno

> pokrywać się ż rzeczywistym spalaniem... przekłamanie w każda stronę nie jest dobre.

A dlaczego nie jest dobre?

Tankuje zawsze pod korek, wiec na 50 l moze byc roznica 0,5-1 litr jak po kropelce nie dopycham wiec z 7,8 kompa na 7,5 real.

Mnie to cieszy.

W sobote pokulam sie do DE 500 km w obie strony i ciekaw jestem jak bedzie po tym zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie jest dobre?

Jeśli na jednym tankowaniu to OK... jeśli na wielu jest różnica dochodząca do +/- 0,7 litra / 100 km to już nie dobrze bo oznacza, że jednak jest jakiś problem z CR... w twoim przypadku jeśli to się utrzyma przy kilku tankowaniach wskazuje na zacieranie się wtryskiwaczy lub zatykanie się ich ... czyli przelatuje zbyt mało paliwa w określonym czasie otwarcia wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli na jednym tankowaniu to OK... jeśli na wielu jest różnica dochodząca do +/- 0,7 litra / 100

> km to już nie dobrze bo oznacza, że jednak jest jakiś problem z CR... w twoim przypadku jeśli

> to się utrzyma przy kilku tankowaniach wskazuje na zacieranie się wtryskiwaczy lub zatykanie

> się ich ... czyli przelatuje zbyt mało paliwa w określonym czasie otwarcia wtryskiwaczy

nie chce krakać , ale Lis może mieć racje. U mnie przed padem wtrysku spalanie wg kompa spadło ok 0,5l poniżej normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli na jednym tankowaniu to OK... jeśli na wielu jest różnica dochodząca do +/- 0,7 litra / 100

> km to już nie dobrze bo oznacza, że jednak jest jakiś problem z CR... w twoim przypadku jeśli

> to się utrzyma przy kilku tankowaniach wskazuje na zacieranie się wtryskiwaczy lub zatykanie

> się ich ... czyli przelatuje zbyt mało paliwa w określonym czasie otwarcia wtryskiwaczy

Ja powiem tak jak już wcześniej pisałem, moją cromę mam od nowości czyli od lutego 2011 i w arkusz kalkulacyjny wrzucam każde tankowanie (dystrybutor i komp +inne rzeczy) i teraz analizując to zazwyczaj komp mi zawyża, różnie ale jest to przedział 0,1-0,4 l. Zdarzyło się, że może z 3-4 razy z dystrybutora było więcej niż na kompie. Mam nadzieje, że z fabryki przytkane wtryski nie wyjechały bądź problemy z CR wink.gif. Tak więc zaniżanie spalania przez komputer nie zawsze musi świadczyć o problemach z CR. Przy czym piszę o swoim aucie, które znam i wiem co się z nim działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce krakać , ale Lis może mieć racje. U mnie przed padem wtrysku spalanie wg kompa spadło ok

> 0,5l poniżej normy

Ty no racja, ze pozapiekane moga byc wtryski i mniej leja niz kom nakazuje, tym bardziej z ciekawosci toto sprawdze na ilku tankowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty no racja, ze pozapiekane moga byc wtryski i mniej leja niz kom nakazuje, tym bardziej z

> ciekawosci toto sprawdze na ilku tankowaniach.

oby się nie potwierdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 1668, srednia z kompa 6,9, wynik z kija (dwa tankowania 6,45, no powiedzmy ze 6,5 wiec i roznica utrzymana jak widac.

Z tego ok 400 km po A4 bylo.

Srednia z 500 km(400 a4+100 lokalnie niemcy) komp pokazal 5,4), warunki deszczowe w 70% trasy

No a teraz do znawcow, jesli taki wynik to zapieczone wtryski(jesli to mozliwe) to czym to grozi tak jezdzac, lub jak toto naprawic?

Pokulam sie jeszcze do trzeciego pomiaru i zobacze jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg 1668, srednia z kompa 6,9, wynik z kija (dwa tankowania 6,45, no powiedzmy ze 6,5 wiec i

> roznica utrzymana jak widac.

Czyli błąd wynosi aktualnie 0,4 - 0,5l/100km , ale pewne bez dodatków do paliwa byłby mniejszy - jak wcześniej .

Taki efekt mogą powodować nie tylko wtryski , ale chociażby lekko zawyżający czujnik ciśnienia na CR .

> No a teraz do znawcow, jesli taki wynik to zapieczone wtryski(jesli to mozliwe) to czym to grozi

> tak jezdzac, lub jak toto naprawic?

