Skocz do zawartości

luzny drazek biegow po remoncie zawieszenia laguna 1ph2


kozi39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa dni temu odebrałem od mechanika Lagune po remoncie zawieszenia mianowicie wymiana obu końcówek drążków kierowniczych, poduszki amortyzatora wraz z łożyskiem, oraz sworznie wahaczy.

Już w drodze powrotnej zauważyłem że wybierak nie pracuje jak wcześniej, Laga ma przebieg 215 tys. w pełni oryginalny auto krajowe, przy wrzucaniu 1 biegu był opór tzn nie było tzw. "efektu kija w beczce" jaki jest teraz. Drążek jest luźny w kierunku pierwszych biegów.

Z relacji mechanika wiem że miał problemy z odkręceniem przednich wahaczy oraz jedna końcówka drążka musiała zostać wycięta nie udało się odkręcić. Między zdaniami wspomniał o konieczności zdjęcia półosi do wymiany tak zrozumiałem.

Czy te prace mogą mieć znaczenie dla wybierania biegów? Drążek jest luźny przy wbijaniu 4 delikatnie wadzi mi o 2 bieg ale wszystkie wchodzą bez problemów, nie wypadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dwa dni temu odebrałem od mechanika Lagune po remoncie zawieszenia mianowicie wymiana obu końcówek

> drążków kierowniczych, poduszki amortyzatora wraz z łożyskiem, oraz sworznie wahaczy.

> Już w drodze powrotnej zauważyłem że wybierak nie pracuje jak wcześniej, Laga ma przebieg 215 tys.

> w pełni oryginalny auto krajowe, przy wrzucaniu 1 biegu był opór tzn nie było tzw. "efektu

> kija w beczce" jaki jest teraz. Drążek jest luźny w kierunku pierwszych biegów.

> Z relacji mechanika wiem że miał problemy z odkręceniem przednich wahaczy oraz jedna końcówka

> drążka musiała zostać wycięta nie udało się odkręcić. Między zdaniami wspomniał o konieczności

> zdjęcia półosi do wymiany tak zrozumiałem.

> Czy te prace mogą mieć znaczenie dla wybierania biegów? Drążek jest luźny przy wbijaniu 4

> delikatnie wadzi mi o 2 bieg ale wszystkie wchodzą bez problemów, nie wypadają.

A poduszka pod skrzynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spojrzę dzisiaj, ale auto i tak raczej wróci bo wymiana dwóch rolek i ponownie paska micro nie

> wyeliminowała popiskiwania

Miałem podobny problem .Nie dawno wymieniłem 2 rolki ,z tesciem załozyłem pasek Dalco, Ale mechanik zmienił mi na SKF chropowaty ,jest cicho teraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edyta

Od wczoraj zapanowała względna cisza wymieniłem łożysko na altku, po nowym roku zmienię już 3 raz micro bo delikatnie popiskuje ale baaardzo cicho.

Mechanika też trzeba zmienić bo wymienił wszystko poza miejscem problemu.

Sprężynka wybieraka włożona nowa auto śmiga oby już na dłużej uff oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Edyta

> Od wczoraj zapanowała względna cisza wymieniłem łożysko na altku, po nowym roku zmienię już 3 raz

> micro bo delikatnie popiskuje ale baaardzo cicho.

> Mechanika też trzeba zmienić bo wymienił wszystko poza miejscem problemu.

> Sprężynka wybieraka włożona nowa auto śmiga oby już na dłużej uff

łożysko na altku wymienia sie samemu czy u mechanika .Ile to kosztuje ,moze tez wymienie zlosnik.gifzlosnik.gif ,bo na przemian mi cos hałasuje na wolnych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja nie wiedziałem co halasuje więc dałem mechanikowi to impreza z przeglądem altka wymiana lozysk 250zl więc imho jak masz czas lepiej samemu wyjąć. jak Ci pisałem piszczy coś dalej cicho ale jednak, wymienie po nowym roku pasek na skf i przyjrze się obu nowym rolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kozi trza bylo swoje wozidlo dac na sprzedaż a te, które ode mnie kupileś zatrzymac dla siebie

Bo myślisz że w twoje to mniej siana poszło? pozatym RT to bieda grinser006.gif

edyta twoja była stoi już na placu całka wyliczona z wgniecionego błotnika i dotkniętych dosłownie drzwi kierowcy. wygląda dobrze, szwagier dba zlosnik.gif

a u mnie zesralo się otwieranie tylnych drzwi od srodka (musiałem ratować żonę hi ), drugie tylne zacina sie silownik bajka jak stojac z dzieckiem w foteliku nie da się wsiasc sciana.gif

pozatym upralem wstępnie tapicerke bo była czorna już grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.