Skocz do zawartości

dziecko 10 lat i 150 cm - a fotelik


czechu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei miałem niespodziewany problem związany z szerokością fotelika.

Wybrany Roemer Kidfix SICT okazał się za wąski na wysokości ramion! Bez kurtki ani bluzy, tylko w koszulce, syn nie mieścił się w foteliku.

Po przymiarkach i analizie informacji znalezionych w Internecie wybór padł na Maxi-Cosi Rodifix. Podczas wcześniejszych poszukiwań całkowicie przeoczyłem ten model, a wydaje się być bardzo pomysłowo skonstruowany (rozszerza się wraz z podnoszeniem zagłówka, cały fotelik można przechylić do pozycji spoczynkowej - przydatne w dłuższych podróżach). Fotelik powinien być bezpieczny i wygodny (wg ADAC jest). Co najważniejsze - jest szerszy w środku od Roemera zlosnik.gif Ponieważ nie ma bocznych poduszek ma z kolei mniejszą szerokość zewnętrzną. Gdyby przyszło podróżować w 5 osób, będzie z tyłu więcej miejsca.

Syn ma 8,5 roku, ok.140cm wzrostu i waży 37kg (wg mojej oceny jest szczupłej budowy ciała).

Jak wygląda sprawa z formalnego punktu widzenia? Nie osiągnął granicznych 150cm ani 12 lat, za to przekroczył 36kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja z kolei miałem niespodziewany problem związany z szerokością fotelika.

> Wybrany Roemer Kidfix SICT okazał się za wąski na wysokości ramion! Bez kurtki ani bluzy, tylko w

> koszulce, syn nie mieścił się w foteliku.

> Po przymiarkach i analizie informacji znalezionych w Internecie wybór padł na Maxi-Cosi Rodifix.

> Podczas wcześniejszych poszukiwań całkowicie przeoczyłem ten model, a wydaje się być bardzo

> pomysłowo skonstruowany (rozszerza się wraz z podnoszeniem zagłówka, cały fotelik można

> przechylić do pozycji spoczynkowej - przydatne w dłuższych podróżach). Fotelik powinien być

> bezpieczny i wygodny (wg ADAC jest). Co najważniejsze - jest szerszy w środku od Roemera

> Ponieważ nie ma bocznych poduszek ma z kolei mniejszą szerokość zewnętrzną. Gdyby przyszło

> podróżować w 5 osób, będzie z tyłu więcej miejsca.

> Syn ma 8,5 roku, ok.140cm wzrostu i waży 37kg (wg mojej oceny jest szczupłej budowy ciała).

> Jak wygląda sprawa z formalnego punktu widzenia? Nie osiągnął granicznych 150cm ani 12 lat, za to

> przekroczył 36kg...

Podpupnik i "pluszowa otulinka" na pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam, musisz sprawdzić, w sklepie nie piszą.

15-36kg

W tej samej kategorii są i Roemer Kidfix SICT i Maxi-Cosi Kidfix.

Waga syna przekracza jednak granicę przedziału wagowego.

> Moja jeździ na Graco

Pamiętam, powiedziałem Ci o regulowanych podłokietnikach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15-36kg

> W tej samej kategorii są i Roemer Kidfix SICT i Maxi-Cosi Kidfix.

> Waga syna przekracza jednak granicę przedziału wagowego.

> Pamiętam, powiedziałem Ci o regulowanych podłokietnikach

Faktycznie, nie zauważyłem, że kotleta rozgrzebaliśmy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.