Osobiście tak niewielką odchyłką bym się nie przejmował , ale wlać profilaktycznie preparat do czyszczenia wtrysków na pewno warto .

Kiedyś w Stilonie ze względu na spory rozjazd korekcji zastosowałem z powodzeniem środek używany w serwisach Fiata - Tunap 983 .

Jest dość skuteczny na tle innych - po zrobionej na nim trasie korekcje spadły do +/- 0,5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli błąd wynosi aktualnie 0,4 - 0,5l/100km , ale pewne bez dodatków do paliwa byłby mniejszy -

> jak wcześniej .

> Taki efekt mogą dawać nie tylko wtryski , ale chociażby lekko zawyżający czujnik ciśnienia na CR .

> Kiedyś w Stilonie ze względu na spory rozjazd korekcji zastosowałem z powodzeniem środek używany w

> serwisach Fiata - Tunap 983 .

> Jest dość skuteczny na tle innych - po zrobionej na nim trasie korekcje spadły do +/- 0,5 .

Tak, pomiar na stosowaniu Millersa i elc ECO 2T.

Dodam, ze auto jak mialo tak ma cug:), odpala normalnie jak dotychczas, pracuje rowno.....

Przy rozpoczeciu stosowania millersa spalanie z +0,3 spadlo na rozniece +0,14 a po 10 tys na ~ -0,4 lwzgledem kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, pomiar na stosowaniu Millersa i elc ECO 2T.

U mnie komp zaniża 0,2l/100km , ale po wlaniu paru dawek Archoil-a spalanie rzeczywiste zaczęło się pokrywać z kompem .

Niestety , gratis się już skończył a tak może odchyłka zrobiłaby się w drugą stronę grinser006.gif

> Przy rozpoczeciu stosowania millersa spalanie z +0,3 spadlo na rozniece +0,14 a po 10 tys na ~ -0,4

> lwzgledem kompa

W takim razie może zainwestuje w tego Millersa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie komp zaniża 0,2l/100km , ale po wlaniu paru dawek Archoil-a spalanie rzeczywiste zaczęło się

> pokrywać z kompem .

> Niestety , gratis się już skończył a tak może odchyłka zrobiłaby się w drugą stronę

> W takim razie może zainwestuje w tego Millersa

Koszt dawki na zbiornik paliwa to ok 6 zł i dodatkowo 2T tez jakos 6 zl wychodzi wiec wartosc sladowa a jesli nawet to pokryje sie z powodzeniem z oszczednoscia na spalaniu. albo jak to woli, to paczka fajek tylko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt dawki na zbiornik paliwa to ok 6 zł i dodatkowo 2T tez jakos 6 zl wychodzi wiec wartosc sladowa

Fakt , przy tej cenie to przetestować na pewno warto .

Ale zastanawia mnie jedna rzecz - skoro dodajesz od dłuższego czasu do każdego zbiornika olej 2T , to nie powinieneś mieć w ogóle problemów z przycieraniem się wtrysków ...

Choć szczerze mówiąc ja jakiś spektakularnych efektów w postaci idealnie wyrównanych korekcji ( jak niektórzy u siebie zauważyli ) nie zanotowałem - jeszcze gdy stosowałem regularnie dolewkę 2T w Stilo .

Może to jeszcze kwestia tego , jaki konkretnie 2T się dodaje - z informacji na forach wynika , że niektóre inne 2T są bardziej skuteczniejsze ( ja dolewam Ravenol Scooter ) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt , przy tej cenie to przetestować na pewno warto .

> A zastanawia mnie jedna rzecz - skoro dodajesz od dłuższego czasu do każdego zbiornika olej 2T , to

> nie powinieneś mieć w ogóle problemów z przycieraniem się wtrysków ...

> Choć szczerze mówiąc ja jakiś spektakularnych efektów w postaci idealnie wyrównanych korekcji ( jak

> niektórzy u siebie zauważyli ) nie zanotowałem - jeszcze gdy stosowałem regularnie dolewkę 2T

> w Stilo .

> Może to jeszcze kwestia tego , jaki konkretnie 2T się dodaje

Ja nie twierdze,ze wtryski sa przypieczone/przytarte tylko ktos napisale, ze jesli mnie pali niz komp pokazuje to moze wtryski zapieczone.....

