Skocz do zawartości

zawieszenie gwintowane, mcpcherson a3


xxxduszaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że jestem w kropce mam pytanie czy mocowanie sprężyny pozycja nr 25 z obrazka różni się od siebie w sensie seria vs gwint?

Mechanicy mi się upierają że na pewno się różni bo jest inna średnica spinga a przedstawiciel bilsteina/hr zapiera się że nigdy takie coś u nich nie występowało i że średnica jest jak w seryjnym

b4755c1e448806a6m.jpg

I przy okazji jaka jest szansa że od wywalonego tego elementu jest luz na kierownicy 1-2cm confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jako że jestem w kropce mam pytanie czy mocowanie sprężyny pozycja nr 25 z obrazka różni się od

> siebie w sensie seria vs gwint?

> Mechanicy mi się upierają że na pewno się różni bo jest inna średnica spinga a przedstawiciel

> bilsteina/hr zapiera się że nigdy takie coś u nich nie występowało i że średnica jest jak w

> seryjnym

> I przy okazji jaka jest szansa że od wywalonego tego elementu jest luz na kierownicy 1-2cm

zakładałem gwint Eibacha i Bilsteina i za każdym razem ten element przekładaliśmy z serii

Jesli masz luz na kierownicy to sprawedz czy górne mocowania są dobrze złożone i czy górne talerzyki nie sa uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładałem gwint Eibacha i Bilsteina i za każdym razem ten element przekładaliśmy z serii

> Jesli masz luz na kierownicy to sprawedz czy górne mocowania są dobrze złożone i czy górne

> talerzyki nie sa uszkodzone

no to super frown.gif założyłem stary średnio sprawny gwint bo twierdzili że nawet z poprzedniego gwintu to nie pasuje.

No nic podrzucę na serwis do bilsteina obiecali że sprawdzą kolumny i ew. dorobią co trzeba.

Dzieki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jako że jestem w kropce mam pytanie czy mocowanie sprężyny pozycja nr 25 z obrazka różni się od

> siebie w sensie seria vs gwint?

> Mechanicy mi się upierają że na pewno się różni bo jest inna średnica spinga a przedstawiciel

> bilsteina/hr zapiera się że nigdy takie coś u nich nie występowało i że średnica jest jak w

> seryjnym

> I przy okazji jaka jest szansa że od wywalonego tego elementu jest luz na kierownicy 1-2cm

Do octavii zakladalem gwint FK i ten element seryjny poszedl pasuje p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie miales w gwincie talerzyków ??

> bo sam pierwsze slysze aby talerzyki springa zakladac z serii

> a jezdzilem i zakladalem juz kilka gwintow i nigdy zamiennie nie uzywalem talerzyków

Miałem tylko pewien fachowiec nie skręcił kolumny i je trafiło w sensie maja 1cm luzu na skręconej kolumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo teraz to faktycznie pozamiatane

ale jak piszesz ze masz TA-syfixa to moze z niego talerzyki przelozysz ?? jak chcesz to mam w piwnicy gwint fk [ten ze zdjecia] mysle ze srednice bedzie mialo takie same jak bil i inne gwinty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> noo teraz to faktycznie pozamiatane

> ale jak piszesz ze masz TA-syfixa to moze z niego talerzyki przelozysz ?? jak chcesz to mam w

> piwnicy gwint fk [ten ze zdjecia] mysle ze srednice bedzie mialo takie same jak bil i inne

> gwinty

Nie podejdzie bo bilsteiny maja gruby tłłok mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc tak średnica otworu w miseczce 20mm

> Ale po fachowym demontażu co nie do końca widac na foto myślę że są już na smietnik (żabka trzymał

> tłok a odkręcał penumatem jak się okazało)

pomyslowosc mechanikow mnie rozpier.... facepalm%5B1%5D.gif

tylko nie kumam po co to zaba lapal [widac na foto] jak to wszystko da sie z pneumata bez uszkodzen rozlozyc

20.GIF

Edit :

to masz srednice sztycy tak jak u mnie

623fe8c1cb485a95m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.