Skocz do zawartości

Ponowne uszkodzenie samochodu i likwidacja z OC sprawcy


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem samochód (BMW E34) z uszkodzonym tyłem, wczoraj ktoś uznał, że uszkodzenie mi poprawi, po czym spisaliśmy się i teraz miałem dzwonić zgłaszać szkodę, ALE...

Zadzwoniłem do poprzedniego właściciela i okazało się, ze za tył 3 lata temu od innego TU już dostał odszkodowanie... Na tle będących wcześniej zniszczeń, został strzał nieznacznie poprawiony, ale podczas uderzenia, nie chcąc uderzyć w inne auto, odbiłem na bok, czy czym obdarłem przedni zderzak i porysowałem felgę, czy za ten już mój czyn odszkodowanie dostanę?

Poszycie tylnego błotnika zostało zmarszczone, nadaje się do wymiany, ale były na nim ślady korozji wcześniej- czy z tego tytułu może zostać coś odliczone?

Jeśli nie byłaby to szkoda całkowita, a samochód oddałbym na naprawę bezgotówkową, to jakiej klasy samochód zastępczy mogę wynająć(rozbiłem BMW 525i z 1995 roku)? Czy prawo do najmu przysługuje mi w momencie, kiedy nie posiadam notatki z policji?

Czy mógłby ktoś w eurotaxie sprawdzić wartość mojego samochodu?

BMW 525i Touring, wyposażenie pełne(klima aut, 2xpp, el fotele itd itp) prócz skóry, 95 rok, 360tys przebiegu.

Samochodem da się jeździć, ale w momencie, kiedy blacharz byłby w stanie przyjąć go na plac w celu rozłożenia już teraz, zamówić części itd, czy mam prawo na czas postoju wynająć inny pojazd? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne zdarzenie i auto dostało szkodę całkowitą, na dzień dobry zadzwoniłem do ubezpieczyciela sprawcy, podałem przebieg zdarzenia, potwierdziłem przybycie policji i przyznanie się pana który spowodował zdarzenie, poprosiłem też o auto zastępcze z polisy sprawcy,

auto zastępcze otrzymałem na 3 dzień od zdarzenia,czyli w poniedziałek szkoda, wtorek telefon z ubezpieczalni w celu weryfikacji i kilka pytań na temat "czy faktycznie" potrzebuje samochodu, środa odbieram auto zastępcze lub mogą podstawić pod dom ok.gif

dużym ułatwieniem jest przybycie policji i sporządzenie notatki przez policję oraz przyznanie się sprawcy przy policji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez notatki policji będzie problem? Szkoda już miała miejsce, więc takowej nie dostanę, a policji nie wezwałem bo bałem się, że jeszcze się uczepią o przyciemnione szyby, albo HIDa...

A jak z tym, że elementy poprzednio były już uszkodzone i zostały na nich tylko zaprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatem czy mam prawo do walki o naprawę elementów, na którech już wcześniej były uszkodzenia,

> aczkolwiek pokrywają się one z uszkodzeniami po stłuczce?

Rzeczoznawca pewnie obniży wartość uszkodzonych elementów przy wycenie szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.