Bo to byloby dla mnie dziwne, ze auto cug ma a paliwa nie daje:) i rowno pracuje od zera do....200kmh:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to chyba jakąś obsesyjkę mają wpysk.gif więcej niż komp pokazuje niedobrze, mniej niż komp pokazuje jeszcze gorzej, najlepiej założyć białe fartuchy wstawić autka do laboratorium i tam sprawdzać busted.gifnigdy w tych samych warunkach się nie jedzie a i dystrybutor paliwa nie jest perfekcyjnie wyskalowany, moja kromka z automatem zadowala się spożyciem na poziomie 6,5 - 7.2 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koledzy to chyba jakąś obsesyjkę mają więcej niż komp pokazuje niedobrze, mniej niż komp pokazuje

> jeszcze gorzej, najlepiej założyć białe fartuchy wstawić autka do laboratorium i tam sprawdzać

> nigdy w tych samych warunkach się nie jedzie a i dystrybutor paliwa nie jest perfekcyjnie

> wyskalowany, moja kromka z automatem zadowala się spożyciem na poziomie 6,5 - 7.2 i jest ok

taaa...bo my w kapeluszu i o kropelce powozimy:)

A jak na automat to spalanie w miescie BOSKIE wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koledzy to chyba jakąś obsesyjkę mają więcej niż komp pokazuje niedobrze, mniej niż komp pokazuje

> jeszcze gorzej, najlepiej założyć białe fartuchy wstawić autka do laboratorium

hehe.gif bez przesady... u mnie również nie jest hehe.gif idealnie zlosnik.gif Ja bym sie martwił przy różnicy na poziomie 0,7-1 litra

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady... u mnie również nie jest idealnie Ja bym sie martwił przy różnicy na poziomie

> 0,7-1 litra

Ty jezdzisz ciagle z gory to sie nie liczy:)

Ja sie nie martwie ino dumam nad cudami jakimis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witajcie, powożę sobie spokojnie cromalkiem, dolewam od 10 tys km Millersa i ELF-a i wczoraj

> sprawdzilem spalanie z dystrybutora i

> Komp pokazuje 7,8 a z kija pod korek jak zawsze wyszlo 7,45

> Czy to mozliwe w tę stronę?

> Nie ukrywam, ze ucieszylo mnie toto zakaldajac, ze nie wynika to z objetosci cieczy.

> Tankowanie na tej samej stacji LOTOS.

Spalanie z miasta z 400km z czego ok 60 km po wioskach i ok 30 AOW z wypalaniem filtra.

Komp pokazuje obecnie 7,4 co mnie cieszy, jazda normalna .

Jesli komp zaniza ok 0,3 to wynik coraz lepszy bo kiedys mialem w miescie 8,2 jak zaczynalem przygode z DIESLEM.

Przed sylwestrem tankowanie zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeta święta i po świętach smile.gif

Przed świętami w aucie wymieniłem termostat, tankowanie pod korek na orlenie (zwykły ON) + dodatek Millersa i Elfa 2T.

W trakcie świąt zrobione ponad 400km, głownie między Bytomiem, Czeladzią i Rudą Śląska. Wynik wg mnie bardziej niż zadowalający:

287410980-800_600.jpg

Na pokładzie podręczny bagaż + 2 osoby z małym dzieckiem. Sprzyjała pogoda i praktycznie znikomy ruch na drogach. Podróżowanie spokojnie z uwagi na wszechobecnych Panów Policjantów (zwłaszcza w okolicach Czeladzi), aktywny ogranicznik prędkości w postaci mojej żony i małej, z którą staram się nie jeździć szybko.

post-157430-14352522744395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świeta święta i po świętach

> Przed świętami w aucie wymieniłem termostat, tankowanie pod korek na orlenie (zwykły ON) + dodatek

> Millersa i Elfa 2T.

> W trakcie świąt zrobione ponad 400km, głownie między Bytomiem, Czeladzią i Rudą Śląska. Wynik wg

> mnie bardziej niż zadowalający:

> Na pokładzie podręczny bagaż + 2 osoby z małym dzieckiem. Sprzyjała pogoda i praktycznie znikomy

> ruch na drogach. Podróżowanie spokojnie z uwagi na wszechobecnych Panów Policjantów (zwłaszcza

> w okolicach Czeladzi), aktywny ogranicznik prędkości w postaci mojej żony i małej, z którą

> staram się nie jeździć szybko.

Wczoraj tankowanie

Nalot 730km z czego pewnie z 500 miasto, 230 okolice wroclawia,

jazda spokojna , srednia 28kmh

Spalanie wg kompa 7,2 z dystrybutora pod korek 6,8:)

narazie dolewam tylko Millersa bo nie moge nabyc Orlena Moto2T nigdzie we wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wynik, jak na polskie drogi całkiem nie zły, jednak jak dla mnie to mimo wszystko całkiem spory.

