Skocz do zawartości

Wożenie dzieci na przednim fotelu w foteliku


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

> Chyba jednak nie: jakiś tekst

> Jest tam napisane, że na przednim siedzeniu nalezy przewozić dziecko w foteliku, a na innych

> miejscach można używać "innego urządzenia" np. podstawki (swoją drogą co może być jeszcze

> innego?):

> Z powyższych regulacji wynika wprost, że bezwzględny NAKAZ stosowania FOTELIKA ochronnego podczas

> przewozu dziecka w wieku do 12 roku życia dotyczy sytuacji, w których dziecko przewożone jest

> na przednim siedzeniu pojazdu.

> Odpowiadając zatem na postawione pytanie stwierdzić należy, że można zgodnie z prawem przewozić

> dzieci na innym niż fotelik urządzeniu odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym

> warunkom technicznym,czy też jak to zostało określone w pytaniu

> “podstawce”, POD WARUNKIEM, ŻE DZIECI NIE ZOSTANĄ ULOKOWANE NA PRZEDNIM

> SIEDZENIU POJAZDU.

Własnie tu jest nieścisłość bo:

Quote:

art. 39 ust. 3: “W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym
lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci
, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym”,


Tak więc jak interpretować ten zapis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie tu jest nieścisłość bo:

> Quote:

> art. 39 ust. 3: “W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w

> wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub

> innym urządzeniu do przewożenia dzieci , odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz

> właściwym warunkom technicznym”,

> Tak więc jak interpretować ten zapis?

Ja jak czasem 7 letniego dzieciaka muszę przewieźć, a akurat nie mam "urządzenia", to podkładam pod tyłek złożony koc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden artykyuł to sa mało, aby określić wymagania, ponieważ jest:

art. 45 ust. 2 Kierującemu pojazdem ZABRANIA SIĘ:

pkt 3: przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 (dot. motocykli i motorowerów) lub 63 ust. 1,

pkt 4: przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

pkt. 5: przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat NA PRZEDNIM SIEDZENIU pojazdu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden artykyuł to sa mało, aby określić wymagania, ponieważ jest:

> art. 45 ust. 2 Kierującemu pojazdem ZABRANIA SIĘ:

> pkt 3: przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 (dot. motocykli i motorowerów) lub 63

> ust. 1,

> pkt 4: przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim

> siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

Quote:

pkt. 5: przewożenia,
poza specjalnym fotelikiem ochronnym,
dziecka w wieku do 12 lat NA PRZEDNIM

> SIEDZENIU pojazdu samochodowego.


Co to dokładnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotelik to dla mnie siedzisko z oparciem.

> Na przykład:

> Sama podkładka fotelikiem nie jest.

Dla ciebie może i tak wiesz ze w naszym pięknym kraju przepisy potrafią być dziwne i do tego prawo może twierdzić ze fotelik musi być jeszcze odpowiedniej marki. Dlatego szukam konkretnego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego szukam konkretnego zapisu.

Wiem o co chodzi. Konkretnym zapisem nie dysponuję, a szukać nie mam w tej chwili czasu grinser006.gif

Zaciekawiło mnie to jednak i znalazłem to:

http://www.fotelik24.pl/blog/podstawka-to-nie-fotelik-samochodowy

(filmik polecam wszystkim posiadaczom podstawek, nawet tym, którzy jeżdżą "tylko 3km do szkoły")

i to http://www.fotelik24.pl/blog/fotelik-czy-podstawka-czyli-co-jest-wymagane-przepisami

ale konkretnych, formalnych definicji nie podano. W sumie sam marketingowy bełkot nie odpowiadający na pytanie dot.różnicy między "fotelikiem" a "innym urządzeniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.