> Jeżdżąc na podobnych trasach spalam, około 5,4 l/100km, ale wiadomo, że wiele od kierownika

> zależy.

> Edyt: Oczywiście kierowałem post do kolegi scrabit

Dla mnie takie wyniki są poza zasięgiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wynik, jak na polskie drogi całkiem nie zły, jednak jak dla mnie to mimo wszystko całkiem spory.

> Jeżdżąc na podobnych trasach spalam, około 5,4 l/100km, ale wiadomo, że wiele od kierownika

> zależy.

> Edyt: Oczywiście kierowałem post do kolegi scrabit

Starsze konstrukcje chyba mniej spalaja i pyt ile wazy twoj pojazd?1300kg?

Croma 1520 kg + jai paliwo i ze 150kg wiecej bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> doliczając żone + bagaż i dziecko to kolejne 80-90kg

Czy ja wiem... Croma z 2 dorosłych 2 dzieci i bagażnik na maxa spaliła mi na dystansie z Gdańska pod Łebę 5,1 litra/100 i średnia 89 km/h wink.gif

PS

Uwaga w Wejherowie zmienili położenie fotoradaru na wlocie z Gdańska zaraz na pierwszych światłach angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem... Croma z 2 dorosłych 2 dzieci i bagażnik na maxa spaliła mi na dystansie z Gdańska

> pod Łebę 5,1 litra/100 i średnia 89 km/h

Dokładnie o takich wynikach mówię. U mnie 2 osoby w aucie i spory bagaż (Croma jako wół roboczy) i na trasie zadowoliła się 5,6 l/100km. Jeżeli mówić o masie, to wynosiła ona pewno coś pod 2t ale nie widać w tym aucie znacznie zwiększonego spalania po obciążeniu. Wiadomo zawsze jakieś jest, ale w tym aucie mało zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie o takich wynikach mówię. U mnie 2 osoby w aucie i spory bagaż (Croma jako wółła się 5,6 l/100km. Jeżeli mówić o masie, to wynosiła ona pewno coś pod 2t

> ale nie widać w tym aucie znacznie zwiększonego spalania po obciążeniu. Wiadomo zawsze jakieś

> jest, ale w tym aucie mało zauważalne.

Zgodze sie czy pusta czy 2 tony to moze szkkanka wiecej lyknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam postanowiłem spróbować i dolać oleju 2T. Niestety nie mogę u siebie nabyć oleju Elf Moto 2hp Eco (podobno wycofany ze sprzedaży)

Czy ktoś stosował może jego "oficjalny" zamiennik Moto Off Road?

http://www.elfmoto.us/lub/content/NT000AB456.pdf

Czy to są te same oleje i należy je traktować jako zamiennik 1:1 czy coś się zmieniło w składzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj jest zamieszczony wpis o słabych właściwościach smarnych ale wymieniają 2 rodzaje tego

> specyfiku made in Orlen

> https://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=11501&start=875

Ile marek tyle typow, ja uwazam, z enie nalezy przeginac w zadna strone i wybrac"rozsadny" olej.

lalem ELF eco2T ale juz nie mam a myslalem, ze ten Orlen 2T Moto bedzie na kazdej stacji i...dooopa:( wiec narazie Millers.

Millers tez ma taki olej po 52 zl za litr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile marek tyle typow, ja uwazam, z enie nalezy przeginac w zadna strone i wybrac"rozsadny" olej.

> lalem ELF eco2T ale juz nie mam a myslalem, ze ten Orlen 2T Moto bedzie na kazdej stacji

> i...dooopa:( wiec narazie Millers.

> Millers tez ma taki olej po 52 zl za litr:)

Tego Elfa można jeszcze dostać np. http://allegro.pl/olej-elf-moto-2-hp-eco-2t-1-litr-bydgoszcz-i3857015957.html

Lub pod nową nazwą OffRoad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Śląsku namierzyłem sklep który ma na magazynie jeszcze tego Elfa

> Moto 2t Eco.

> Dzisiaj potwierdził że można zamówić.

Ja we wro namiezylem hurtownie olei i maja 4 litry orlena, jutro zakupie, maja po 24 zl za litr.

Elf jest syntetyczny z temp zaplonu ponad 100stC Orlen 80stC, a zaplon ON to 60stC.

Popioly sa w tych olejach zblizone, a wyczytalem, ze temp spalania powinna byc mozliwie blisko spalaniu ON stad pomysl na niebieski ORLEN.

Zobaczymy.

Fakt, ze jak nie dolewam od 2 tankowan 2T tociut bardziej klekocze...(a moze zludzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.